İsmi değişen okuldan hangi isim ile mezun olunur?

İnek Şaban

Decapat
Merhaba arkadaşlar, konu okulumun ismi degişiyor ve ben 12. sınıfım bu sene mezun olacağım ve kafamda acayip sorular oluştu. Ben okula kaydolduğumda Yunus Emre Mesleki ve Teknik Andolu Lisesi idi ama 2023'te ismi değişiyor ve adı Firuz Kanatlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi oluyor. Ben şimdi Yunus Emre mezunu mu olacağım ya da Firuz Kanatlı mezunu mu olacağım? Bir de yarın okul ile bir işim oldugunda yeni isimli okuluma mı gitmem gerkiyor? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler :)

Dosya Ekleri

• 12.PNG
    12.PNG
    1 MB · Görüntüleme: 101
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, konu okulumun ismi degişiyor ve ben 12. sınıfım bu sene mezun olacağım ve kafamda acayip sorular oluştu. Ben okula kaydolduğumda Yunus Emre Mesleki ve Teknik Andolu Lisesi idi ama 2023'te ismi değişiyor ve adı Firuz Kanatlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi oluyor. Ben şimdi Yunus Emre mezunu mu olacağım ya da Firuz Kanatlı mezunu mu olacağım? Bir de yarın okul ile bir işim oldugunda yeni isimli okuluma mı gitmem gerkiyor? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler :)
@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE hocam biliyordur muhtemelen.
Fikrim yok ama sistemde gorunen adla yazilabilir belki.

Dostum, okul isim değiştiriyor. Okul binası bir yere ışınlanmıyor. Nereye gitmen gerekir sence? Bir de okulun isminin değişikliğinin mezun olmana ne etkisi var anlamadım.

Sadece merak.

Dostum, okul isim değiştiriyor. Okul binası bir yere ışınlanmıyor. Nereye gitmen gerekir sence? Bir de okulun isminin değişikliğinin mezun olmana ne etkisi var anlamadım.

Hocam şöyle bir durum var bizim okulumuz yıkıldı yeniden yapılacak o yüzden isim degiştiriyor yani ileride yeni binaya gideceğim galiba herhangi bir işlem için ?

Yani diplomamda ne yazıcağınıda merak ediyorum adı olmayan bir okulun diplomasını almaktan korkuyorum ?

Diyelim ki ben Yunus Emre Mesleki ve Teknik Andolu Lisesi mezunu oldum bana ilerde sıkıntı çıkarır mı ?
Hayır ve zaten yeni ismi ile mezun olacaksın.
Benim mezun olduğum lise ben mezun olduktan sonra fen lisesi, sonra da imam hatip orta okulu oldu, sonra da depreme dayanıksız diye yıkıldı. Şu ana kadar bir sorun yaşamadım.

Diyelim ki ben Yunus Emre Mesleki ve Teknik Andolu Lisesi mezunu oldum bana ileride sıkıntı çıkarır mı?

Hayır, CV de mezun olduğun okulu yazarsın ad belirtmek zorunda değilsin. Babamda ortaokulda yaşadı. Ad vermeyeyim, A okuluna giderken okulun adı B oldu. Ama okuduğu okullarda B yazıyor.

Hayır ve zaten yeni ismi ile mezun olacaksın.
Benim mezun olduğum lise ben mezun olduktan sonra fen lisesi, sonra da imam hatip orta okulu oldu, sonra da depreme dayanıksız diye yıkıldı. Şu ana kadar bir sorun yaşamadım.

Oda nasıl bir olaymış be reis :)

Karne işlemleri yasal olarak yapıldığı zaman okulun adı neyse o ad yazar diplomada.
Ben kendi adımı değiştirmiştim evraklar yetişmediği için diplomada eski adım yazıyordu. Eğer okulun da benim gibi senin diplomana yetişemez ise eski adı yazar. Eğer okul resmen yeni adına kavuştuğunda diplomalar düzenlenirse, bu diplomalarda yeni okul adı yazar. Basit aslında.

Yeni konular

Geri
Yukarı