İsrail Mescid-i Aksa'ya saldırı

Bize bütün dünya daldığında, düşman Polatlı'ya kadar geldi kimse yardım etmedi. Yok olmanın eşiğindeydik.

"Sene 1980'lerin başı. A. S. A. L. A diye bir örgüt cıktı. Bunlar doğuştan Türk düşmanı.
Malum eylemlerini herkes biliyor. Peki bu komitacı ermeniler nerede doğdu.
Erivanda'mı.
Hayır! Filistinde, Lübnan'da. Arap kardeşlerimizin bağrında.
İşte bunların bağırında. O vakit kimse demiyordu. LAN türkler bizim din gardaşımız. Bu gevurlar onların düşmanı. Onların çocuklarını öldürüyor. Bu nece iştir.

Peki ne oldu bu kamplar. İsrail topcuları ve komandoları bu kampları darma dağan etti. Mit ile ortaklaşa operasyonlar yaptılar.

Kim bunu yapan hani her gün sövdüğünüz yahudi çocukları idi.

Filistinliler, osmanlı askerlerini canlı canlı keserken, Türk milli hareketinin ilk kurşununu, sıkan Hasan tahsin yahudi kökenli.
Bu adam, Avrupa'da, sinema salonunda trablusgarp savaşında italyan propagandası yapan filme kızıp, sinemayı kurşunlayan biri.

Kurtuluş savaşında nufusa vurduğumuzda yüzde 90 oranında milli mücadelleye destek verdiler. Yine nufusa vurduğumuzda şehit sayıları türklerden fazla.
Oysaki milli mücadelede türklerin desteği yüzde 35'di.
Milli mücadelle şehit olan yahudiler için yakılan türkülerini dinlemiştim yıllar önce.
Cok güzel bir türküydü. İbranice bilmediğim halde etkilemişti.
Yunanlar İzmir yangınında ilk yahudi mahalesini yaktılar. O derece kinliydiler.

Şimdi deyin bakalım. Kim Türk düşmanı. Ben lafa değil icraata bakarım."
-Ekşi sözlük

" İngiliz'lerle bir olup binlerce mehmetçiği katleden, sözde ermeni soykırımını tanıyan, barış pınarı harekatı nedeniyle Türkiye'yi kınayan, doğu türkistan'da Müslüman türklere soykırım uygulayan Çin'i destekleyen Filistin'i destekleyecek kadar Vatan'sız, bayraksız, imansız, namussuz, haysiyetsiz, idraksız, bilinçsiz bir cahil değilim çok şükür. "
Zaten eğer Müslüman iseniz vadedilen toprakları bilirsiniz.
"
- Ekşi
O topraklar Arap ve yahudi halkına vaad edilmiştir. Filistinliler de Arap olmadığına göre?

Barış pınarı harekatını kınayan devlet Filistin, Çin'in Doğu Türkistan'daki politikalarını destekleyen Filistin, mitingde elinizde taşıdığınız bayrak İngilizlerin gazına gelip arap çöllerinde mehmetçiğimizi şehit edenlerin isyan bayrağı. Bayrağının anlamı bile geçmişimizde bize karşı yapılan ayaklanmanın sembolü olan bu devlete destek vermeye, ses duyurmaya çalışıyoruz. Dünümüzü ne kadar kolay unutuyoruz. Bırakın kardeşim din kardeşliğini. Çin'deki zulme niye hiç birinizin sesi çıkmadı da şimdi "Mehmetçik Gazze'ye" sloganı atıyorsunuz. Mehmetçiğin canı can değil mi? Çin'de zulme uğrayan kardeşlerimiz Müslüman değil mi? Bitmedi din demagojiniz. Bu tarz bir şeye ses çıkaracaksanız din üzerinden değil insanlık namına çıkarın.

@Semihfuat32 acilen ekşi sözlüğü bırakmalısın, cidden. Oralardan tarih falan öğrenemezsin.

Şu yahudi ve İsrail seviciliğini de bırak. İsrail'in Filistin'den sonraki hedefi Güneydoğu Anadolu.

Önceki konuda da demiştim, Ekşi'den okuyup gaza geldiğin cümleler ile gelip burada tarihcilik taslama.

@SideWinder Sivil yerleşimleri hedefleyip yüzlerce roketle saldırı yapan bir terör örgütünden medet umdukları sürece Filistin'i meşru olarak görmüyorum. Bir taraf ibadethanede şiddet uyguluyor, diğeri misliyle sivillere yönelik roketli saldırıyla karşılık veriyor. Burada 2 taraf da haklı değil, 2 taraf da çok aşağılıkça bir şey yapıyor. Karşılıklı işlenen bu insanlık suçunda ben taraf olamam.

Kendi ülkesinin ekonomik ve siyasi durumuna bakmadan 82 Tel Aviv 83 Kudüs kafasında olan varsa da hayallerde yaşamasınlar. Savaş çocuk oyuncağı değil, oyunlarda gördüğünüz kadar basit hiç değil. 2 milyar dolarlık ilaç borcunu ödemekte zorluk çekerken, trilyonlarca dolarlık savaş ekonomisinin altından kalkabileceğinizi sanmayın.

Son düzenleme:
@SideWinder Sivil yerleşimleri hedefleyip yüzlerce roketle saldırı yapan bir terör örgütünden medet umdukları sürece Filistin'i meşru olarak görmüyorum. Bir taraf ibadethanede şiddet uyguluyor, diğeri misliyle sivillere yönelik roketli saldırıyla karşılık veriyor. Burada 2 taraf da haklı değil, 2 taraf da çok aşağılıkça bir şey yapıyor. Karşılıklı işlenen bu insanlık suçunda ben taraf olamam.

Bir onlardan, bir diğerlerinden... Bu kan iki ırktan birisi tükenmeyene kadar devam eder, acı tablo bu. Öyle görünüyor ki kimse de şu durumda bir şey yapamaz. He bu olayların sonund aortada Kudüs kalır mı, bak onu bile bilmiyorum. :(

Masum ve suçsuz insanlar, çocuklar için üzülüyorum.

Masum ve suçsuz insanlar, çocuklar için üzülüyorum.
Buna üzülmeyen empati ya da vicdan sahibi değildir. Yalnız bir tarafın çocukları aynı dinden diye üzülüp, diğer tarafınki Yahudi diye ölsünler diyenlere de şu anda WhatsApp üzerinde başka bir gruptan yardırıyorum. Forum içinde o gruptaki kapışmam olsa hesap silinirdi, o kadar ağır gidiyor laflarım. 2 arkadaşımın bir daha suratına bakmamam, denk geldiğimde de yüzlerini o gün içinde farklı bir sıvıyla 2. defa yıkamam gerektiğini fark ettim bu gece.

Buna üzülmeyen empati ya da vicdan sahibi değildir. Yalnız bir tarafın çocukları aynı dinden diye üzülüp, diğer tarafınki Yahudi diye ölsünler diyenlere de şu anda WhatsApp üzerinde başka bir gruptan yardırıyorum. Forum içinde o gruptaki kapışmam olsa hesap silinirdi, o kadar ağır gidiyor laflarım. 2 arkadaşımın bir daha suratına bakmamam, denk geldiğimde de yüzlerini o gün içinde farklı bir sıvıyla 2. defa yıkamam gerektiğini fark ettim bu gece.

Ya ben yoruldum artık birilerine bir şey anlatmaktan, hele ki Sosyal medyada daha da zor. İsim anonim, sıkışma derdi falan da yok mesela, konuşuyor insanlar.

Tabii insan sessiz de kalamıyor. E biliyorsun neyin ne olduğunu çünkü, okuyorsun, araştırıyorsun, bakıyorsun. Ya içinde yaşayan insanını falan geçtim (yanlış anlamayın, lafın gelişi), insan Kudüs'ün taşı toprağı için bile üzülüyor. Çünkü orayı bile benim atam korumuş yani. Yani bugün üç büyük din için de oralarda bir şeyler kalmışsa, bunun zamanında Türkler tarafından korunması sayesinde olduğunu bilmek, garip bir duygu.

Ancak günün sonunda şu var, acı bir gerçek olarak, birilerinin koruyuculuğunu üstlenmek istiyorsan bir kavgada, iki taraftan da güçlün olman gerekir. Hani bunu güçlü olalım sonra hemen oraya girelim diye söylemiyorum ancak şu an bulunduğumuz durum da sıkıntılı bir durum. İnsanların biraz da şapkalarını önlerine alıp "Ne yapabilirim de ülkemi yükseltebilirim, feraha ulaştırabilirim" diye düşünmesi, dert edinmesi gerekiyor.

Kısaca dert çok, garip insan da çok ve bu durum düşünen ve okuyan insanlar için çok acı.

Geri
Yukarı