ISS Önerisi

exTypen

Hectopat
Herkese selam.
Biliyorum bunun hakkında çok fazla konu açıldı ama ben durumumu belirtip sizin fikirlerinizi isteyeceğim.
Şu an Superonline'ın 79TL'ye 8Mbps'lik fiber paketini kullanıyorum ama aldığım değerler 35-5. Neden olduğunu ben de bilmiyorum. Bu ay sonu sözleşme bitecek. Bizi arayıp 10Mbps paketi 99TL'ye önerdiler. Benim korkum gerçekten hızım 10Mbps olursa ne olacağı. Bu yüzden diğer firmalara göz attım.

• TurkNet 95 TL 75Mbps(VDSL sanırım), altyapı en fazla 75 Mbps destekliyor diyor.
  • SpeedNet 94 TL 75Mbps VDSL, altyapı en fazla 94 Mbps destekliyor diyor.
  • Vodafone'e 79 TL 35Mbps Fiber.
  • Milleni 85 TL 35Mbps Fiber, taahhütsüz fiyat bu eğer memnun kalırsam taahhatlü olan pakete geçeceğim 70 TL
Ben CS:GO oynuyorum. Superonline'da bir başkası interneti kullandığında ping değerleri tavan yapıyor. Bu Mbps'den dolayı mıdır yoksa modemden dolayı mıdır? Eğer modemden dolayı ise geçtiğim ben Fiber bir pakette kalmayı düşünüyorum. Vodafone veya Milleni'de modem değiştirilebiliyor mu?

Bir de Fiber ve VDSL farkını tam olarak nasıl hissederim, oyunda ping olarak?

Sizce en mantıklı seçenek ne olur?

Herkese selam.
Biliyorum bunun hakkında çok fazla konu açıldı ama ben durumumu belirtip sizin fikirlerinizi isteyeceğim.
Şu an Superonline'ın 79TL'ye 8Mbps'lik fiber paketini kullanıyorum ama aldığım değerler 35-5. neden olduğunu ben de bilmiyorum. Bu ay sonu sözleşme bitecek. Bizi arayıp 10Mbps paketi 99TL'ye önerdiler. Benim korkum gerçekten hızım 10Mbps olursa ne olacağı. Bu yüzden diğer firmalara göz attım.

• TurkNet 95 TL 75Mbps(VDSL sanırım), altyapı en fazla 75 Mbps destekliyor diyor.
  • Speednet 94 TL 75Mbps VDSL, altyapı en fazla 94 Mbps destekliyor diyor.
  • Vodafone'e 79 TL 35Mbps fiber.
  • Milleni 85 TL 35Mbps fiber, taahhütsüz fiyat bu eğer memnun kalırsam taahhatlü olan pakete geçeceğim 70 TL.
Ben CS:GO oynuyorum. Superonline'da bir başkası interneti kullandığında ping değerleri tavan yapıyor. Bu Mbps'den dolayı mıdır yoksa modemden dolayı mıdır? Eğer modemden dolayı ise geçtiğim ben fiber bir pakette kalmayı düşünüyorum. Vodafone veya Milleni'de modem değiştirilebiliyor mu?

Bir de fiber ve VDSL farkını tam olarak nasıl hissederim, oyunda ping olarak?

Ping farkı olarak fiber daha iyi olur.

Herkese selam.
Şu an Superonline'ın 79TL'ye 8Mbps'lik fiber paketini kullanıyorum ama aldığım değerler 35-5. Neden olduğunu ben de bilmiyorum. Bu ay sonu sözleşme bitecek. Bizi arayıp 10Mbps paketi 99TL'ye önerdiler. Benim korkum gerçekten hızım 10Mbps olursa ne olacağı. Bu yüzden diğer firmalara göz attım.

• SpeedNet 94 TL 75Mbps VDSL, altyapı en fazla 94 Mbps destekliyor diyor.
  • Vodafone'e 79 TL 35Mbps Fiber.
  • Milleni 85 TL 35Mbps Fiber, taahhütsüz fiyat bu eğer memnun kalırsam taahhatlü olan pakete geçeceğim 70 TL
Ben CS:GO oynuyorum. Superonline'da bir başkası interneti kullandığında ping değerleri tavan yapıyor. Bu Mbps'den dolayı mıdır yoksa modemden dolayı mıdır? Eğer modemden dolayı ise geçtiğim ben Fiber bir pakette kalmayı düşünüyorum. Vodafone veya Milleni'de modem değiştirilebiliyor mu?

Bir de Fiber ve VDSL farkını tam olarak nasıl hissederim, oyunda ping olarak?

İnternet Hız testi: Geniş bant bağlantınızı test edin - nPerf.com Bir de buradan hız testi yapınız.

Sizden taahhüt istemeyen ve en ucuz hizmet vereni seçin. 10 Mbps 99 TL maalesef çok fazla. TurkNet veya Netspeed gibi firmalara bakın.

Santral binası size uzaksa, ya da yakın olsa bile YAPA cihazı kurulmamışsa zaten Turk.net aktif altyapı yok demektir. Belki Turk.net boş VDSL port bulup, ya da bulduğunu hatırlayıp değerleri güncellemiş olabilir.

Hat değerlerini atar mısınız?

Geri
Yukarı