İsrail Gazze'ye 300'ün üzerinde hava saldırısı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yerlisi olmasına rağmen hala birçok askerin elinde yabancı silahlar var.
Bu yoruma tam olarak katılmıyorum. G3'lerin yerini MPT-55 ve MPT-76 aldı, MP5'lerin yerini SAR 109T aldı. Ha, yabancı silahlar yok mu? Var. Özellikle ÖKK, SAT ve SAS komandolarında yabancı üretim silahlar kullanılıyor. ÖKK'daki HK416'ların Sarsılmaz SAR56 ile değiştirilme ihtimali de var şu an, ileride TSK envanterindeki bütün silahlar yerli yapım olacaktır. Detaylar için bu konuya bakabilirsiniz.

Bu yoruma tam olarak katılmıyorum. G3'lerin yerini MPT-55 ve MPT-76 aldı, MP5'lerin yerini SAR 109T aldı. Ha, yabancı silahlar yok mu? Var. Özellikle ÖKK, SAT ve SAS komandolarında yabancı üretim silahlar kullanılıyor. ÖKK'daki HK416'ların Sarsılmaz SAR56 ile değiştirilme ihtimali de var şu an, ileride TSK envanterindeki bütün silahlar yerli yapım olacaktır. Detaylar için bu konuya bakabilirsiniz.

Hocam birden gelip açıklıyorsunuz ya, kurtarıcı gibisiniz :D.

Son Dakika:

Demir Kubbe, atılan roketlere karşılık veriyor. Filistin roket atmaya başladı.

NOT: Bu sefer bir kaynak değil, bir kullanıcının yorumu.

İsrail'de 48 şehirde aynı anda ayaklanma başladı.
Bu seferki olaylar her zaman haberlerde gördüğümüz Kudüsteki çatışmalardan çok farklı. Resmiyette israil olarak geçen topraklarda büyük ayaklanma var. İsrailin geneli yangın yerine döndü.
Hamas bugün ilk defa kullandığı 250 km menzilli Ayyash-250 füzesini tanıttı.
İC geliştirdiği Bedr-3 füzelerini tanıttı.

Bunları Müslüman oldukları için düşman sayıyorlarsa bari insan olarak görsünler. Daha orada ne günler görecek çocuklar var, belki hayatlarında çok önemli başarılara sahip olacaklar hiç mi vicdanları sızlamıyor?

Arkadaşlar, şaka gibi olaylar dönüyor. Az önce Güney Lübnan'dan roket atan kişilerin tutuklandığını söylemiştim. Lübnan Güvenlik Güçleri biz tutuklamadık diyor. Anlamadım gitti ne olup ne bittiğini.

Medya farklı şey söylüyor, güvenlik güçleri farklı şey.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı