ISO indirildikten sonra ne yapılmalı?

maleniaa

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, abimin bilgisayarına format atacağım. O yüzden USB'ye ISO dosyası yazacaktım. Ben ISO dosyasını Windows download Manager'dan indirdim, şimdi bu dosyayı USB'ye mi atmam lazım? Çünkü bu uygulamayı kullanınca Rufus'a gerek kalmıyordu diye biliyorum. Şimdiden teşekkürler.
Ek:

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-06-28 213937.png
    Ekran görüntüsü 2021-06-28 213937.png
    29,4 KB · Görüntüleme: 60
Evet ISO dosyasını USB'ye atıp bilgisayarı USB'den başlattığınız da kurulum ekranı gelecektir.

Rufus ile yazdırmayı bilmiyorsan bu rehbere bakabilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhaba arkadaşlar, abimin bilgisayarına format atacağım. O yüzden USB'ye ISO dosyası yazacaktım. Ben ISO dosyasını Windows download Manager'dan indirdim, şimdi bu dosyayı USB'ye mi atmam lazım? Çünkü bu uygulamayı kullanınca Rufus'a gerek kalmıyordu diye biliyorum. Şimdiden teşekkürler.
Ek:

Direkt o USB ile format atabilirsin.

Windows Download Manager ile indirdiğin ISO dosyasını RUFUS programı ile bir usbye yazman gerekiyor. Öncelikle rufusu indirip usbyi takıp ISO dosyasını RUFUS programına göstermen gerekiyor. Sonra UEFI kurulum veya eski sistem kurulumu olarak hangisini yapacaksan GPT veya MRB bölüm düzeni seçiyorsun. Ve usb bellek tamamladığında onunla sistemi başlatıp format atıyorsun. Bahsettiğin durum için isoyu direk usbye windows download manager ile yazdırarak indirmen gerekiyordu.

Ek:

ISO dosyasını indirdiysen Rufus ile USB'ye yaz (en az 8 GB depolamaya sahip USB olsun).

Şey bir de bazı bilgilerin kalması lazım onun için hard diski ayıracağım oraya atacağım önemlileri ardından USB'yi Boot edip kuracağım ve önemli bilgiler dışındaki yerleri silip biçimlendireceğim doğru mu?

Geri
Yukarı