İşletim Sistemi Tavsiyesi

xoz

Yoctopat
En iyi cevaplar
0
Selamun aleyküm, 2012 model, onboard, 64 MB onboard entegre grafik kartı, Intel Celeron 1.70 GHz işlemci, 2 GB RAM vardı 2 GB takviye yaptım. HD grapich family de 32 Bit yazıyor, bilgisayarına tıklayıp özellikler dediğimde 64 Bit işletim sistemi yazıyor.
Bu özelliklere sahip bir laptop a XP mi? Yoksa Win 7 mi? Yüklemeliyim.(Metin 2 vb oyunlarda hangi işletim sistemi performanslı olur.)
Sistemde 110 GB SSD bulunmakta

Son düzenleyen: Moderatör:

Dezenfektan

Centipat
En iyi cevaplar
0
Yer
#EvdeHayatVar
Selamun aleyküm, 2012 model, onboard, 64 MB onboard entegre grafik kartı, Intel Celeron 1.70 GHz işlemci, 2 GB RAM vardı 2 GB takviye yaptım. HD grapich family de 32 Bit yazıyor, bilgisayarına tıklayıp özellikler dediğimde 64 Bit işletim sistemi yazıyor.
Bu özelliklere sahip bir laptop a XP mi? Yoksa Win 7 mi? Yüklemeliyim.(Metin 2 vb oyunlarda hangi işletim sistemi performanslı olur.)
Sistemde 110 GB SSD bulunmakta
Windows 10.

Dezenfektan

Centipat
En iyi cevaplar
0
Yer
#EvdeHayatVar
Hayır. Windows 10 değil. Windows 7. Celeron işlemcide Windows 10 hareket edemez. PiluX yakın zamanda yayınlanacak. Onu da önerebilirdim fakat Metin2 desteği yok.
Windows 7'ninde desteği yok.:D

DeadlyMania7

Picopat
En iyi cevaplar
1
Yer
İzmir
Sistemde 110 GB SSD bulunmakta.
Bence Windows 7 kurmalısın fakat Steam Discord gibi bazı uygulamalar artık Windows 7'de açılmıyor (bbende açılmadı mecbur 10'a geçtim ) hem SSD'de var sistem hızlı çalışır ama oyun oynıycaksan ekran kartı ve işlemcide lazım tabii.

Txter

Femtopat
En iyi cevaplar
0
Windows 10 ve celeron birleşirse kaos olur. Tavsiye etmem. Arkadaşın dediği gibi 7 kullan. Bende kullanıyorum. Steam ve discord bende açılıyor peki sizde neden açılmıyor?

Yehure

Decapat
En iyi cevaplar
0
Bence hiç windows 7 vb. ile uğraşma, direk kur linuxu. Metin 2 ve birçok oyunu sorunsuz bir şekilde linuxta oynayabilirsin.

Video 2009 yılından, o zamanda bile yapılabilen bir şey ki 2020 yılında Wine ile her oyunu açmayı başarıyor insanlar.

Eğer linux bilginiz yeterli değilse Ubuntu öneririm, Windows aşinalığınız varsa KDE Ubuntu(Kubuntu) deneyebilirsiniz.

Txter

Femtopat
En iyi cevaplar
0
Linux iyi bir işletim sistemi ama pek bilgi sahibi değilim. Arkadaş biliyorsa linux'ta kullanabilir.

Yehure

Decapat
En iyi cevaplar
0
Rehberler her yerde mevcut, yine yardım gerekirse bana mesaj atsın, seve seve yardımcı olurum :)

Yeni konular

Yukarı