İsrail Gazze'ye 300'ün üzerinde hava saldırısı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bugün ana muhalefet partisinde de soykırımı kabul edenler var. (Canan Kaftancıoğlu)
Yarın bunlar böyle bir durumda etkin olsalar bu tüm Türklerin mi görüşü olacak.
Canan Kaftancıoğlu'ndan banane arkadaşım, dalga mı geçiyorsun sen? Onu savunan mı var burada? Konuyu nasıl sürükledin anlatır mısın? Sinirlerim hopladı, birazcık konunuzda haklı olsaydınız konuyu böyle saptırmazdınız.

Kime göre İsrail işgalci? Bizim bir tutumumuz yok iki tarafta masum insanlara zarar veriyor. Savaş kötü bir şeydir. Filistin'i gereksiz savunanları anlamıyoruz sadece buna karşıyız. Filistin'in savunulacak bir tarafı yok. Bunu anlamak istemiyorsunuz. Biz de müslümanız lakin her zaman müslümanlar haklıdır diye bir şey yok dostum. Masum öldüren nasıl müslüman oluyor? Masuma saldıran nasıl müslüman oluyor? Zamanında Osmanlıya ihanet edip hala o bayrağı kullanan nasıl müslüman oluyor?
Sen daha İsrail'İn işgalci olduğunu anlayamadıysan daha ne diyeyim.
Tüm Dünyaya göre İsrail işgalci.
Ama ekonomik ve siyasi çıkarlar sebebiyle ses çıkarmıyorlar.

Bir daha yazıyorum.
Kendini savunmak, sözlerim karşısından sıvışmak için de "ben de müslümanım" deme.
Benim için hiiiç önemi yok.
İsrailli bir çok aydın yahudi olmasına rağmen ABD'de kendi devletini kınıyor.
Onlara saygı duyuyorum.
Ama kusura bakmayın siz neyin ne olduğunun farkında bile değilsiniz.

Araplar topuda birleşse İsrail'i alt edemezler. İsrail teknolojisi gelişmiş bir devlettir. Orta Doğuda ciddi bir güce sahiptir. Bu arada muhalefet ile konunun bir ilgisi yok. İsrail-Filistin savaşını nasıl yine gelip "ey chp" 'ye bağladın :D .

Kardeşim kimseye suç attığımız yok. Filistin'i de İsrail'i de savunmayın kavga etmeyin bu yüzden diyoruz. Bize ne iki tane devletten? Bunu açıklamaya çalışıyorum. Filistin'in ya da İsrail'in yaptıklarını tek tek saymaya gerek yok. İkisini de savunmaya gerek yok. Savaşta hep olan masum insanlara olur. İsrail'de de ölen aynıdır benim için Filistin'de de.

Filistinin attıgı füzelerden dolayı masumlar ölüyor demişsiniz. İsrail işgalcidir. Oraya gelenlerde işgalci topluluktur. Sİlahsız insanlar olsa bile, ölenler masum degil, işgalcilerdir. Birisi gelip senin evini bassa ve bu ev artık benim evim dese ne dersin. Böyle insanların savunulacak bir tarafı yok. Ve işin ilginç tarafı Filistin ve İsrail soyları kardeş peygamber soylarından gelmektedir. Yani aslında şu an kardeşler birbirini vuruyor.

Ne Tarih bilgisi var ne başka bir şey. Seninle tartışmaya bile girmem güler geçerim.

Bir daha yazıyorum.
Kendini savunmak, sözlerim karşısından sıvışmak için de "ben de müslümanım" deme.
Onlara saygı duyuyorum.
Tüm Dünya'ya göre İsrail işgalci öyle mi? Mağaranda yaşamaya devam et.

Canan Kaftancıoğlu'ndan banane arkadaşım, dalga mı geçiyorsun sen? Onu savunan mı var burada? Konuyu nasıl sürükledin anlatır mısın? Sinirlerim hopladı, birazcık konunuzda haklı olsaydınız konuyu böyle saptırmazdınız.
Anlayamıyorsan ilişkiyi ben napayım.
Diyorum ki her halk içerisinde aykırı görüşleri savunan olabilir.
Tüm Dünya'ya göre İsrail işgalci öyle mi? Mağaranda yaşamaya devam et.
Bence cehaletinle sen zaten oradasın.

Bir daha yazıyorum.
Onlara saygı duyuyorum.
Ya tipik "ekonomi çok iyi" diyen dayılardan bir farkın yok ciddi diyorum. Tüm dünya göre İsrail mi işgalci? Bırak bu ayakları ya hiç güleceğim yoktu :D . Tüm dünya israil'in arkasında ama sen bilirsin. Mescid-i Aksa falan diyorsun olayı müslümanlığa getiriyorum sıvışma diyorsun. Daha sorularımı cevaplayamıyorsun. İsrailli hiç kimse kendi devletini ya da ABD'yi kınamıyor. Hayallar içinde yaşayanı gerçekler üzer. Cahil tokatlamak bizde atasporu merak etme. Yine ceza yiyeceğim senin gibi birine laf anlatmak için. Neyse sağlık olsun.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı