İSS Önerisi 2020

SunSet

Megapat
2020 Şubat'ın 8'inde Türk Telekom sözleşmem bitiyor. Bana verilen teklif, 16MBps 24 ay taahhüt ile 12 ay 70 TL, 12 ay ise 80 TL gibi ücret çıkardı. ADLS portu boş ve VDLS portu dolu gözüküyor diğer sağlayıcılar da. Bu yüzden en uygun yine ADSL 16MBps paketleri gözüküyor. Sanırım kurulum ücreti veya geçiş yapınca 12 ay kalırsan kurulum ücreti yok diyenler var. Şuan en uygun 66 TL'e 16MBps Netspeed geldi ve taahhüt yok. Acaba taahhüt kullanıp interneti fiyatı çok artan oldu mu 1, 2 ayda gibi? Geçiş için 3 ile 4 gün önce forum istedi Netspeed. Zaten Türk Telekom altyapısını kullanıyorlar çoğu firma ve diğer firmaların kendi altyapısı yok. Bu arada yalın kullanacağım, yani sabit telefon hattım yok.

Önce mesajımı okuyup ve sadece Türk telekom altyapısı olduğunu yazdım. Millenicom ve Türknet 16MBps fiyatları pahalı ve Türk Telekom altyapısını kullanıyorlar. Sabit hattım yok ve 60 TL deyip sonra sabit hat fiyatı alan firma önerisi almayayım. 16MBps değecek fiyatlar değil bende hangisi daha uygun ve bilindik kullananlardan yorum almak isterim.

Netspeed öneririm.
Daha uyguna önleyebileceğin varsa alabilirim. Birde taahüt olmadığı için internet fiyatlarını istediği zaman arttırıyorlar mi? Bana Netspeed 1 veya 2 yılda 5TL falan artar ancak demişti. Bu dedikleri ne kadar doğru? Taahüt kullanmayanlar nasıl memnun mu? Bu durumları da açıklarsa memnun olurum.

Mahallede komşularına sorabilirsin. Bizim sana buradan tavsiye vermemiz pek mantıklı olmaz. Ben Samsun’da Kablonet ile üstün performans alırken sen mahallende aynı paket ile sıkıntılar yaşayabilirsin.

Mahallede komşularına sorabilirsin. Bizim sana buradan tavsiye vermemiz pek mantıklı olmaz. Ben Samsun’da Kablonet ile üstün performans alırken sen mahallende aynı paket ile sıkıntılar yaşayabilirsin.
Hocam altyapım aynı olacağı için o durum önemli değil. Ben en iyi fiyatta ve ileride kapanacak bir firma olmasın yeter. Netspeed aklıma yattı, birde Türknet ve Superonline gibi bilindik firma değiller, acaba sorun yaratır mi diye merak ediyorum?
@SunSet ben kullanıyorum. Şuan alabileceğin en ucuz 16 Mbps interneti veriyor Netspeed. 1 sene taahhüt verirseniz ne fiyat artmasından etkileniyorsunuz ne de aktivasyon ücreti veriyorsunuz.
Taahüt değilde kalırsan kurulum ücreti veya geçiş ücreti almayız dedi. Yani istediğim zaman iptal edersem kurulum ücreti alırız demişlerdi. Taahüt olsa imzalı kalma sözü o zaman 200TL ve 500TL gibi ceza alırız.

Şimdi Türknet ve Millenicom gibi firmalarda, Türk Telekom'un önerdiği fiyatlarda olduğu için ve altyapı Türk Telekom'un olduğu için bu yüzden önerdikleri fiyatlardan aynı hız mecbur olacağı için başka firmalara bakıyorum. Böyle düşününce altyapı adamın ve sürekli kullanacağım internet o zaman Türk Telekom alırım dersin aynı fiyatları vereceğim için. ;) 5 ile 10 TL ucuz veririm varsa birde taahüt yok o zaman benim dediğim mantıklı. VDLS portu boş yok olsa, Millenicom daha mantıklı geliyor fiyatıyla. VDLS boş portu olsa 50MBps kadar hız destekliyor binam.

Son düzenleme:
Netspeed 4. ayım ve oldukça memnunum. Fiyat konusunda bir görüşme yapmıştım her zaman F/P oranı en iyiler arasında kalacaklarını beyan ettiler. Bu çizgiden çıkınca iptal ederiz olur biter.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı