İsrail Mescid-i Aksa'ya saldırı

Kudüs'ün taşı toprağı için bile üzülüyor. Çünkü orayı bile benim atam korumuş yani. Yani bugün üç büyük din için de oralarda bir şeyler kalmışsa, bunun zamanında Türkler tarafından korunması sayesinde olduğunu bilmek, garip bir duygu.
Öyle de geçmişte yaşamak şu ana kadar birine ya da bir millete ne zaman faydalı oldu ki? Geçmişteydi ve hepsi de bitti, o dönemin çöküşünden kurtarabileceğimiz şeyleri kurtarıp yolumuza devam ettik. Şu anda çok kötü bir durumdayız hem ekonomik hem siyasi olarak, diğer bütün ülkelerin yaptığı şeyi yapıp sadece kendi çıkarlarımıza odaklanmak zorundayız.

Arap halklarının bize olan nefreti ortada, uzun yıllar boyunca hilafeti ellerinden almış olduğumuzdan bizlere kinleri var. Üstüne bizi düşük millet olarak görüyorlar, bu durumda da ben ortak çıkarımı asla bu milletle birlikte göremiyorum. Müslüman kardeşler ne yapıyor şu anda? Uyuyorlar, uyuyorlar çünkü kendileri adına mantıklı olanın bu olduğunun farkındalar. Bir ulus her şeyden önce kendi çıkarını ve refahını düşünmek zorundadır, bizde ise yıllardır bu tam tersine işliyor.

Ne kadar üzücü olursa olsun bu tür şeyler Dünya'da her zaman oldu, bundan sonra da her zaman olmaya devam edecek. Sen kendini yalnızlaştırırsan, ekonomik ve siyasi gücünü koruyamazsan her ülke gibi sonun aynı olacak. Elimizden üzülmekten başka ancak sosyal medyanın gücünü kullanarak başka ülkelerdeki insanların da duruma tepki göstermesini sağlamak gelir.

Bazı tarihçiler (İlber Ortaylı dahil) tarih tekerrürden ibarettir sözünü çok alaycı karşılıyorlar da, kayıtlı olan binlerce yıllık tarihimize baktığımızda aynı şeylerin arka arkaya yüzlerce defa yaşandığını görüyoruz.

Öyle de geçmişte yaşamak şu ana kadar birine ya da bir millete ne zaman faydalı oldu ki? Geçmişteydi ve hepsi de bitti, o dönemin çöküşünden kurtarabileceğimiz şeyleri kurtarıp yolumuza devam ettik. Şu anda çok kötü bir durumdayız hem ekonomik hem siyasi olarak, diğer bütün ülkelerin yaptığı şeyi yapıp sadece kendi çıkarlarımıza odaklanmak zorundayız.

Arap halklarının bize olan nefreti ortada, uzun yıllar boyunca hilafeti ellerinden almış olduğumuzdan bizlere kinleri var. Üstüne bizi düşük millet olarak görüyorlar, bu durumda da ben ortak çıkarımı asla bu milletle birlikte göremiyorum. Müslüman kardeşler ne yapıyor şu anda? Uyuyorlar, uyuyorlar çünkü kendileri adına mantıklı olanın bu olduğunun farkındalar. Bir ulus her şeyden önce kendi çıkarını ve refahını düşünmek zorundadır, bizde ise yıllardır bu tam tersine işliyor.

Ne kadar üzücü olursa olsun bu tür şeyler Dünya'da her zaman oldu, bundan sonra da her zaman olmaya devam edecek. Sen kendini yalnızlaştırırsan, ekonomik ve siyasi gücünü koruyamazsan her ülke gibi sonun aynı olacak. Elimizden üzülmekten başka ancak sosyal medyanın gücünü kullanarak başka ülkelerdeki insanların da duruma tepki göstermesini sağlamak gelir.

Bazı tarihçiler (İlber Ortaylı dahil) tarih tekerrürden ibarettir sözünü çok alaycı karşılıyorlar da, kayıtlı olan binlerce yıllık tarihimize baktığımızda aynı şeylerin arka arkaya yüzlerce defa yaşandığını görüyoruz.

Tarih tekerrürden ibarettir. Kurulan 16 devletin yanında yıkılan 15'i bunun çok acı bir göstergesidir.

Bizim derdimiz bize yeter. Umarım korktuğumu yapmaz da oy almak için Filistin'e asker falan göndermez bizi her şeyden çok düşünen hükümetimiz. Daha 3-4 saat önce sokaklarda bağıra bağıra geziyordu 3-5 çapulcu.

Din kardeşi dedikleri adamlar zamanında halifenin imparatorluğuna karşı ayaklananlar. Tarih bilmeyen etmeyen kişiler işte din aynı din diye savunurlar birbirlerini. Ne Filistin ne İsrail bizi ilgilendirmez kendi davaları. Üzülecek tek şey orada yaşamını yitiren masumlardır ki her savaşta bu tür durumlar normaldir. Filistin'i desteklemek için sokağa çıkıp yürüyüş yapanlar sınır ötesi operasyonlarda neden bizim askerlerimize destek vermiyor? Şaka gibi ülkeyiz valla. :D

Filistin'i desteklemek için sokağa çıkıp yürüyüş yapanlar sınır ötesi operasyonlarda neden bizim askerlerimize destek vermiyor?
Ver ellerine tüfeği gitsinler Filistin'e desteğe madem bu kadar istiyorlar. Tek dertleri şov, boş insanlar.

Bombalar yağıyor yine. Sabah bir taraf, akşam bir taraf atıyor...

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

1. dünya savaşında neredelerdi kurtuluş savaşında onca askerimiz öldüğünde bize 1 Müslüman ülkesi el uzatıp asker silah cephane vs. şeyler gönderdimi ama biz hala kahramanlık yapıp bizi düşünmeyen Suriye filistin gibi ülkelere yardım ediyoruz.

Türk düşmanı Arap'lar için bu kadar üzülmeyin ellerinden gelse dünyada 1 tane Türk bırakmazlar.

@Semihfuat32 acilen ekşi sözlüğü bırakmalısın, cidden. Oralardan tarih falan öğrenemezsin.

Şu yahudi ve İsrail seviciliğini de bırak. İsrail'in Filistin'den sonraki hedefi Güneydoğu Anadolu.

Önceki konuda da demiştim, Ekşi'den okuyup gaza geldiğin cümleler ile gelip burada tarihcilik taslama.
Siz Arap seviciliğini bırakın tarafsız konuşun ondan sonra konuşuruz.
@SideWinder Sivil yerleşimleri hedefleyip yüzlerce roketle saldırı yapan bir terör örgütünden medet umdukları sürece Filistin'i meşru olarak görmüyorum. Bir taraf ibadethanede şiddet uyguluyor, diğeri misliyle sivillere yönelik roketli saldırıyla karşılık veriyor. Burada 2 taraf da haklı değil, 2 taraf da çok aşağılıkça bir şey yapıyor. Karşılıklı işlenen bu insanlık suçunda ben taraf olamam.

Kendi ülkesinin ekonomik ve siyasi durumuna bakmadan 82 Tel Aviv 83 Kudüs kafasında olan varsa da hayallerde yaşamasınlar. Savaş çocuk oyuncağı değil, oyunlarda gördüğünüz kadar basit hiç değil. 2 milyar dolarlık ilaç borcunu ödemekte zorluk çekerken, trilyonlarca dolarlık savaş ekonomisinin altından kalkabileceğinizi sanmayın.
İşte sonuna kadar katıldığım bir yazı.

Siz Arap seviciliğini bırakın tarafsız konuşun ondan sonra konuşuruz.

Bir şey demiyorum sana. Çok bildiğini sanıyorsun ama hiçbir şey bilmiyorsun. Benim bu saatten sonra tartışacak bir şeyim yok.

Tarafsız da değilim bu arada. Ben yok yere kanları, göz yaşları dökülen masum insanlardan yanayım. Buna nasıl bir kılıf uydurmak istiyorsan, uydur.

Geri
Yukarı