İşlemciye OC nasıl yapılır?

XANTAREScN

Picopat
Yer
Ankara-Yeni Doğan
Merhaba 500TL'ye efsane bir sistem topluyorum. İşlemciyi OC yapacagım, nasıl yapabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Sistem özellikleri:
Intel Q9400.
Anakart: Gigabyte GA-G41m-combo 775 pin
RAM: DDR3 1333 MHz 4 GB RAM.
Ekran kartı: ASUS HD6570.

Şimdi sizin işlemciniz LGA 775 bunu biliyorum en azından. Ancak bu işlemci nedir ilk başta bunu bize söylemeniz gerek. Soğutucu olarak ise herhalde Intel stok fan var hiç girilmez daha önce belirttiğim M.200 soğutucu'yu almazsanız.

Ardından ise yardımcı olabiliriz.

Konuyu yazarken artık detaylı olarak yazar mısınız? Biraz önce yazmamıştınız ve az daha yanlış rapordan hem ben hem de siz ceza alabilirdiniz.

Sistemim Yazıyor.
Hocam stok fan ile işlemci çok ısınır @Shuichi Tatsuo hocamın attığı soğutucuyu alırsanız OC yapsanızda işlemciniz normal sıcaklıklarda çalışır.
Şimdi sizin işlemciniz LGA 775 bunu biliyorum en azından. Ancak bu işlemci nedir ilk başta bunu bize söylemeniz gerek. Soğutucu olarak ise herhalde Intel stok fan var hiç girilmez daha önce belirttiğim M.200 soğutucu'yu almazsanız.
Ardından ise yardımcı olabiliriz.
İşlemcisi Quad Core Q9400 hocam.

Hocam stok fan ile işlemci çok ısınır @Shuichi Tatsuo hocamın attığı soğutucuyu alırsanız OC yapsanızda işlemciniz normal sıcaklıklarda çalışır.

İşlemcisi Quad Core Q9400 hocam.

Sonradan yazdığından dolayı görmedim ben.

C2Q serisi biraz daha hassas davranılması gereken bir seri fazla yanma olaylarının fazlasıyla görüldüğü bir seri diyebilir.

Arkadaşım da yaktı kendi Q8400 işlemcisini o.c yapacağım derken.

Sonradan yazdığından dolayı görmedim ben.

C2Q serisi biraz daha hassas davranılması gereken bir seri fazla yanma olaylarının fazlasıyla görüldüğü bir seri diyebilir.

Arkadaşım da yaktı kendi Q8400 işlemcisini o.c yapacağım derken.

Ben kendime güvenmiyorum 2-3 arkadaşa sordum anakartı işlemciyi eline alırsın dediler.

Yeni konular

Geri
Yukarı