İspanya mültecilere geçit vermedi

@Heunzey,

İran sınırına yakın zamanda 43 km beton duvar örülmüştü. Duvarın halini görüyorsun, ihale paraları kime gitti bakalım? Kim bilir...
Ülkece düştüğümüz durum çok kötü ama henüz yapacak bir şey yok, ben temelli olmasa da boş verdim.
Zaman geçirmek babında size bu filmi öneririm, izlediyseniz de tekrar izleyin derim. 😉

Haberde biraz yanlışlıklar var gibi görünüyor.
Fas sınırından kaçmak isteyenlere Fas Sınır Emniyeti saldırıyor.
Pedro Sanchez, müdahalenin aşırı şiddetli olduğunu belirtip kınadığı yazılıyor.
Konudaki kaynak haberde bile böyle yazıyor.

İspanya'ya bağlı Melilla bölgesine girmek isteyen mültecilerin başlattığı, Fas sınırından kaçarken yaşanan bu çatışmada İspanyol sivil sınır muhafızı 49 kişinin yaralandığı yazıyor. Pedro Sanchez bu muhafız ekibine teşekkür etmiş sanırım.

Vatandaşlarını ve hudutunu korumak isteyen İspanya hükümeti mültecilere ateş açtı 18 kişi öldü. Konuyla ilgili konuşan İspanya başbakanı pedro sanchez, İspanya'nın Kuzey Afrika'daki toprağı Melilla'ya girmeye çalışırken öldürülen sığınmacılar için ispanyol polisine teşekkür etti.
Adamlar hudut namustur derken şaka yapmıyormuş :) vatan için ölür ve öldürürsün vatandaşını düşünen İspanya hükümetini bir kez daha tebrik ediyorum. Neyse uluslararası hukuk ne alemde.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Eki Görüntüle 1431943

bu da arkadaşların ölmeden önceki son görüntüleriymiş kadın ve çocuk göremedim yine hepsi erkek " f*ck you africa ve morrocco " demeleri garibime gitti açıkçası yaşadığın topraklara kaçtığın için hakaret etmek? Neyse.
Keşke bizdeki hükumet de böyle olsa...

Geri
Yukarı