İşletim sistemi veya yapay zeka yaparak nasıl para kazanılır?

Litenium

Centipat
Vakti olmayanlar vs için özetliyim, işletim sistemi yapmak, yapay zeka yapmak. (nlp YouTube'daki @bi (diji diye aratınca çıkar) veya jarvis friday benzeri örnek veriyorum) varsayalım işletim sistemi yaparak örneğin lisans satarak para kazandım. Böyle bir işletim sistemi yapmak için neye ihtiyacım var? Siber güvenlik vb veya başka örnekleriniz varsa yazarsanız sevinirim.

Son düzenleme:
Hocam işletim sistemi yapmak sıkıntı değil asıl sıkıntı insanların kullanmasıdır. Bunu büyük firmalar yapar ki Microsoft bile Android'e rakip getiremedi. Bunun teknik bilgisi olması lazım ayri yeten herhangi bir bugta bu hatanın çözümüde bulunmalı.

Hocam işletim sistemi yapmak sıkıntı değil asıl sıkıntı insanların kullanmasıdır. Bunu büyük firmalar yapar ki Microsoft bile Android'e rakip getiremedi. Bunun teknik bilgisi olması lazım ayri yeten herhangi bir bugta bu hatanın çözümüde bulunmalı.

Ben konuyu yanlış açmışım benim konum aslında bu tarz şeyler için nasıl para kazanabilirim? Mesela fiverr ise bunun üzerinden ne yapmalıyım? Kodlama mı çeviricilik mi vs? Bir mod düzeltebilirse (çok kullanmayı bilmediğimden) sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı