İşletim sisteminin orijinal olduğu nasıl anlaşılır?

EmreSploit

Hectopat
Yer
Seungryong Vadisi
Dün gördüğüm konuda böyle bir şey gördüm merak ettim. Uzun lafın kısası AutoKMS adlı uygulama vardı sildim çoğu kişi crack kurmuşsun diyor ama ben kurmadım mahalledeki bilgisayarcı kurdu yine de işletim sisteminin orijinal olup olmadığını nasıl anlarız?
Not: Bu arada Win 7'yi 30 Türk lirasına kurdu :D

XP zamanında işletim sistemi kurmak işkenceydi. O zamanlar 30 liraya sistem kurmayı anlarım ama bugün için sistem kurmak için para talep edenler utanmalıdırlar. Bilmeyen anlamayan insanların paralarını alıyorlar. İki tık yapınca sistem zaten kuruluyor. Üstüne virüslü crack yazılımı ile veriyorlar sana. Sonra kredi kartı bilgilerimi kim çaldı diye düşün dur.

Dün gördüğüm konuda böyle bir şey gördüm merak ettim. Uzun lafın kısası AutoKMS adlı uygulama vardı sildim çoğu kişi crack kurmuşsun diyor ama ben kurmadım mahalledeki bilgisayarcı kurdu yine de işletim sisteminin orijinal olup olmadığını nasıl anlarız?
Not: Bu arada Win 7'yi 30 Türk lirasına kurdu :D
Microsoft senin ekrana bildiri gönderir orjinal ürün kullanınız diye merak etme.
Her zaman orjinal olsun kafan rahat olsun. 👽 🖖👍

Windows için resmi sitede bununla ilgili bir araç indiriyorsun ve Windows sürümünüzün lisanslı olup olmadığını söylüyor. Bunun için basit bir google araması yapmak yeterli.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı