İsrail Gazze'ye kara harekâtı başlattı

Sen beni güldürdün Allah da seni güldürsün. İsrail'in Filistin'e girip ABD silahlarıyla orayı hülleye getirip alması. Güçsüz, teçhizatsız ve savunmasız Filistin'e insanüstü şiddetle topraklarını büyütmesi bunun sonucunda parayla meşruluğunu sağlaması normal bizim dediklerimiz kuru nefret ve fanatizm. Ehehehe.
Dedi geçmişte 6 Arap ülkesine karşı, Fransız ekipmanlarıyla 1/3 envantere sahip olarak savaşmak zorunda kalmış, olanlardan haberdar olmayan... İsrail bugün orantısız güce sahip, geçmişte öyleler miydi? ABD ve İngiltere sırt çevirdiğinde bunlar yeri geldi ABD gemisini batırdılar savaş sırasında. Güç sürekli kutup değiştirir, bugün zalim olan geçmişte mazlum olmuştur. Bak tarihe, 2 tarafın da birbirlerine her fırsatta gücü ele geçirdiğinde ne yaptığını gör. Bu sorun İsrail/Filistin sorunu değil, bu sorun ayrımcılık ve fanatizm zorunu.

Koskoca ABD dediğin devletin siyasetini kendisi yönetirken ekonomisini Yahudiler yönetiyorsa karar ver dünyanın kimin olduğuna.
Bir de bu uydurmaların yaygınlaştı senin...
İroniye bak! 🤣 İşte bunlar o ufak çevresinden duyduğu her şeyi doğru kabul etmenin sonucu...

Peki o halde çocuk adam...
İşte savunacakları bitmiş birisini gördüm şu anda karşımda. Bana araştır dediğin şeyleri önce kendin bir git araştır, şu anda gerçek anlamda bir şeyleri araştırmış olanların gözünde ne duruma düştüğünden haberin yok çünkü. Bir de bana çocuk adam diyenin yaşını, geçmişini de merak ettim açıkçası. Benim geçmişim açık çünkü...

Son düzenleyen: Moderatör:
Dedi geçmişte 6 Arap ülkesine karşı, Fransız ekipmanlarıyla 1/3 envantere sahip olarak savaşmak zorunda kalmış olanlardan haberdar olmayan...
Dostum israil her zaman orantısız güce sahip oldu. Yıllar önce devlet kurma sözünü İngiltere verdi. ABD taraf kazanmak için Balfour Deklarasyonuyla kurdu. Senin tarihte güç anlayışının sadece silah ve ikmal yollarından ibaret olduğunu düşünüyorum. Halbuki israil yıllardır gerek diplomasi gerek iaşede hep üstündü. Hatta ABD'nin arabuluculuğuyla yaptığı 101. Km antlaşması sana fikir verebilir. 6 Arap devleti değil tek Arap devleti yüzünden. Kaldı ki 6 Arap ülkesine karşı çeyrek teçhizatla savaşı galip geldiğine inanıyorsan üzülürüm. Bunun için yabancı asker talimleri olsun yeni nesil silahlarla o çeyrek teçhizatı nasıl fullediğine yardımcı olur ki teçhizatı hiçbir zaman düşük olmadı israilin bu da anekdot olsun. Ben senin bilgisizliğini gidermek için çeşitli nosyonlar verdim araştır benim sayemde yabancı kalma diye lakin sen Hz. Ali'nin sözünü çiğnedin geçtin. Kimsenin kaçtığı yok senin kıvırman dışında. Sabaha kadar burdayım. :)

Son düzenleme:
Kusura bakma lütfen ama buna bir tarafımla güldüm. Dostum İsrail her zaman orantısız güce sahip oldu.
Sen bir tarafınla gülmeye devam et, gerçek gülme organınla gülmeye yüzün kalmadı çünkü. 1967 yılına kadar olan tarihi de araştırmamışsın, elinin altında bir sürü kaynak var envanterlere de bakmamışsın, binlerce yıllık Filistin/İsrail nefretinin temelini de araştırmamışsın. Bak bakalım bu yıla kadar Arap ülkelerinin kaç tanesine karşı nasıl savaşmışlar...

Ben senin bilgisizliğini gidermek için çeşitli nosyonlar verdim...
Bu da bahsettiği şeyden haberi olmayanlardan çok fazla gördüğüm bir söylem oldu artık. Parası neyse ben vereceğim, git arşivlere hadi.

Benim de sana sabaha kadar harcayacak zamanım yok, belki aklı başında bir şeyler söylersin diye kaç sayfadır tolerans gösterdim. Gerek yokmuş, İsrail ve Yahudi düşmanlığından gözleri kör olan birine bu kadar vakit ayırmam günah olmuş. 2 tarafı da destekleyecek, birinin saldırına karşı diğerinin ölümünü sevinçle karşılayacak yerlerim ağrıyor sizlerin aksine. Hamas bir terör örgütüdür, İsrail de faşist bir yönetimle zalim durumunda olan ülkedir. Bir taraf ak, diğer taraf kara değil.

Son düzenleme:
Bizdeki ana akım medya Hamas'ı terör örgütü gibi değil de İsrail'in karşısında savaşan özgürlük savaşçıları olarak tanıtması çok iğrenç. Filistin'deki sivil halkın yerine Hamas'ı desteklemeyi çok seviyorlar. Gerçekten çok rahatsız edici haberler yapıyorlar. Bir de bizlere terörist demeleri yok mu?

Sen bir tarafınla gülmeye devam et, gerçek gülme organınla gülmeye yüzün kalmadı çünkü. 1967 yılına kadar olan tarihi de araştırmamışsın, elinin altında bir sürü kaynak var envanterlere de bakmamışsın, binlerce yıllık Filistin/İsrail nefretinin temelini de araştırmamışsın. Bak bakalım bu yıla kadar Arap ülkelerinin kaç tanesine karşı nasıl savaşmışlar...

Bu da bahsettiği şeyden haberi olmayanlardan çok fazla gördüğüm bir söylem oldu artık. Parası neyse ben vereceğim, git arşivlere hadi.
Merak etme kardeşim her şey hakkında bilgim var. Seni sulu getirir susuz götürürüm. Oku benim yazdıklarımı nerede sana hakaret etmişim bir de kendine bak. Senin kendini savunacak gücün yok. Hiç arşiv felan karıştırma. Biraz kitap oku genel kültürün gelişsin. Her zaman aynı kelimeleri tekrarlıyorsun meşru, arşiv, envanter, bir sürü, kaynak, söylem bunlarla hayat yürümez. Yazdıklarından anlıyorum ki gidecek daha çok yolun var. Şunu bil karşılıklı konuşmak klavyeden yaptığın efeliğe benzemez. Çünkü konuştuğun kişinin karşısında yazacak kadar vaktin de bulunmaz. Senin şu yazdıklarında tonlarca çelişki var. Yok israili desteklemiyorum ama israil halkı mazlum ama israilin hakkı olanı kazandı. Kusura bakma alıntılar sığmıyor buraya kısa kısa bahsediyorum.
Benim de sana sabaha kadar harcayacak zamanım yok, belki aklı başında bir şeyler söylersin diye kaç sayfadır tolerans gösterdim. Gerek yokmuş, İsrail ve Yahudi düşmanlığından gözleri kör olan birine bu kadar vakit ayırmam günah olmuş. 2 tarafı da destekleyecek, birinin saldırına karşı diğerinin ölümünü sevinçle karşılayacak yerlerim ağrıyor sizlerin aksine. Hamas bir terör örgütüdür, İsrail de faşist bir yönetimle zalim durumunda olan ülkedir. Bir taraf ak, diğer taraf kara değil.
Kaç kaç. Cephaneler bitti tabi. :)

Bak kardeşim forumda bir önceki sayfalarda da gördüm. Şimdi bununla beraber seni ikaz ediyorum. Sen kimsenin siyasi görüşüne kendi görüşünü empoze edemezsin. Bu bir. Sen kalkıpta oturup kalkmışlığın olmadığın adama ırkçılıkla itham yapamazsın üstelik o adam sana defalarca yazmışken. Bu iki. Adam akıllı görüşün olsaydı tutuştuğunda ben iki tarafı destekliyorum diye kıvırmazdın. Bu üç.

Sen israil hayranlığını kalkıpta milletin değer yargılarına iftira atarak, sen olsan şunu yaparsın bunu yaparsın diye birtakım farazi konuşmalarla söz kesemezsin. Vicdandan rant sağlamaya çalışıp Filistin'de olan tarih öncesi katliamları oralar zaten onlarındı savaştılar aldılar ardından meşru olarak nitelendirenin vicdanı burada pasif durumuna düşüyor. Zavallı, israil halkı konusunda bize ders vermeye çalışan adam bundan yıllar önce Müslümanların ana yurdundan nasıl sürüldüğünü nasıl perişan hale getirildiğini bilmeden kafasınca yorumluyor. Unutma ki şu konuşmayı benim yüzüme yapsan (hiç zannetmiyorum süt dökmüş kedi kesilirsiniz dışarıda) benden bizzat duyacağın cevap senin orada yerin dibine geçmene yeter ve artardı. Senin ben yazdıklarından yola çıkarak yaşına veriyorum. Çocuk!
2 tarafı da destekleyecek, birinin saldırına karşı diğerinin ölümünü sevinçle karşılayacak yerlerim ağrıyor sizlerin aksine. Hamas bir terör örgütüdür, İsrail de faşist bir yönetimle zalim durumunda olan ülkedir. Bir taraf ak, diğer taraf kara değil.
Hiç uğraşma. Kalın font kullanman senin bu yaptığın saygısızlıkları ve yosmalıklarını örtmüyor. Sen öyle bir zihniyesin ki israilin 6 Müslüman Arap devletini fransızların 1/3 teçhizatla yenmesini savaşmak zorunda kaldı diye anlatan bir sefilsin. Kurumuş olan köklerin susuzluğa muhtaç. O suyu bugün sana ben sabrımla verdim. Bunu sakın bir başkasına yapma. Yoksa bugün yazdığın o senaryoyla seni yarım bilgiyle başka bir şekilde alt eder. Arap düşmanlığı değil Müslümanlığın zaferleri bizi gururlandırıyor. Bunun gücü bize destek veriyor. Gölge etme! Başka ihsan istemez.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar iki tane devletin meselesi için birbirinize düşmüşsünüz yazıktır yapmayın. İki devlet de bizi ilgilendirmiyor. Tarafsız kalmamız gerekiyor. Müslüman vs Yahudi değil bu savaş. Filistinliler çok mu müslüman? Sivillere karşı yapılan saldırılar, adamların malına canına zarar vermeler falan bu mu müslümanlık? Filistin müslüman devleti değil Arap devletidir. Araplar da bu güne kadar bize hiçbir zaman destek olmamış aksine köstek olmuş devletlerdir. İsrail'i de savunmaya gerek yok bir çok masum çocuk ölüyor biz de üzülüyoruz. İsrail saldırınca kahrolsun diyenler Filistin roket atınca neden seviniyor? Filistin'in roket attığı yerlerde de halk yaşamakta ordu değil. Demir kubbe olmasa orada da bir sürü insan ölecek masumların kanı dökülecek. İsrailde'ki masumların suçu müslüman olmamak mı? Bırakın bu kavgaları falan ne yapıyorlarsa yapsınlar. Mescid-i Aksa'ya bir şey olmaz merak etmeyin. Adamlar içinde kutsal bir yer. Zaten isteseler çoktan yıkarlardı orayı. Bayram namazı bile kılınmasına izin veriyor adamlar savaştayken. Filistin bayrağı ile şanlı yüce Türk bayrağını aynı kareye koyanlar ya da yan yana sallayanlardansanız zaten ülkeden gidebilirsiniz. Araplar için konvoy yapacağınıza şehitlerimiz için konvoy yapın. Şov peşinde koşmayın. Hayırlı bayramlar.

Ben anlamıyorum ya Filistini niye bu kadar destekliyoruz zamanında her türlü ihaneti yapan bu zihniyetsizler ,ben bunları müslüman olarak görmüyorum arapların geneli böyle,bayraklarını bile zamanında Osmanlı Devletine karşı ayaklanma için tasarladılar,İsrail ayrı problem her iki devleti haklı görmüyorum olan çoluk çocuk kadınlara masumlara oluyor ona üzülüyorum.
Kısaca iki ucu b*oklu deynek !!

Yeni konular

Geri
Yukarı