İşletim sistemi kurulu HDD'yi depo olarak kullanmak

nbd9

Centipat
Katılım
30 Kasım 2020
Mesajlar
15
Kullandığım bilgisayara 240 GB SSD aldım ve bütün oyunları, programları oraya kuracağım. Ama depolama alanım az olduğu için önceden kullanmakta olduğum hard diski depo olarak kullanmak istiyorum(kasaya takılı bir şekilde harici değil).ama önce harddiskteki Windows'u ve diğer kaldırılacak programları silmem lazım. Harddiskteki yedeklemek istediğim dosyaların hepsini D'ye atıp C'yi komple elle silsem Windows filan silinmiş olur mu, beynim yandı. Yoksa başka bir yol mu izlemem gerekiyor? Şimdiden teşekkürler :)
 
Son düzenleyen: Moderatör:

VENGEANCE ANGEL

Hectopat
Katılım
21 Ocak 2019
Mesajlar
456
Çözümler
11
Yer
Pursaklar/ANKARA
Windows da dahil değil mi? Yani HDD'de bütün yedeklerimi D ye atıp C'yi biçimlendireceğim. Windows'u vs SSD'ye kurduktan sonra HDD'yi tek parça haline getireceğim doğru mu anlamışım?
Tavsiyem, HDD'yi komple biçimlendirdikten sonra, yeniden tek parça haline getirmeniz. Tabi böyle bir şansınız varsa. Yani C'yi ve D'yi komple silip tek parça anlamında.
 

VENGEANCE ANGEL

Hectopat
Katılım
21 Ocak 2019
Mesajlar
456
Çözümler
11
Yer
Pursaklar/ANKARA
Windows'un kendi biçimlendirmesinden bahsediyorsunuz sanırım. Rica etsem biraz detaylı anlatabilir misiniz?
Şöyle ki:
Mevcut HDD'nizi komple, başka bir yere boşaltmanızı, sonrasında C'yi ve D'yi silmenizi, yeni bölümü de tek parça oluşturmanızı tavsiye ediyorum. Disk yöneticisinden "Birimi Sil" komutuyla yapacaksınız ki C ve D tek parça haline gelsinler. "Ayrılmamış" olarak görüneceklerdir. Sonra "Yeni basit birim" diyerek tek parça halinde HDD'nizi kullanırsınız.
 
Yukarı