Çözüldü İşletim sistemi kapanıyor fakat kasa tamamen kapanmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Nahri

Kilopat
Makaleler
1
Arkadaşlar durum dediğim gibi denetim masasından hızlı başlatmayı kapattım fakat bir etki etmedi. Dikkatimi çeken noktalar; bilgisayarı Windows'un başlat menüsünden kapatırsam işletim sistemi kapanıyor fakat fanlar dönmeye devam ediyor. Yeniden başlatırsam PC tamamen kapanıyor, fanlar duruyor sonra gayet normal bir şekilde geri açılıyor. Ayrıca BIOS'ta iken bilgisayarın kapatma tuşuna basarsam normal bir şekilde kapanıyor yani fanlarda duruyor. Uzun zamandır çözemedim sorunu çözebilecek kişiye CS:GO'dan skin falan atabilirim veya herhangi bir şeyde anlaşabiliriz. Şimdiden teşekkürler. Sistem:
  • X3440 OC 3.20GHz
  • 4x2 GB RAM
  • 500W Thermaltake PSU
  • RX470 Armor
  • DH55HC Intel anakart

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar ayrıca bu hata şu şekilde oluştu: bilgisayarı güncellemeye bırakmıştım ve dışarı çıkmıştım eve geldiğimde bilgisayar boot hatası veriyordu ve hiç bir şekilde açılmıyordu 2-3 açmaya çalıştım açamadım daha sonra bilgisayarcıya götürdüm adam bilgisayarına uyumlu Windows yüklüyorum dedi. O gün bu gündür bu sorun hep var ve sıkıldım artık. Bilgisayarı uyku moduna bile geçiremiyorum, geçirmek istediğim zaman işletim sistemi kendi kendine kapanıyor yine fanlar dönmeye devam ediyor, klavye ve fareden bilgisayarı uyandıramıyorum.

Bilgisayarcıya götürmeden önce bu sorun var mıydı? Yani sen bilgisayarı boot hatası nedeniyle bilgisayarcıya götürdün, sonrasında bu sorun doğdu öyle mi anlamalıyım? Bundan önce yok muydu?

Bende de aynı sorun var.Açılırken de kendini bir kere resetliyor.
Adsız.png

İndirip, sürücülerini kontrol eder misin?
Maalesef, desteklenen herhangi bir Intel sürücüsü veya yazılımı bulamadık.
Önceden de denedim sonuç alamamıştım zaten.Bilgisayar eski olmasından mı kaynaklı bilemiyorum.
Adsız.png

Bilgisayarcıya götürmeden önce bu sorun var mıydı? Yani sen bilgisayarı boot hatası nedeniyle bilgisayarcıya götürdün, sonrasında bu sorun doğdu öyle mi anlamalıyım? Bundan önce yok muydu?
Aynen öyle oldu. Boot hatası verdi bende içindeki verileri kurtarabilir miyim diye adama götürdüm adam ayaküstü formatladı cihazı kendisi, senin cihazınla uyumlu Windows kuruyorum dedi. Not düşeyim ondan sonra tekrar en baştan sıfırlayıp Windows'un sitesinden tekrar indirdim Windows 10'u.

Hocam ben şuan bilgisayarıma yüklediğim Windows'u USB ile yüklemiştim ve o USB'nin içindekiler duruyor ve elimde harici bir HDD var. Bu harici diski biçimlendirmeden Windows kurabilir miyim?
20200423_092016.jpg

Ha bu arada işlemcinin altına yabancı madde girmiş olabilir, daha bugün bi işlemcinin altına termal macun bulaştırdım diye sistem start almadı ona da dikkat edersin hocam iyi akşamlar.
Hocam siz yine de bir kere benim için işlemciyi kaldırıp pinlere bakar mısınız.
Her şey yolunda görünüyor. Yardımcı olursa sorunun videosunu çekebilirim.
Ek Açıklama 2020-04-23 132017.png

HDD'yi tarattım her şey temiz görünüyor bu başıma gelen lanet gibi bir şey sanırım?

Dosya Ekleri

• 20200423_092055.jpg
    20200423_092055.jpg
    1,2 MB · Görüntüleme: 24
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı