Windows 7 vs 10 LTSC

çepnis

Femtopat
Daha fazla  
Windows 7 kullanırken bir virüs sonucu format atıp 8.1'e geçmeye karar verdim ve geçtim fakat menü açılması, süresi vesaire şeyler tatmin etmeyince Linux Mint'e geçmeye karar verdim. Yine de bir türlü alışamadım, program kurma vesairede çok sıkıntı yaşıyorum. Windows 7'ye tekrar dönmeli miyim yoksa Windows 10 LTSC diye bir sürümü varmış, hafif diyenler oldu onu mu kullanmalıyım? Sadece kod yazacağım ve 1-2 oyun olabilir belki de. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Windows 7 kullanırken bir virüs sonucu format atıp 8.1'e geçmeye karar verdim ve geçtim fakat menü açılması, süresi vesaire şeyler tatmin etmeyince Linux Mint'e geçmeye karar verdim. Yine de bir türlü alışamadım, program kurma vesairede çok sıkıntı yaşıyorum. Windows 7'ye tekrar dönmeli miyim yoksa Windows 10 LTSC diye bir sürümü varmış, hafif diyenler oldu onu mu kullanmalıyım? Sadece kod yazacağım ve 1-2 oyun olabilir belki de. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Linux Mint'te kalın, LTSC ne kadar hafif bir sürüm olsa da aynı Windows 10 gibi stabil değil.

Linux Mint önerebilirim. Sistem bilginizi vermeniz lazım. Mint en iyi TR dil desteğine sahip dağıtımdır. Eğer terminale hakim değilseniz çokta problem değil ama bence temel bilgilere sahip olmanızı öneririm. Uygulama marketinde çoğu uygulama var ve güncelleme yöneticisi mükemmel.

8.1 Single Language eğer onu istemezseniz Windows 7'ye geçebilirsiniz ama bu konudaki şeyleri yaparak.
Ve iyi bir anti virüs de kullanmanız gerekiyor ve indireceğiniz şeylere dikkat etmeniz gerekiyor.

Sorunuz herkese göre değişir.
Mesela normal bir kullanıcı iseniz Windows 10 yeterlidir.
Şayet yazılım, hack gibi işlerle uğraşıyosanız Kali Linux kullanabilirsiniz.
İlla da Linux istiyosanız ve Windows benzeri olsun istiyosanız Mint kullanabilirsiniz.

Şayet yazılım, hack gibi işlerle uğraşıyorsanız Kali Linux kullanabilirsiniz.
Arkadaş günlük kullanım için olduğunu ve kod yazacağını söylemiş Kali Linux'un hem güncelleme desteği yok bu yüzden ortaya çıkabilecek virüslere dayanıksız ayrıca günlük kullanıma uygun değil her Linux dağıtımında kod yazılabilir kali sadece uzman kişiler için kolaylık sağlıyor.

Geri
Yukarı