ISS müşteri hizmetlerine DSLAM sınırlama meselesi nasıl anlatılır?

DSLAM kilidi TT saha çalışanları tarafından el ile konulmuyor. DSLAM'da bulunan yazılım bu olayı kendisi yapıyor.
DSLAM kilidini kaldırmayı zor güç başarsanız bile 1-2 ay sonra tekrardan DSLAM hattınıza kilit koyacak. Yazılım kendisi buna müdahale ediyor. TT çalışanları el ile DSLAM kilidi koymuyor hattınıza.
Dolayısıyla TT geçseniz bile DSLAM kilidi olayının düzeleceğini düşünmüyorum.
En doğru yorumu @Prism hocam yapmış.

DSLAM kilidi tamamen DSLAM'da bulunan yazılımdan kaynaklanıyor, kimse size özel el ile kilit koymuyor.
Bu kilit ISS'ye özel değil, aynı DSLAM'a bağlı tüm kullancılar için geçerlidir. Türk Telekom'a geçseniz de düzelmiyor. Aynı apartmanda ben Türknet kullanıyorum 79 Mbps alıyorum kilit nedeniyle, Türk Telekom kullanan komşum da 79 Mbps alıyor kilit nedeniyle.
Hocamın da çok güzel bir şekilde belirttiği gibi hadi diyelim bir şekilde kaldırdınız kilidi, 1 ya da 2 ay gibi kısa bir zaman sonra kilit otomatikman tekrar devreye giriyor ve 79 ya da 88 Mbps'ye sabitleniyor. Bu da o kadar uğraşınızı boşa çıkarıyor.

Ben şahsen bıktım yani. Abartısız belki 5-6 defa kaldırttım kilidi. Her seferinde tam 1 ay sonra tekrardan düştü 79'a. Birkaç sefer de önce 88'e sonrasında 79'a düştü. Bu nedenle kimseye önermiyorum. Kalıcı olarak kaldırtmak mümkün değil bu şartlar altında. Boşa çekilen bir çile resmen.

Türkiye'de yaşıyoruz arkadaşlar. Güzel ve iyi olan ne varsa önüne engeli yer anında burada.

Umarım bir an önce çözülür hocam problem. Ben de TurkNet firması ile DSLAM kilidi konusunda cebelleşiyorum. Millenicom müşteri hizmetleri gibi, ne yazık ki TurkNet müşteri temsilcileri de DSLAM kilidinden bi' haber. Onlar kapatıyor talebi, ben tekrar açıyorum. Bir yandan da DH'deki destek personeli ile iletişim kuruyorum. Bakalım nereye kadar sürecek böyle. :)

Hız profilini ve akşam yoğunluğunu karıştırması çok normal bir şey değil. Ben tutup da baştan aşağı bilgili olmasını bekleyemem zaten. Öyle değil mi?
Hız profili görüntüleme ve müdahale etme imkanları yok. Haliyle değerleri çok kısıtlı görüyorlar. Muhtemelen hız tanımala vs. bilmiyorlardır.

Bir MH'den çok şey bekliyorsunuz. TT bile bunları sunamazken, Milleni'den beklemek doğru olmaz. En azından benim adıma doğru olmaz.

Hız profili görüntüleme ve müdahale etme imkanları yok.

Hayır imkanları var. İstediğim gibi hız profili ataması yaptırabiliyorum fakat bazı temsilciler sanki işe yeni başlamış gibiler. Bugün zaten tam 20 dakika boyunca işleminiz devam ediyor diye bekletti beni. Evden çalışıyoruz falan diyor bir de. Siz sanırım ilgili sayfayı bulamadınız o yüzden oyalıyorsunuz diyorum hafif gülerek yok efendim diyor.

Hayır imkanları var. İstediğim gibi hız profili ataması yaptırabiliyorum fakat bazı temsilciler sanki işe yeni başlamış gibiler. Bugün zaten tam 20 dakika boyunca işleminiz devam ediyor diye bekletti beni. Evden çalışıyoruz falan diyor bir de. Siz sanırım ilgili sayfayı bulamadınız o yüzden oyalıyorsunuz diyorum hafif gülerek yok efendim diyor.
Nasıl imkanları var? TT en son kayıtları bana gönderim, tüm müdahaleleri ben yaparım diyordu. Değişti mi? Ankastreye bile dokunamasın diyen TT buna izin mi vermiş?

Vay arkadaş...

Bu arada MH siden hoşlanıyor olabilir, naz yapmalar vs. 🤣

Nasıl imkanları var? TT en son kayıtları bana gönderim, tüm müdahaleleri ben yaparım diyordu. Değişti mi? Ankastreye bile dokunamasın diyen TT buna izin mi vermiş?

Vay arkadaş...

Bu arada MH siden hoşlanıyor olabilir, naz yapmalar vs. 🤣

Şaka yapmıyorum istersen twitter'dan atarım konuşma kaydını.

Geri
Yukarı