İşletim Sistemi neye göre belirlenir?

Tugay

Hectopat
Yer
Muğla
Daha fazla  
Herkese merhabalar , uzun süredir aklıma takılan bir soru var. PC için bir işletim sistemi seçerken neye dikkat etmeliyiz? Şu an benim kullandiğım sitem "Windows 7 Home Basic" . Sizce bunu başka bir sürüme yükseltmeye gerek var mı? Galiba Windows 8 çıktı ve çok ilginç görünen özelliklere sahip. Fiyatı da gayet uygun. Sizce şu anki sistem kalsın mı yoksa bir yükseltme yapayım mı? Bir ev kullanıcısıyım, oyun oynamayı severim. Çokk fazla bir grafik takıntım yoktur , internete girerim, donanıma meraklıyımdır. Araştrma yaparım , film ve dizi izlerim. Bunları söylememin nedeni PC'yi ne için kullandığımı belirtmekti. Bilgilerinizi benimle paylaşacağınız için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam işletim sistemi genelde Bit'ine göre seçiliyor diye düşünürdüm ama yanlışmış. RAM'ine göre filan da değişiklik gösterebilir.

1. Adım: Donanımları karşılayacak şekilde bir işletim sistemleri taranır.
2. Adım: Kişiye hitap eden özellikleri en iyi sağlayan işletim sistemi seçilir. Örneğin, ücretsiz olması: Ubuntu vs. ; oyun amaçlı: Windows.
3. Adım: Sistem karşılıyorsa genellikle en güncel işletim sistemi seçilir. Günümüzde W7'nin yerini W8 almaya başlayacaktır.
4. Adım: Piyasada bulunan Windows 7,8 gibi işletim sistemlerin Starter, Home Basic, Ultimate gibi ürünlerden hangisi kişinin ihtiyaçlarını karşılıyorsa o seçilir.

Windows 7 Home Basic iyi bir işletim sistemidir. Eğer ihtiyaçlarını karşılıyorsa kalmanı tavsiye ederim. Veya RAM 4 GB ve üzeri ise 64 Bit'e de geçiş yapabilirsin.
Eğer Windows 8'i de merak ediyorsan deneme sürümünü indirip kurmanı ve hoşuna giderse fiyatı da bu kadar iyiyken satın almanı tavsiye ederim.

1. Adım: Donanımları karşılayacak şekilde bir işletim sistemleri taranır.
2. Adım: Kişiye hitap eden özellikleri en iyi sağlayan işletim sistemi seçilir. Örneğin, ücretsiz olması: Ubuntu vs. ; oyun amaçlı: Windows.
3. Adım: Sistem karşılıyorsa genellikle en güncel işletim sistemi seçilir. Günümüzde W7'nin yerini W8 almaya başlayacaktır.
4. Adım: Piyasada bulunan Windows 7,8 gibi işletim sistemlerin Starter, Home Basic, Ultimate gibi ürünlerden hangisi kişinin ihtiyaçlarını karşılıyorsa o seçilir.

Windows 7 Home Basic iyi bir işletim sistemidir. Eğer ihtiyaçlarını karşılıyorsa kalmanı tavsiye ederim. Veya RAM 4 GB ve üzeri ise 64 Bit'e de geçiş yapabilirsin.
Eğer Windows 8'i de merak ediyorsan deneme sürümünü indirip kurmanı ve hoşuna giderse fiyatı da bu kadar iyiyken satın almanı tavsiye ederim.

Zaten şuan 64 Bit Home Basic bulunmakta, ihtiyaçlarımı da karşılıyor açıkçası. Sizin de dediğiniz gibi Windows 8 deneme sürümünü bir kurayım, denemekten zarar gelmez. Fiyatı ne kadar artabilir Windows 82in?

Zaten şuan 64 Bit Home Basic bulunmakta, ihtiyaçlarımı da karşılıyor açıkçası. Sizin de dediğiniz gibi Windows 8 deneme sürümünü bir kurayım, denemekten zarar gelmez. Fiyatı ne kadar artabilir Windows 82in?

Ben yaklaşık 1 aydır Windows 8'in nihai sürümünü kullanıyorum ve çok memnunum. Windows 8'in fiyatı artmayacak, düşecek. Sadece şu anda var olan yükseltme kampanyaları bitebilir, o kadar. Açıkçası Home Basic'ten Windows 8 64 Bit'e geçin derim. Tabi bundan önce şu aracı bir çalıştırmanızda fayda var:

Upgrade to Windows 8 - Microsoft Windows

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı