İsmail Saymaz: AFAD, depremden 36 saat sonra TSK’dan yardım istedi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
AFAD ses kaydıyla bunu yalanladı. Dünkü zehir içen adam haberi gibi yalan haber olduğu ortaya çıktı.

Tamam da illaki personel yardımı mı olması gerekiyor? Hükümeti falan savunmuyorum bu arada ama hava aracı istemek de bir yardım isteği. Farkı yok.
İtirazınız neye?

Doktor "kalp krizi geçiriyorsunuz" diyor.
Hasta da "şuna kalp krizi desek olmaz mı" diyor.

Konu neyle ilgili?
Zamanla ilgili. 36 saat neyi beklemiş AFAD?

Gelelim uçak/helikopter isteme kısmına...
Ordu, kendisinin dışında bir kuruma uçak/helikopter mi gönderecek?

İtirazınız neye?

Doktor "kalp krizi geçiriyorsunuz" diyor.
Hasta da "şuna kalp krizi desek olmaz mı" diyor.

Konu neyle ilgili?
Zamanla ilgili. 36 saat neyi beklemiş AFAD?

Gelelim uçak/helikopter isteme kısmına...
Ordu, kendisinin dışında bir kuruma uçak/helikopter mi gönderecek?

Hocam diyorum ki illa personel yardımı mı istemesi gerekiyor "yardım istemiş olması için". İtirazım buna. AFAD donanım yardımı istemiş zaten bu da bir yardım isteği. İlla niye personel yardımı olması gerek onu anlamadım "yardım istedi" olarak sayılması için. AFAD'ın buradan yardım istemesine falan bir şey demiyorum zaten benim mevzuyu anladınız zaten.

Hocam diyorum ki illa personel yardımı mı istemesi gerekiyor "yardım istemiş olması için". İtirazım buna. AFAD donanım yardımı istemiş zaten bu da bir yardım isteği. İlla niye personel yardımı olması gerek onu anlamadım "yardım istedi" olarak sayılması için. AFAD'ın buradan yardım istemesine falan bir şey demiyorum zaten benim mevzuyu anladınız zaten.
Tekrar konunun özünü vurguluyorum: Ortada bir 36 saat sorunu var. Neden beklenmiş o kadar?

Yardım istenmemiş denmiyor ki...
Neden 36 saat sonra istenmiş diye soruluyor.

Tekrar konunun özünü vurguluyorum: Ortada bir 36 saat sorunu var. Neden beklenmiş o kadar?

Yardım istenmemiş denmiyor ki...
Neden 36 saat sonra istenmiş diye soruluyor.
Hocam attıkları ses kaydıyla "Biz 36 saat sonra yardım istemedik daha erken istedik." demiyorlar mı? Yoksa ses kaydıyla "Biz yardım istemedik." mi demeye çalışıyorlar? Eğer ikincisiyse yardım istemişler zaten. O zaman komik olmuş itiraf etmişler çünkü :D.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı