İsrail Gazze'ye 300'ün üzerinde hava saldırısı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Siz barıştan yana değilsiniz aksine kıyımdan yanasınız.
İsrailliler kadın çocuk demeden katlederken 3 maymunu oynamak istiyorsunuz.
Bir dine bir millete karşı duyduğunuz kin sizi buna itiyor.
Kardeşim Filistin roket atınca iyi oluyor da İsrail atınca niye kötü oluyor? Kimse birbirine saldırmasın isteriz tabii ki de biz ama savaş varsa yapılabilecek bir şey yok. Barışa çağırırsınız kendilerini haklı buldukları için gelmezler bir şey diyemezsiniz. Halifeye baş kaldıran bir devlet nasıl müslüman oluyor? Ya da masum insanların canına malına kast eden. Hamas'ın attığı roketler Demir Kubbe olmasa düşecek şehirlere bu adamların suçu ne? Sorduğum sorulardan kaçıp duyar kasmayın cevaplayınız lütfen.

Siz barıştan yana değilsiniz aksine kıyımdan yanasınız.
İsrailliler kadın çocuk demeden katlederken 3 maymunu oynamak istiyorsunuz.
Bir dine bir millete karşı duyduğunuz kin sizi buna itiyor.
Gülmekten başka ne yapabilirim ki? Arkadaşlar çok örnek vermiş fakat "1 delil ile kırk alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.".

Sana kim anlatıyorsa bu hikayeleri iyi kandırıyor dostum. İsrail'den tüm islam coğrafyası tohum vb. mallar alıyor. Türkiye'nin İsrail ile olan bir sürü ticaret anlaşması var limanlarımız onların gemileriyle sürekli etkileşim halinde. Filistin çok mu müslüman önce bunu sorgulamak lazım.

Kardeşim Mescid-i Aksa diyorsan orası İsrail içinde önemli bir yer. Tüm dünya için önemli çoktan yıkarlardı yıkacak olsalar. Ben de müslüman biriyim. Halifeye baş kaldıran adamları savunmak müslümanlık oluyorsa ben yanlış yoldayım demektir.
Filistinlileri savunmam için müslüman olmalarına gerek yok. Canlar ölüyor.
Ben Avustralya'nın katlettiği develerde de aynı şekilde karşı çıktım.
Mescid_i Aksa onlar için önemli bir yer değil. Yıkıp Süleyman Mabedi yapmak istiyorlar.
Senin müslüman olup olmaman da benim sorunum değil.
Gülmekten başka ne yapabilirim ki? Arkadaşlar çok örnek vermiş fakat "1 delil ile kırk alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.".
Kim cahil kim alim belli.

Mescid_i Aksa onlar için önemli bir yer değil. Yıkıp Süleyman Mabedi yapmak istiyorlar.
Sana 3 mesajda da söyledim. Filistin'e üzülüyorsun da İsrail'de ölenler insan değil mi? Hamas'ın attığı roketler Demir Kubbe olmasa şehirlere düşecek 500 tane roketten bahsediyoruz. Neyin davasındasın? Ölen müslüman olunca sıkıntı da yahudi olunca değil mi? Kendinle çelişiyorsun. Sorduğum soruları cevaplayamıyorsun bile. Mescid-i Aksa'yı çoktan yıkarlardı öyle bir amaçları olsa adamlar bayram namazı kıldırtıyorlar. Adamlar bizden daha müslüman bence. Dini görevlere saygıları bizden daha iyi yani.

Kardeşim Filistin roket atınca iyi oluyor da İsrail atınca niye kötü oluyor? Kimse birbirine saldırmasın isteriz tabii ki de biz ama savaş varsa yapılabilecek bir şey yok. Barışa çağırırsınız kendilerini haklı buldukları için gelmezler bir şey diyemezsiniz. Halifeye baş kaldıran bir devlet nasıl müslüman oluyor? Ya da masum insanların canına malına kast eden. Hamas'ın attığı roketler Demir Kubbe olmasa düşecek şehirlere bu adamların suçu ne? Sorduğum sorulardan kaçıp duyar kasmayın cevaplayınız lütfen.
Hala daha halifeye baş kaldıran diyor ya hey Allahım.
Senin halifen dinin gereği mi?
Peygamber mi?
Hem müslüman olmasa ne olur?
Öldürülmesi caiz mi olur o zaman.

Sana kim anlatıyorsa bu hikayeleri iyi kandırıyor dostum. İsrail'den tüm islam coğrafyası tohum vb. mallar alıyor. Türkiye'nin İsrail ile olan bir sürü ticaret anlaşması var limanlarımız onların gemileriyle sürekli etkileşim halinde. Filistin çok mu müslüman önce bunu sorgulamak lazım.

Kardeşim Mescid-i Aksa diyorsan orası İsrail içinde önemli bir yer. Tüm dünya için önemli çoktan yıkarlardı yıkacak olsalar. Ben de müslüman biriyim. Halifeye baş kaldıran adamları savunmak müslümanlık oluyorsa ben yanlış yoldayım demektir.

Zamanında Erbakan Hoca islam birligini saglamak için ugraştı. Çevre Müslüman devletlerin liderleri ile birlik oluşturmaya çalıştı hepsini yahudi lobileri tek tek indirdi.

R.T.E bile kendi çapında bir şeyler yapmaya kalktı. Mesela Mısır'da darbe olmadan önce mursi ile arası gayet iyiydi. Mursi'yi indirdiler. Irak, Suriye, Libya, Mısır ve Suudi Arabistanın başına adam gibi adamlar gelse bile anında indirirler. İslam birligi hayal. Suçu bir de müslümanlara atıyorsunuz. Halbuki direk darbe yapıyorlar her yerde adamları var. İslam birligi saglanamıyor bir türlü içerideki hainler yüzünden. Sonra pişkin pişkin müslümanlara suç atıyorsunuz.

Kim cahil kim alim belli.
Belli olduğu açık, Filistinli masumları biz de savunuyoruz fakat senin dediğin şey İsrail'i küçümsemek. Yahudi Lobisi, Amerika'yı bile yönetiyorken sen daha ekonomik krizde olan Türkiye ile İsrail'i mi yeneceksin?

Hala daha halifeye baş kaldıran diyor ya hey Allahım.
Senin halifen dinin gereği mi?
Peygamber mi?
Hem müslüman olmasa ne olur?
Öldürülmesi caiz mi olur o zaman.
"1 delil ile kırk alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim." Daha da uzatmayacağım.

Sana 3 mesajda da söyledim. Filistin'e üzülüyorsun da İsrail'de ölenler insan değil mi? Hamas'ın attığı roketler Demir Kubbe olmasa şehirlere düşecek 500 tane roketten bahsediyoruz. Neyin davasındasın? Ölen müslüman olunca sıkıntı da yahudi olunca değil mi? Kendinle çelişiyorsun. Sorduğum soruları cevaplayamıyorsun bile. Mescid-i Aksa'yı çoktan yıkarlardı öyle bir amaçları olsa adamlar bayram namazı kıldırtıyorlar. Adamlar bizden daha müslüman bence. Dini görevlere saygıları bizden daha iyi yani.
İsrail'de ölen masum varsa bu İsrail'in suçudur.
İsrailli Profun dediği gibi İsrail'in hakkı olan tek şey işgal ve ilhak ettiği topraklardan 1947 deki sınırlarına çekilmektir.
Biz demiyoruz Hitler gibi yapalım.
Biz bozgunculuğa karşıyız.
Ermenistan'da yaptı bunu.
Ona da karşı çıktık.
Lanet Çin'de yapıyor karşı çıkıyoruz.
Myanmar'da karşı çıkıyoruz.

Savaş her iki tarafa da zarar veriyor. İki tarafta da masum insanlar var. Savaş uzadıkça ikisine de zarar geliyor. Gönlümüz taraf tutsa da aklımızın tutmaması lazım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı