İsmail Çataklı'dan Ümit Özdağ'a sert sözler: "sen insan değilsin, yatacak yerin yok"

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben ekonominin bu saatten sonra düzeleceğini düşünmüyorum. Ülkede herkes kendi cebini düşünüyor. Doktor yok efendim az maaş alıyoruz açlık sınırı adı altında grev yapıyor gidiyor özel hastaneler açıyorlar.
Sonra doktordan az maaş alan bireyler çocuklarını nasıl özele götürsün? Devlet buna dur diyemiyor.

Devlet doktoruna sahip çıkmadığı sürece doktorlar grev de yapar işi de bırakır.

Ve herkes şunu görmesildir.
Arkadaşlar bu kişiler eğitimden geçse ve topluma entegre olsa 1 mahalleye yerleşmek yerine ülke içine orantılı bir şekilde dağılsa sıkıntı olmaz. Ama adamlar bir bölgeye yerleşip getto kuruyorlar.
Böyle olunca toplum bu insanları dışlıyor, durduk yere düşman ediniyor Türk toplumu. Sebebi yanlış siyaset ve tarikatçı zihniyetlerdir.
Benim çok tanıdığım Suriyeli var ve sınıkıntı yaşamadım zaten yaşamatamazlarda. Ama yoğunlukta olduğu mahalleye girdiğimde ters ters bakıyorlar bugün böyle yarın polis asker giremez o mahalleye...
Topluma entegre olmayan bu kişiler ister istemez nefretimizi kazanıyor ve böylece durduk yere ırkçı damgası yiyoruz kaldık ben yarı yarıya kürt'üm.
Bunların iyi eğitilen yurt dışına gidecek bize de at hırsızı kalacak. İşte o zamana yurt dışında tüekşyeden nefret eden bizi eğitim kurumlarımızda yetişmiş suriyeliler olacak ve onlarda gittikleri devleti Türkiye'ye karşı kışkırtarak oradaki halkı bize düşman edecek.
Biz hem içimizdeki at hırsızı ile uğraşacağım hem de devlet yurt dışında diaspora benzeri Suriyeli düşmanlarımıza mücadele edecek.
Bu iş iki ucu pisliği bulanmış değnektir...
Ülkeözşe entegre olacakalrını düşünsem ses etme, hatta hoşuma gider çünkü kültür farklılığı iyidir ve zenginliktir ama bunlar olmayacak çünlü yanlış yapıldı. Eğitim ve entegrasyon yapılamadı.

Ve herkes şunu görmesildir.
Arkadaşlar bu kişiler eğitimden geçse ve topluma entegre olsa 1 mahalleye yerleşmek yerine ülke içine orantılı bir şekilde dağılsa sıkıntı olmaz. Ama adamlar bir bölgeye yerleşip getto kuruyorlar.
Böyle olunca toplum bu insanları dışlıyor, durduk yere düşman ediniyor Türk toplumu. Sebebi yanlış siyaset ve tarikatçı zihniyetlerdir.
Benim çok tanıdığım Suriyeli var ve sınıkıntı yaşamadım zaten yaşamatamazlarda. Ama yoğunlukta olduğu mahalleye girdiğimde ters ters bakıyorlar bugün böyle yarın polis asker giremez o mahalleye...
Topluma entegre olmayan bu kişiler ister istemez nefretimizi kazanıyor ve böylece durduk yere ırkçı damgası yiyoruz kaldık ben yarı yarıya kürt'üm.
Bunların iyi eğitilen yurt dışına gidecek bize de at hırsızı kalacak. İşte o zamana yurt dışında tüekşyeden nefret eden bizi eğitim kurumlarımızda yetişmiş suriyeliler olacak ve onlarda gittikleri devleti Türkiye'ye karşı kışkırtarak oradaki halkı bize düşman edecek.
Biz hem içimizdeki at hırsızı ile uğraşacağım hem de devlet yurt dışında diaspora benzeri Suriyeli düşmanlarımıza mücadele edecek.
Bu iş iki ucu pisliği bulanmış değnektir...
Ülkeözşe entegre olacakalrını düşünsem ses etme, hatta hoşuma gider çünkü kültür farklılığı iyidir ve zenginliktir ama bunlar olmayacak çünlü yanlış yapıldı. Eğitim ve entegrasyon yapılamadı.
Topluma entegre olmamalılar. Şuan zaten Kürtler (terörist olanlar)ve Türkler bir kavga içerisinde ama buna rağmen yaşıyoruz beraber. Bunun üstüne bir de yeni bir milleti araya sokamayız. Daha da kötü olur. Kendi ülkelerine gitmeliler. Hatta kendi ülkelerinde bizim toprak hakkımız var .

Ekonominin tek sorunu bu değil ki. Üretim olmadığı sürece istersen ülkeye tek bir mülteci bile alma ekonomin yine iyi olmaz. Mülteci meselesi toplum yapısı için çok büyük bir tehdit bir an önce gitmeleri lazım. Ekonomi için ise yüksek enflasyon ve üretim olmaması büyük sorun. Ekonomi ve mülteci sorunu çözüldüğü zaman ise gerçekten yaşamaya başlayacağız.
Dostum biz gelişmiş ülke değiliz sen gelişmiş ülke tanımı üzerinden Türkiye'yinin ekonomi sıkıntısını anamalaya ve anlatmaya çalışıyorsun biz gelişmekte olan ülkeyiz yani gelişmiş-sanayileşmiş ülke işe gelişmemiş ülke arasındayız. Bizim üretim kapasitemiz ve bilgi donanımımız öyle üretelim hemen kendimize pazar bulalımla olmuyor.
Bizim ülkemiz diğer ülkeri hazetmediği bir ülke. buradan bir darbe yiyoruz. ayrıca doğru yatırımlar yapamayan bir ülkeyiz. çünlü gelişimiş ve donanımlı insanımız yok varsa da tek tük.
Daha oyun verdiğimiz insanları eleştirmekten aciz ve bilgisiz bir toplumuz daha mesen sınıfımız bile olmadı. Adam akıllı donanımlı burjuva sınıfımız da daha olmadı.
nereden baksan 100 yıl geriden gidiyoruz.. Hal böyleyken kalkıp 100 milyar doları getiri olmayan insanlara harcarsan ekonomi çöker
100.000.000.000 doları ABD üzerinden değil Türkiye üzerinden düşün.

Adam profesör, yıllardır bu konu üzerinden kitaplar ve makaleler yayınlıyor. Yanlış olduğunu düşündüğünüz şey tam olarak nedir?

Konu onun profesör olması veya kitaplar yazması değil ki.

Siyaset dili eleştirilen. Attığı twitter söylediği söyler. Hep nefret söylemi gibi geliyor bana. Katıldığı programlarda bile herkesle kavga ederek herkesi tersleyerek herkese saydırarak nereye kadar?
Gazetecileri tersliyor hakaret ediyor siz oy vermeyin diyor kadınlara değişik konuşuyor falan liste uzar gider.

Burada ana konu sürekli paylaştığı haberler ve attığı twittler. Eksik bilgi ile yanlış yönlendiriyor insanları bazı twitleri ile.

Topluma entegre olmamalılar. Şuan zaten Kürtler (terörist olanlar)ve Türkler bir kavga içerisinde ama buna rağmen yaşıyoruz beraber. Bunun üstüne bir de yeni bir milleti araya sokamayız. Daha da kötü olur. Kendi ülkelerine gitmeliler. Hatta kendi ülkelerinde bizim toprak hakkımız var .
100.000.000.000 doları doğu anadolu ya ve güneydoğu Anadolu ya uatırsaydık bugün terörist bile öıkamzdı oradan.
Gittik bir Ermeni örgütüne evlatlarımızı yem ettik. Kimi terörist oldu kimi tsk'de şehit düştü.
Kanınıza yazık. Aklımıza yazık. Bir insan kolay yetişmiyor. 100.000.000.000 doları oralara uatırsaydık zamanında be pkk olurdu ne de bugün saçma sapan ideolojik kavgalar yaşanırdı.
Atayürk le omuz omuza çarşıdan kürtler, Diyap Agalar ve torunları ne olduda birden PKK örgütüne kurban edildi. sebebi yatırımsızlık ve eğitimsizlik.
Bugün pkk ya katılan kürtler kğrdistan için savaştığını zannediyor ama araştıran ve düşünenler billyorkş buyük Ernnşstan İçin mücadele ediyorlar hem de kandırılmış bir şekilde.
100.000.000.000 dolar ve hala harcanıyor. Yazık bu ülkeni yetimin yazık.

Konu onun profesör olması veya kitaplar yazması değil ki.

Siyaset dili eleştirilen. Attığı twitter söylediği söyler. Hep nefret söylemi gibi geliyor bana. Katıldığı programlarda bile herkesle kavga ederek herkesi tersleyerek herkese saydırarak nereye kadar?
Gazetecileri tersliyor hakaret ediyor siz oy vermeyin diyor kadınlara değişik konuşuyor falan liste uzar gider.

Burada ana konu sürekli paylaştığı haberler ve attığı twittler. Eksik bilgi ile yanlış yönlendiriyor insanları bazı twitleri ile.
Mülteciler sert konuşmayı hakediyor. Bak Özkan kardeşim sen bu forumda malûm kitle denilince akla ilk gelen kişisin. Elini vicdanına koy ve şuna cevap ver. Türkiye de Suriye bayrağı açıp Türklere hakaret eden, sahillerde çeteleşen Suriye flaması çeken, Türkiye de bir sürü insanı öldüren yaralayan, Türk halkının hak ettiği parayı sömüren, Kadınlarımızı taciz eden bir millete Sert davranılması sana koymuyorsa ben daha birşey demiyorum.

Mülteciler sert konuşmayı hak ediyor. Bak özkan kardeşim sen bu forumda malûm kitle denilince akla ilk gelen kişisin. Elini vicdanına koy ve şuna cevap ver. Türkiye de Suriye bayrağı açıp türklere hakaret eden, sahillerde çeteleşen Suriye flaması çeken, Türkiye de bir sürü insanı öldüren yaralayan, Türk halkının hak ettiği parayı sömüren, kadınlarımızı taciz eden bir millete sert davranılması sana koymuyorsa ben daha bir şey demiyorum.

Bu konuda neolur mültecileri tartışmasak her konuda bunumu tartışacağız artık mesele ümit özdağa söylenenler konu dışı mesajlar atılmış gereksiz tartışma çıkmış.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı