İşlemcisi iyi ama grafik kartı kötü bir laptop almak mantıklı olur mu?

turaner2422

Hectopat
Makaleler
2
CATIA, SolidWorks gibi mühendislik programlarını kullanıyorum. Bazen Matlab kullandığım ve PyCharm'da küçük kodlar yazdığım oluyor. Java falan da öğrenmeyi düşünüyorum. Oyunlarda da LoL ve Valorant oynuyorum. Çok canım sıkılırsa Far Cry 3 indirip oynadığım oluyor :) Grafikler, görsel efektler derdim yok. Bu bilgisayarı almam mantıklı olur mu? İşlemcisi iyi bence ama Radeon Graphics kullanıyor. Pil ömrü, hafiflik, şıklık gibi noktalarda beğendim kendisini.

Son düzenleyen: Moderatör:
Catıa, SolidWorks gibi mühendislik programlarını kullanıyorum. Bazen Matlab kullandığım ve PyCharm'da küçük kodlar yazdığım oluyor. Java falan da öğrenmeyi düşünüyorum. Oyunlarda da LoL ve Valorant oynuyorum. Çok canım sıkılırsa Far Cry 3 indirip oynadığım oluyor :) grafikler, görsel efektler derdim yok. Bu bilgisayarı almam mantıklı olur mu? İşlemcisi iyi bence ama Radeon Graphics kullanıyor. Pil ömrü, hafiflik, şıklık gibi noktalarda beğendim kendisini.

Öncelikle kullandığınız yazılımların AMD platformunda sorun çıkarıp çıkarmadığını kontrol edin.
Bu tip bazı yazılımlar X86 mimarisi ile uyumlu olabiliyor.

CATIA, SolidWorks gibi mühendislik programlarını kullanıyorum. Bazen Matlab kullandığım ve PyCharm'da küçük kodlar yazdığım oluyor. Java falan da öğrenmeyi düşünüyorum. Oyunlarda da LoL ve Valorant oynuyorum. Çok canım sıkılırsa Far Cry 3 indirip oynadığım oluyor :) Grafikler, görsel efektler derdim yok. Bu bilgisayarı almam mantıklı olur mu? İşlemcisi iyi bence ama Radeon Graphics kullanıyor. Pil ömrü, hafiflik, şıklık gibi noktalarda beğendim kendisini.

GPU ihtiyacın bariz var, tam bütçen nedir?

Geri
Yukarı