İsrail saldırılarından sonra Filistin karşılık veriyor!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İsrail'in, Filistine yaptığı füze saldırılarından sonra, Filistin aynı şekilde füzelerle İsrail'in şehirlerini bombalamaya başladı. Demir Kubbe savunma sistemi anlık olarak havada vursa bile çoğu füze şehirlere düşmüş bulunmakta!

Not: Görüntülerde +18 kan vs. bulunmamaktadır. Sadece bomba düşme anları vardır.

Demir Kubbe savunma sisteminin füzeleri vurduğu an: Streamable Video

İsrail'e ait şehir otobüslerinin vurulduktan sonra ki anı: Streamable Video

Filistin'in füzeleri fırlatma anı: Streamable Video

İsrail'e füzelerin düşme anı:

İsrail'in Lod şehri, Filistin tarafından işgal edildi.
Lod Belediye Başkanı: "Tüm İsrailliler bilmeli, kontrol kaybedildi. Sinagoglar yakılıyor, yüzlerce araba ateşe verildi. Sokaklarda yüzlerce eşkıya Arap dolaşıyor. Burada iç savaş patlak verdi."

Tel Aviv'de, Yahudiler yoldan geçen sivil bir aracı taş yağmuruna tuttu.

İsrail’de sirenler çalınarak halka sığınaklara girme çağrısı yapıldı. Ben Gurion Havaalanı’ndaki uçuşlar da iptal edildi. Uçuşlar Kıbrıs'a yönlendiriliyor.

Saat 00:53
İsrail/Ashkelon'da siren çalıyor. Gazze'den yeni füzelerin ateşlendiği belirtiliyor.

Hamas'ın attığı füzeler sonucunda İsrail/Aşkelon bölgesinde bir elektrik santrali vuruldu. Türk şirketi Zorlu Holding'in vurulan elektrik santralinin %25 ortağı olduğu iddia ediliyor.

ABD'nin New York kentinde Filistinliler ile İsrailliler düzenlenen yürüyüşler esnasında birbirlerine girdi.

Son düzenleme:
Virüs yüzünden hayatlarını kaybedenlerin haklarına giriyorlar. Bugün çıkıp konsolosluk önünde bağırmak bir çözüm yaratmaz.
Tabii ki hocam elimizden bir şey gelmiyor ki. Oraya gidip bağırmak anca kendi canını, ailenin canını veyahut başkasının canını riske atmaktan başka bir şey değil.

Virüs yüzünden hayatlarını kaybedenlerin haklarına giriyorlar. Bugün çıkıp konsolosluk önünde bağırmak bir çözüm yaratmaz.
Yaratacağı tek çözüm ne kadar aptal olduklarını kanıtlamak olur.

Gazze'den İsrail'in çeşitli yerlerine roket atılırken İsrail jet ve SİHA'ları da Gazze'yi bombalıyor.

İsrail Silahlı Kuvvetleri: Hamas, İsrail'e aynı anda 100 roket fırlattı.

Anadolu üzerine türküler ve destanlar yazılmış. Batısında İngiliz-Fransız ittifakını bozguna uğratmış. Doğusunda türlü mücadeleler vermiş bir yer. Her türlü ucu Türkiye'ye dokunur. Gerek müdahale için jeopolitik konumu gerek iaşe işlemleri gerek ikmal yolları için muhakkak Türkiye önemli rol oynayacaktır.
Türküler ve destanlar. Hepsi eskide kaldı. Teknolojin, ordun ve ekonomin kilit nokta. Tekbirlerle taşla sopayla gidersen tek alacağın ölüm olacaktır.

İşte bunlar ülkenin geleceğini belirliyor. Gören de gidip savaşmış da, elleri ile almış sanacak.
SmartSelect_20210512-030730_Twitter.jpg

Arkadaşlar ben kaçıyorum. Bana eşlik ettiğiniz için teşekkür ederim. Konu kilitlenmez ve haber gelirse ekleme yaparım. Hepinize iyi geceler. Şimdiden bayramınız mübarek olsun. Görüşmek üzere. ❤️

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İman her șeyden üstündür. Dine fazla girmek istemiyorum ama Hamas'taki yüreğin 1000'de 1'i siyonistlerde yok.
Yüreği yok belki ama aklı var. Sen eline taş-sopa alıp tekbirlerle gidersin, Israilli iki kaşının ortasından deler geçer. Yürek tek başına bir işe yaramaz. Sadece "Ben aptalım!" demenin başka bir yoludur.

Hamas sözcüsü Fevzi Berhum: "Mısır, Katar ve Türkiye, İsrail'e karşı saldırıları durdurmamız gerektiğini söyledi."

Gazze'den ateşlenen roketlerin ardından Tel Aviv'de patlama sesleri duyulduğu belirtiliyor.

Tel Aviv halkı geceyi sığınaklarda geçiriyor.

Hamas sözcüsü Fevzi Berhum: "Mısır, Katar ve Türkiye, İsrail'e karşı saldırıları durdurmamız gerektiğini söyledi."

Gazze'den ateşlenen roketlerin ardından Tel Aviv'de patlama sesleri duyulduğu belirtiliyor.

Tel Aviv halkı geceyi sığınaklarda geçiriyor.

Çok şaşırdım, mantıklı bir kararda adımız geçiyor. 🤔

Ayrıca durdurmanız gerekiyor çünkü devam ederseniz dümdüz edecekler sizi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı