İsrail Gazze'ye 300'ün üzerinde hava saldırısı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Askeri anlamda cahilim kusura bakmayın, işin ehli cevap verirse sevinirim. Bir ara haberlerde sinyal bozucu görmüştüm, frekans yollayıp elektriksel cihazları karıştırıyor ya da bozuyor diye okumuştum, doğruluğunu bilmiyorum. İsrail'inde müthiş hava savunma sistemi var, bu elektrik bozucu cihaz etki eder mi? Yoksa faso fisodan mı ibaret acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Askeri anlamda cahilim kusura bakmayın, işin ehli cevap verirse sevinirim. Bir ara haberlerde sinyal bozucu görmüştüm, frekans yollayıp elektriksel cihazları karıştırıyor ya da bozuyor diye okumuştum, doğruluğunu bilmiyorum. İsrail'inde müthiş hava savunma sistemi var, bu elektrik bozucu cihaz etki eder mi? Yoksa faso fisodan mı ibaret acaba?
Bazı savaş uçaklarında ECM pod yani elektronik karıştırıcılar var. Ona benzer bir sistem sanırım.

İsrail'inde müthiş hava savunma sistemi var, bu elektrik bozucu cihaz etki eder mi? Yoksa faso fiso'dan mı ibaret acaba?
Elektromanyetik saldırı diyorsan resmi olarak bu kadar geniş çaplı bir saldırı silahı var mı bilmiyorum.

Varsa da bu tek tarafa değil, 2 tarafa birden zarar verecek bir silah olur bu mesafede.

Ben siyasetten, savaştan yaşım gereği vs. anlamıyorum. Fakat hadislerimizi bilirim: "Müslüman'larla yahudiler harb etmedikçe kıyâmet kopmayacaktır. O harpte Müslüman'lar (gâlip gelerek) yahudileri öldürecekler. Öyle ki, yahudi, taşın ve ağacın arkasına saklanacak da, taş veya ağaç; 'ey Müslüman, ey Allah'ın kulu, şu arkamdaki yahudidir, hemen gel de öldür onu!' diye haber verecektir. Sadece garkad ağacı müstesna, çünkü O, yahudilerin ağaçlarındandır.”(müslim, fiten, 82)" ben hadislere inanırım eğer böyle dendiyse böyle olacağını bilirim. İman gücümüz yeter.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı