İsrail Gazze'ye 300'ün üzerinde hava saldırısı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İran destekli terör örgütü Hizbullah ilk başta İsrail'i roket yağmuruna tuttu.Ardından Hizbullah İsrail'de yaşayan Filistinlileri isyana davet etti.İsrail'de masum Yahudi vatandaşları,Hizbullah'ın kışkırtmalarıyla Filistinliler tarafından dövüldü.

İsrail bu eylemlere cevap verdi,kendi ülkesini savundu ve Hizbullah'ın üst düzey yöneticilerini öldürdü.Bunun üzerine İsrail dünyaya "Masum Filistinlileri öldürüyor" diye lanse edildi.Bu size tanıdık geldi mi? Hani benim Türk askerim PKK'ya operasyon yapınca "Türkler Kürtleri öldürüyor." diye lanse etmeleri gibi.

Düşünsenize doğuda PKK Türkiye'yi roket yağmuruna tutuyor ve Türkiye'deki Kürt vatandaşlarını isyana davet ediyor.Türkiye buna kayıtsız kalır mı?Direk en sert bir şekilde cevap verir.

Söylemek istediğim bir şey daha var.Türkiye Filistin'de İsrail'e tehdit olan Hamas'ı destekliyor.
Aynısı bize de oluyor örneğin bizim için tehdit olan YPG'nin ABD ve AB'nin yardım etmesi gibi.

Aslında İsrail ile Türkiye çok iyi bir müttefik olabilir ama maalesef yönetimdekilerin hatasından dolayı olamıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
İran destekli terör örgütü Hizbullah ilk başta İsrail'i roket yağmuruna tuttu.Ardından Hizbullah İsrail'de yaşayan Filistinlileri isyana davet etti.İsrail'de masum Yahudi vatandaşları,Hizbullah'ın kışkırtmalarıyla Filistinliler tarafından dövüldü.

İsrail bu eylemlere cevap verdi,kendi ülkesini savundu ve Hizbullah'ın üst düzey yöneticilerini öldürdü.Bunun üzerine İsrail dünyaya "Masum Filistinlileri öldürüyor" diye lanse edildi.Bu size tanıdık geldi mi? Hani benim Türk askerim PKK'ya operasyon yapınca "Türkler Kürtleri öldürüyor." diye lanse etmeleri gibi.

Düşünsenize doğuda PKK Türkiye'yi roket yağmuruna tutuyor ve Türkiye'deki Kürt vatandaşlarını isyana davet ediyor.Türkiye buna kayıtsız kalır mı?Direk en sert bir şekilde cevap verir.

Söylemek istediğim bir şey daha var.Türkiye Filistin'de İsrail'e tehdit olan Hamas'ı destekliyor.
Aynısı bize de oluyor örneğin bizim için tehdit olan YPG'nin ABD ve AB'nin yardım etmesi gibi.

Aslında İsrail ile Türkiye çok iyi bir müttefik olabilir ama maalesef yönetimdekilerin hatasından dolayı olamıyor.

Önce İsrail Mescid-i Aksa'ya girip bombalar fırlattı. Bunu biliyorsun değil mi?

Önce İsrail Mescid-i Aksa'ya girip bombalar fırlattı. Bunu biliyorsun değil mi?
Hayır,Olaylar şöyle gerçekleşti İsrail Filistinlilerin Ramazan aylarında iftarlarda toplanmaması için önlemler aldı.

Filistinlilerin bunu kabul etmemesi üzerine İsrailliler ile Filistinliler arasında çatışmalar çıktı.Sonradan ise Filistinliler Mescid-i Aksa'ya toplandılar.

Durum böyle olunca İsrail polisi özellikle söylüyorum patlayıcı bomba atmadı.Burada algı yapılıyor.Sadece ses bombası ve plastik mermilerle müdahale ettiler.Bunu zaten bizim ülkemizin polisi gezi parkı olaylarında yapmıştı.

Düşünsene bizim ülkemizde Hristiyanlar Ayasofya Camisinde toplanıyorlar ve ibadet ediyorlar sen kızmaz mısın?Onca uyarıya rağmen hala devam ederlerse Polisler müdahale etmez mi?

Bu olaylardan sonra ise teröristler İsrail'i bomba yağmuruna tuttu.

Hayır,Olaylar şöyle gerçekleşti İsrail Filistinlilerin Ramazan aylarında iftarlarda toplanmaması için önlemler aldı.

Filistinlilerin bunu kabul etmemesi üzerine İsrailliler ile Filistinliler arasında çatışmalar çıktı.Sonradan ise Filistinliler Mescid-i Aksa'ya toplandılar.

Durum böyle olunca İsrail polisi özellikle söylüyorum patlayıcı bomba atmadı.Burada algı yapılıyor.Sadece ses bombası ve plastik mermilerle müdahale ettiler.Bunu zaten bizim ülkemizin polisi gezi parkı olaylarında yapmıştı.

Düşünsene bizim ülkemizde Hristiyanlar Ayasofya Camisinde toplanıyorlar ve ibadet ediyorlar sen kızmaz mısın?Onca uyarıya rağmen hala devam ederlerse Polisler müdahale etmez mi?

Bu olaylardan sonra ise teröristler İsrail'i bomba yağmuruna tuttu.

Mescid-i Aksa Filistin'in kontrolü altında. İsterse namaz kılabilirler. Yanlış mı düşünüyorum?

Aslında İsrail ile Türkiye çok iyi bir müttefik olabilir ama maalesef yönetimdekilerin hatasından dolayı olamıyor
Bende buna katılıyorum coğrafi konumlarımız ve çıkarlarımız aslında bizi birbirimize mecbur kılıyor. Türkiye ve İsrail iyi dost olsaydı bence mescidi aksadaki yaşananlar gerçekleşmezdi.

Türkiye İsrail'i dümdüz eder diyen arkadaşlar için şunu söyleyeyim İsrail boyut olarak çok küçük ve yıllardır saldırı altında olduğu için hava savunması çok güçlü. Ayrıca NATO füze kalkanındaki radarlara erişimi var.(Türkiye'deki dahil)
Bir yeri dümdüz edebilmeniz için ilk önce hava üstünlüğüne ulaşabilmeniz lazım. Biz İsrail hava kuvvetleri ile karşılaşmadan (karşılaşak bile teknolojik anlamda üstünler) hava savunma füzeleri uçaklarımızı imha edicektir. Karadan gidemeyiz denizden gitmemiz gerekicek yine aynı şekilde İsrail'e varamayız.

Diğer bir konuya gelelim İsrail'in nükleer güç olması. Bizim hava savunmamız şuan da zayıf her ne kadar s400 alsakta yetersiz. Özellikle balistik füzelere karşı tam bir savunmamız yok.

Balistik füzeleri denklemden çıkartsak ve İsrail'in bize saldırdığı bir senaryo oluştursak o zaman İsrail'in bizi kendi topraklarımızda yenme gibi bir durumu olamaz.

Bizim İsrail'le savaşacak bir durumda olmamız için hava savunmamızın çok iyi olması ve iyi derecede balistik füze kabiliyetimizin olması gerekli.

İsrail'in şuanki en büyük düşamanı irandır mesela balistik füzelerinden çok çekiniyorlar. Bu yüzden bir şekilde nükleer füzelere sahip olmasını istemiyorlar. İsrail'in boyutunun küçük olması nükleer karşısında onu zayıf düşürüyor. Şuanda da gördüğünüz gibi İsrail'e fırlatılan roketlerin büyük kısmı durdurulsa da arada kaçanlar olabiliyor. Bu saldırı nükleer olsa ve arada bir tane bile füze imha edilmeyip İsrail'e düşmüş olsa İsrail yok olur.

Bu sebepten dolayı İsrail bizim asla nükleer savaş başlığına sahip olmamıza izin vermez.

Ben 1000'in üzerinde diye okumuştum.

İsrail arkasında başka devletler. Biz sadece İsrail ile savaşmış olmayız yani.
Bizim hükümetimizin de zaten israil ile ilişkileri iyi zaten. Şuan iç siyasete alet etmek için karşısındalarmış gibi yapıyorlar. (yanlış anlamayın israil'i ben de desteklemiyorum. Keşke filistinin arkasında durabilsek.)

"Gazze savaşı devam ederken Batı Şeria'da bıçaklı saldırı girişimi
İsrail'de ölü sayısı 9'a yükseldi; Gazze'de çok sayıda terörist dahil 119 ölü; IDF: Pazartesiden bu yana fırlatılan 2.000 roket; Bugüne kadarki en büyük bombardımanda 160 uçak Hamas tünellerini hedef aldı"

İsrail bu işi gerektiği gibi hızlı bitirecek. Amerikan kamuoyunda İsrail destekçisi çok fazla.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı