İşletim sisteminiz olsa adı ne olurdu?

Desene koskoca Steam şirketi boşuna destek veriyormuş(?)

Her oyun Linux'ta oynanmıyor ki?

@Kerem00 ben fanatik değilim, sen fanatiksin. Herhangi bir Linux dağıtımı ile Windows'u karşılaştırırsan Gaming performansında da desktop performansında da Windows'un açık ara fark attığını görebilirsin...

Yıllardır bu forumda Linux ve Ubuntu fanboylarına rastlıyorum. Tek bildikleri açık kaynak kod, gizlilik ama diğer şeyleri karşılaştırmaya gelince hep bir bahaneleri var. Ben bu işletim sistemlerini önerirken gerçekten onları kullanıp, deneyimlerime göre söylüyorum. Hatta bazen doğru düzgün güncelleme bile almayan Linux alt yapılı dağıtımlara da göz atıyorum.
Proton'un ne olduğunu araştırıp da gelin.

Oyun işi Linux'te olmaz. Oyun için standardizasyon gerekli. Linux gibi herkesin distro yapabilecegi bir ortamda standardizasyon oturtmak cok zor. Bu sebeple SteamOS gibi çalışmalarla yine bir şeyleri "standardize" etme çabası gerekiyor. Ancak bu durum da günün birinde SteamOS'in de Windows gibi özgürlük kısıtlayıcı islere gitmeyeceğini göstermiyor.

@309999 sabit görüşünle GNU/Linux'ta oyun oynanmadığına inanmaya devam edebilirsin, seni artık muhattabım olarak almıyorum.

Tamam ateşli bir fanatiksiniz. Siz kullanmaya devam edin. Yazdığımı anlamadınız daha. Tartışmaya bile gerek yok. :)
Linux güvenli dersen ki, yanlış söylemiş olursun... Çünkü, Linux dağıtımları popüler olmadığı için uğraşan bile yok...
@Kerem00 benimle tartışmaya yeteri kadar bilgi sahibi misin ki, daha fazla tartışmayacağım diyorsun...

Her oyun Linux'ta oynanmıyor ki?

@Kerem00 ben fanatik değilim, sen fanatiksin. Herhangi bir Linux dağıtımı ile Windows'u karşılaştırırsan Gaming performansında da desktop performansında da Windows'un açık ara fark attığını görebilirsin...

Yıllardır bu forumda Linux ve Ubuntu fanboylarına rastlıyorum. Tek bildikleri açık kaynak kod, gizlilik ama diğer şeyleri karşılaştırmaya gelince hep bir bahaneleri var. Ben bu işletim sistemlerini önerirken gerçekten onları kullanıp, deneyimlerime göre söylüyorum. Hatta bazen doğru düzgün güncelleme bile almayan Linux alt yapılı dağıtımlara da göz atıyorum.

Oyun işi Linux'te olmaz. Oyun için standardizasyon gerekli. Linux gibi herkesin distro yapabilecegi bir ortamda standardizasyon oturtmak cok zor. Bu sebeple SteamOS gibi çalışmalarla yine bir şeyleri "standardize" etme çabası gerekiyor. Ancak bu durum da günün birinde SteamOS'in de Windows gibi özgürlük kısıtlayıcı islere gitmeyeceğini göstermiyor.

AMD sürücülerinin Linux çekirdeği kullanan işletim sistemlerinde (gnu/linux) daha stabil çalıştığını düşünüyorum ama NVIDIA için bunu söylemem yanlış olur. Eğer AMD ekran kartı ise gnu/linux dağıtımlarında oyun performansı bile artabilir.

Son düzenleme:
Ben hafif ve sade bir işletim sistemi yapardım. Windows Defender gibi bir AV yapar fakat indirmeyi kullanıcının seçeneğine bırakırdım. İşletim sisteminin fiyatını 25 dolar civarında yapar ve referans sistemi sunardım. Arkadaşının koduyla satın alan kişi 10 dolar daha az ödeyecek şekilde koda 10 kullanımı hakkı sunar, her kullanım kodun sahibine 3 aylık hak tanımlatırdım.

Adını Wuju OS koyar ve 1 ay içinde iade hakkı tanımlardım. Referans içinse işletim sisteminin satın aldıktan 1 ay sonra izin verirdim.

Tamam ateşli bir fanatiksiniz. Siz kullanmaya devam edin. Yazdığımı anlamadınız daha. Tartışmaya bile gerek yok. :)
Linux güvenli dersen ki, yanlış söylemiş olursun... Çünkü, Linux dağıtımları popüler olmadığı için uğraşan bile yok...
@Kerem00 benimle tartışmaya yeteri kadar bilgi sahibi misin ki, daha fazla tartışmayacağım diyorsun...
Sadece oyun için alan elbet Linux dağıtımı kurmaz. Fakat amacı sadece oyun değilse dual boot yapar kullanır. Hangisinde daha iyi çalışırsa ona kurar programları.

DoritOS.😂

90B246F3-455F-49B9-8374-553703B5F750.jpeg

Geri
Yukarı