İsrail'i Neden Desteklemeliyiz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Filistin'in attığı bombalar nereye düşüyor? Hamas lideri yahudilerin kafasının kesilmesi hakkında neler söylüyor? Araştırmadan 2-3 akit haberi kaynak edinen insandan öğrenip yazmayın şuraya, forumun kalitesini düşürüyorsunuz.
Akit haberi diyor hala. Merak etme yeterince araştırıp görüyorum. Hala anlamadın çünkü okuduğunu anlamıyorsun. Hamas umrumda değil, yönetim umrumda değil. Filistin gitse İsrailli kadını öldürse aynı tepkiyi yine gösteririm. Mesele rezil siyasetçilerin altında ezilen kadın ve çocuklar. Git yazanı doğru oku.

Filistin'in attığı bombalar nereye düşüyor? Hamas lideri yahudilerin kafasının kesilmesi hakkında neler söylüyor? Araştırmadan 2-3 akit haberi kaynak edinen insandan öğrenip yazmayın şuraya, forumun kalitesini düşürüyorsunuz.

Geçmişte sana bir kere ihanet eden bir daha da eder. Enayi gibi davranmaya devam ederseniz daha çok ihanete uğrarsınız. Ayrıca İsrail hakkı olanı savunuyor sen gidip paranla toprak alıyorsun, de n'oluyor elin filistinlisi konuyor yok ya enayi miyim ben?
Akit haberi diyor hala. Merak etme yeterince araştırıp görüyorum. Hala anlamadın çünkü okduğunu anlamıyorsun. Hamas umrumda değil, yönetim umrumda değil. Filistin gitse israilli kadını öldürse aynı tepkiyi yine gösteririm. Mesele rezil siyasetçilerin altında ezilen kadın ve çocuklar. Git yazanı doğru oku.

Tamam, sen öldürülen israilliler hakkında konuşmayıp filistin savunuculuğunu yapıyorsun. Arada fark var.

Biz Haması mı destekliyoruz? Haması bitirme şansımız bizim buradan yok. İsrail o topraklara girse ne yapacak? Mescidi Aksayı yıkacak üstüne kızlara tecavüz edip öldürecek. Bizde helal olsun İsrail diyeceğiz.
Sonra vaad edilmiş topraklar için rotalarını bize kıracaklar. O zamanda medeniyet getirirler diye bekleriz. Demokrasi getirirler.
Farkında mısın bilmiyorum ama şu an Müslümanların rahat yaşayabildiği ve haklara sahip olduğu Doğu'da sadece 2 ülke var ; Türkiye ve İsrail. İsrail isterse Filistin topraklarını tamamen alabilir ama adamlar barış ve diplomasiden yanalar, Filistin ise sürekli o topraklarda ibadet ederek ve cami yaparak kışkırtıyorlar. İsrail bu kadar acımasız ve saldırgansa neden Mısır ve Ürdün'le barış anlaşması içindeler, neden Hindistan gibi bir ülkeye yardım ediyorlar ve ittifak yapıyorlar? Neden İsrail halkı kendi içinde barışçıl yaşıyor?

Biz Haması mı destekliyoruz? Haması bitirme şansımız bizim buradan yok. İsrail o topraklara girse ne yapacak? Mescidi Aksayı yıkacak üstüne kızlara tecavüz edip öldürecek. Bizde helal olsun İsrail diyeceğiz.
Sonra vaad edilmiş topraklar için rotalarını bize kıracaklar. O zamanda medeniyet getirirler diye bekleriz. Demokrasi getirirler.
Mescid-i Aksa'yı mı yıkacak? 🤣 🤣

Geçmişte sana bir kere ihanet eden bir daha da eder. Enayi gibi davranmaya devam ederseniz daha çok ihanete uğrarsınız. Ayrıca İsrail hakkı olanı savunuyor sen gidip paranla toprak alıyorsun, de n'oluyor elin filistinlisi konuyor yok ya enayi miyim ben?

Filistin'i savunduk diye bir şey söyledik mi? İnsanların katledilmesinden bahsediyoruz. Nasıl Ermenistan'ın Azerbaycan'a saldırmasını kınadığımız gibi. Orada da insanlar ölmüştü. Ayrıca bu daha şiddetli bir savaş.

Evet İsrail demokratik bir ülke fakat Netanyahu gibi siyasiler yüzünden bu olaylar patlak verdi. Bildiğim kadarıyla aşırı sağcılardan destek alması lazım bu Netanyahu'nun. Yani evet demokratik bir ülke fakat oy için masum insanların ölmesine sebep oluyorsa bırakın sevmeyi günahımı da vermem. Kaldı ki bölgeye barışı getirecek en son devletlerden biridir bence İsrail...

Tamam, sen öldürülen israilliler hakkında konuşmayıp filistin savunuculuğunu yapıyorsun. Arada fark var.

Bak dostum, izlediğim rezil videolar var. Sokak ortasında yakılan çocuklar var. Bana bir tane bu durumda İsrailli göster sana yemin ederim onun da yanında olurum. Tek derdim zarar gören masum insanlar. Savunduğum tek şey de onlar. Bu savaşta güçsüz taraf Filistin. O yüzden Filistinli çocuk ve kadınlar ölüyor, ben de onların yanındayım. Muhtemelen yaşın büyük değil o yüzden tartışmaya devam etmek istemiyorum seninle.

@Yusuf Koçoğlu dur sana daha güzel haberlerim var bekle, senin savunduğun filistin değil mi pkk'lıları eğiten? Senin savunduğun filistin değil mi ermeni soykırımını kabul eden? Senin savunduğun filistin değil mi karabağ Ermenistan savaşında Ermenistan'ı destekleyen? Senin savunduğun filistin değil mi doğu türkistan'daki zulmü savunan? Bilmeden konuşmaya devam edin cahillerle konuşup seviyemi düşürmeyeceğim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı