İsrail'i Neden Desteklemeliyiz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hamas attığı roketler ile kendi ırkından insanları vurduğunu gördüm. Yazık, filistini savunan cahil insanlar hala akıllanmadı. İki yüzlü insanlar bunlar. Çocuk vs. diyorsunuz fakat bir ülkenin bir yerleşim yerine roket atıp sivilleri işaret alıyorsanız o ülke sizde çocuk ihtiyar bırakmaz.

Ikisi de bizim problemimiz degil.

Yasayanlarin cogu Musluman oldugu icin X ulkesine dost olmayi ya da "kapitalist" veya "emperyalist" oldugu icin Y ulkesine dusman olma mantigini ben kabul etmiyorum.

Mevcut durumda siyasi ya da ekonomik cikarlarimiz hangisiyle uyusuyorsa onunla dost ya da dusman olursun, hic biri cikarimiza degilse notr takilir ve suya sabuna dokunmayiz. Duygusal kafayla diplomasi yapilmaz.

Zaten adamların inancı Tanrının yıkması üzerine. Armageddon denen kıyameti hızlandırma projesine bakarsan içinde bu var. Envanjalistler ve siyonistler fikri bu. Mesih ne kadar hızlı gelirse o kadar iyi. Hemen gelmesi için Mescidi Aksayı yıkmak gerek. Çünkü Tanrının ne zaman yıkacağı belli değil.
Üç beş hahama sormuş zaten. Ne beklersin?

Ikisi de bizim problemimiz degil.

Yasayanlarin cogu Müslüman oldugu için X ulkesine dost olmayi ya da "kapitalis" veya "emperyalist" oldugu için Y ulkesine dusman olma mantigini ben kabul etmiyorum.

Mevcut durumda siyasi ya da ekonomik cikarlarimiz hangisiyle uyusuyorsa onunla dost ya da dusman olursun, hiçbiri cikarimiza degilse notr takilir ve suya sabuna dokunmayiz. Duygusal kafayla diplomasi yapilmaz.

İşte budur!

Yaşım küçük olmasına rağmen senden bilgili ve araştırmacıyım. Senin yaşın kaç bilmiyorum fakat haberlerde gördüğüm her şeyi gerçek sanmıyorum, sorguluyorum. Sen bu kadar cahilken tartışmaya devam etmeye gerek yok zaten.
Hahahaha. Yazık sana çocuk. İnsanlara bilgisayar konularında yardımcı olabilecek seviyede bilgiye sahip olduğum için katıldığım bu forumda 14 yaşındaki bir çocuk tarafından cahil ilan edilmek oldukça komik.

Ülke işlerinde dost/düşman/kanka ilişkisi olmaz. Bir gün birbirinizin anasına söversiniz, ertesi gün "adamsın sen kanka ya!" diye dolaşırsınız.

Doğru. Dost demek doğru olmaz. Bu zamanlarda o ülkenin yöneticisine bağlı kalmış bir karar bu.

Zaten adamların inancı Tanrının yıkması üzerine. Armageddon denen kıyameti hızlandırma projesine bakarsan içinde bu var. Envanjalistler ve siyonistler fikri bu. Mesih ne kadar hızlı gelirse o kadar iyi. Hemen gelmesi için Mescidi Aksayı yıkmak gerek. Çünkü Tanrının ne zaman yıkacağı belli değil.
Üç beş hahama sormuş zaten. Ne beklersin?
Böyle bir amaç olduğunu düşünmüyorum, orayı müze haline getirebilirler belki. Müslüman halk İsrail'de gayet rahat yaşıyor ve demokrasiye sahipler. Ayrıca Tevrat'a da bakarsak ve Tarih'e de bakarsak bu topraklarda Yahudilerin önceden uzun süre yaşadığını ve onlara ait olduğunu da görebiliriz. Fakat Filistinliler'in cami yapıp ve ibadet ederek o topraklarda İsrail'i kışkırtmaları hoş değil.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı