İşlemcinin oyunda 90 derece olması termal macunla alakalı mı?

Sleex0x0

Decapat
Daha fazla  
Yaklaşık 3 yıldır termal macunu yenilemiyorum. 1-2 yıl önce bilgisayar oyundayken işlemci Max 65 dereceyi görüyordu. Ama şimdi baktığımda ise yine aynı oyunda 90'a kadar görüyor ve çok ısındığı için FPS düşüklüğü yaşıyor. Bazen kendini korumaya bile aldığı oluyor. Bilgisayarda herhangi virüs falan yok daha 1 ay önce temiz kurulum yaptım. Termal macunu değiştirirsem sorun çözülür mü?

Yaklaşık 3 yıldır termal macunu yenilemiyorum. 1-2 yıl önce bilgisayar oyundayken işlemci Max 65 dereceyi görüyordu. Ama şimdi baktığımda ise yine aynı oyunda 90'a kadar görüyor ve çok ısındığı için FPS düşüklüğü yaşıyor. Bazen kendini korumaya bile aldığı oluyor. Bilgisayarda herhangi virüs falan yok daha 1 ay önce temiz kurulum yaptım. Termal macunu değiştirirsem sorun çözülür mü?

Sadece termal macunla değil tabii ki de bilgisayarın fanlarının temiz olmasıda etkiler.

Kasa temizliği, termal macun, CPU soğutucunun çalışıp çalışmaması gibi etkenler. Muhtemelen termal macundan kaynaklanıyor.

Fanlar çalışıyor hocam. Termal macunu yenileyeceğim o halde. Oyun oynayan birisiyim önerdiğiniz bir termal macun var mı?

Sadece termal macunla değil tabii ki de bilgisayarın fanlarının temiz olmasıda etkiler.

Fanları da termal macunu sürerken temizleyeceğim.

Kasanın temizliğini vs. yap termal macununu yenile işlemci ve ekran kartının sorun çözülür büyük ihtimalle eğer yapamam diyorsan bilgisayarcıya götürüp yaptırabilirsin çok fazla ücret almaz tahminimce.

Kasanın temizliğini vs. yap termal macununu yenile işlemci ve ekran kartının sorun çözülür büyük ihtimalle eğer yapamam diyorsan bilgisayarcıya götürüp yaptırabilirsin çok fazla ücret almaz tahminimce.

Ama termal macun cidden etkiliyor. Benim de laptopum son zamanlarda 80 85 90 derecelere çıkıyordu termal macun değişiminden sonra Max 72 dereceyi gördü.

Fanları yağlayın. Termal macunları yenileyin. Ve fanı temizleyin.

Teşekkürler yardımınız için. 😊

Yeni konular

Geri
Yukarı