İşlemciniz en soğuk kaç derecede çalışıyor?

Selares

Picopat
Yer
sonsuzluk
İşlemcilerinizi soğutamıyorsunuz rekor bekliyorum 20 derece, 12 derece bunlarla gelmeyin bana :)Aynı zaman da ortam sıcaklıklarınızı atmayı unutmayın, iş ortam sıcaklığın da bitiyor. Soğutma uzmanı olarak bu dereceler beni pek tatmin etmedi. Beni geçen olursa SS atacağım :)
1632859797256.png
1632859803417.png

besleyici

Hectopat
Yer
Adana
Hava sıcaklığı 19 derece olamaz. 15 derece olması için oda sıcaklığının 15 derece olması gerek en başta. Ki herhangi normal bir evin içinde bu biraz zor.

Hava veya radyatör, evet dediğin doğru ortam sıcaklığı ne ise O, olur 2 veya 3 derece falan üzerin de olabilir işlemci sıcaklığın. Belli ki, klimalı yani soğuk bir ortam da arkadaş bu da gayet doğal ama, bir de ortam sıcaklığının üzerinde de işlemcini daha fazla soğutabilirsin, bu soğutma sistemin ile alakalı bir şey.

Selares

Picopat
Yer
sonsuzluk
Hava veya radyatör, evet dediğin doğru ortam sıcaklığı ne ise O, olur 2 veya 3 derece falan üzerin de olabilir işlemci sıcaklığın. Belli ki, klimalı yani soğuk bir ortam da arkadaş bu da gayet doğal ama, bir de ortam sıcaklığının üzerinde de işlemcini daha fazla soğutabilirsin, bu soğutma sistemin ile alakalı bir şey.

Klima gibi hiçbir soğutucu yok hocam odada. Sadece camlar açık.

Rakn

Centipat
Makaleler
4
Yer
C:/Kullanıcılar/Rakn
Arkadaş termal macun sürmediğini söylüyor, macunun amacı soğutucu ile işlemci arasındaki hava boşluğunu almak değil mi? Yok ise soğutucunun direkt olarak işlemciyle boşluksuz temas etmesi gerek, bana çok gerçekçi gelmedi açıkçası. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

FarqueS

Hectopat
Yer
İstanbul
İşlemcilerinizi soğutamıyorsunuz rekor bekliyorum 20 derece, 12 derece bunlarla gelmeyin bana :)Aynı zaman da ortam sıcaklıklarınızı atmayı unutmayın, iş ortam sıcaklığın da bitiyor. Soğutma uzmanı olarak bu dereceler beni pek tatmin etmedi. Beni geçen olursa SS atacağım :)
8 var daha da mı aşağıda seninki 😂

rocinante

Centipat
Nette gezerken falan 45 50 derecelerde oyunda 55 60 oluyor. Ryzen 7 2700X 3.9Ghz overclocklu. Akasa Nero 3 ve 10 TL'ye aldığım 30gr'lık termal macun ile. Bu ikisini değişmeyi düşünüyorum.

Yukarı