ISS müşteri hizmetlerine DSLAM sınırlama meselesi nasıl anlatılır?

Ben bina dolabına gidip modemi bağlayınca güç daha çok oldu 2.5 kat iyi bir şey sanırsam.
Olabilir ama ben yanlış hatırlamıyorsam Güç düştükçe daha iyi oluyordu. @Ulunay DSL'de güç azalınca (SNR'dan bahsetmiyorum. Hani bir de Güç diye başka bir parametre oluyor ya) daha iyi oluyordu diye hatırlıyorum doğru mu hatırlıyorum?

Teknik bilgiden anlayan ve durumu TT'ye izah edebilecek birini bulana kadar kayıtları açık tutmanız lazım.

2. seçenek ise xDSL numarasıyla direk TT'ye mail atıp uygun kişiye erişmek.

3. seçenek müdürlük.

Konu TT ise sorun kolay çözülmüyor. Uğraşıp ilgili kişiye denk gelmeniz lazım.

Desenize bu iş "nasipte varsa" konusuna dönüyor yine. Ben bu ülkedeki sağlayıcıların sağlayamadıkları hizmetin ta gelmişini bilmem ne yapayım.

Olabilir ama ben yanlış hatırlamıyorsam Güç düştükçe daha iyi oluyordu. @Ulunay DSL'de güç azalınca (SNR'dan bahsetmiyorum. Hani bir de Güç diye başka bir parametre oluyor ya) daha iyi oluyordu diye hatırlıyorum doğru mu hatırlıyorum?
Hat değerlerindeki power değeri santralden gelen gücü temsil ediyor diye biliyorum, az olması iyi bir şey değil sanırım.

Hat değerleri iyi olmasına rağmen 0 upload sorunu veya download hızı düşüklüğü sorunu yaşayanların genelde power değeri eksilerde oluyor. Tabi rastlantı olabilir bu.
Kesin bir bilgim yok, yanlış bilgi vermek istemem.

Güç hattın elektriksel yükü anlamına geliyor. Yüksek olması kötü çünkü kablonun ömrümü azaltıyor ama belirli mesafeden sonra yüksek olmak zorunda. 1800 metre öteye ADSL hizmet götürmek en iyi örneklerden biri.

Konu ile alakasını bağlaştıramadım...

Hat değerlerindeki power değeri santralden gelen gücü temsil ediyor diye biliyorum, az olması iyi bir şey değil sanırım.

Hat değerleri iyi olmasına rağmen 0 upload sorunu veya download hızı düşüklüğü sorunu yaşayanların genelde power değeri eksilerde oluyor. Tabi rastlantı olabilir bu.
Kesin bir bilgim yok, yanlış bilgi vermek istemem.
Bende aynı şekilde bir kullanıcıda power düşünce iyileştiğini görmüştüm. İsterseniz konuyu atayım bir etraflıca düşünelim.

Güç hattın elektriksel yükü anlamına geliyor. Yüksek olması kötü çünkü kablonun ömrümü azaltıyor ama belirli mesafeden sonra yüksek olmak zorunda. 1800 metre öteye ADSL hizmet götürmek en iyi örneklerden biri.

Konu ile alakasını bağlaştıramadım...
@Talha murat hocamın hattında yine aynı şekilde Güç yazıyor. Şimdi buraya atıp sorunca yardımcı olmaya çalıştım. Teşekkürler açıklama için.
Konudan da biraz uzaklaştık kusura bakmayın.

@erengore bu hızlardan da kurtulacağız. Gün gelecek 1 Gbps simetrik alacaz. Gün gelecek lanet VDSL'den kurtulacağız :D.

Eki Görüntüle 837745

Bu hızdan da kurtulacağım.

Hocam keşke ben sizin kadar şanslı olabilsem. Tamamen kablo ile bağlıyım bu arada :)
1610739976442.png

@Ulunay Ümit Önal'a bir mail gönderdim. Millenicom'un temsilcilerinin ne kadar teknik bilgisi olduğunu da söyledim. Hız profili meselesi ile akşam yoğunluğu meselesini karıştıran bir temsilciden bahsediyorum, seviyesini az çok anlamışsınızdır.

@Prism Aynı yazıyı verdiğiniz diğer tüm adreslere gönderdim teşekkür ederim.

Son düzenleme:
@Ulunay Ümit Önal'a bir mail gönderdim. Millenicom'un temsilcilerinin ne kadar teknik bilgisi olduğunu da söyledim. Hız profili meselesi ile akşam yoğunluğu meselesini karıştıran bir temsilciden bahsediyorum, seviyesini az çok anlamışsınızdır.
Umarım düzelir ya. Çünkü siz gerçekten bu İSS'lerden çok çektiniz hocam. Epey rahatsız edici şeyler oldu. İnşallah düzelir.

Umarım düzelir ya. Çünkü siz gerçekten bu İSS'lerden çok çektiniz hocam. Epey rahatsız edici şeyler oldu. İnşallah düzelir.

Eğer olmazsa şansıma küsüp 88 Mbps (alabildiğim maksimum 82-83 Mbps) ile yoluma devam edeceğim. Yeni bir yere taşınırken de ilk bakacağım şeylerden bir tanesi internet altyapısı. Fiber olan ev öncelikli tercihim artık.

@Prism Aynı yazıyı verdiğiniz diğer tüm adreslere gönderdim teşekkür ederim.
Müşteri hizmetleri, teknik bilgi bilmek zorunda değil çünkü onlara verilmiş hazır taslaklara göre kayıt açıyor veya cevap veriyor.

Suçlanacak bir konu varsa MH değil firmanın teknik bilgiye hakim çalışana para ödememesidir. Yoksa asgari ücretle çalışacak köle muamelesi yapacak kişiler bulamazlar...

Yeni konular

Geri
Yukarı