ISS'lerin bilinen sorunları ve artıları

"İSS'ler" yerine "İSS ler" yazmışsınız. Ayrıca 1 oyuna falan girdiniz sanırım.
20 civarı maçım var. Gördüğüm herkes 20 MS aşağısı alıyordu. Sallamıyorum, kullandığınız her şeyi her konuda en iyiymiş gibi övmenize gerek yok. Kablonet şuan Türkiye'nin en iyisi bunu herkes biliyor lakin ping değerlerinin diğerlerinden bir tık fazla olmadığını inkar etmenin manası yok.

Kardeşim kablolu mu bağlantın kablosuz mu ben kablosuzda 12 MS alıyorum.
Kablolu tabii ki. Kablosuz karşılaştıracak değilim.

Hız düşmesi ile pingin aynı olduğunumu sanıyorsunuz? Mesela 30 Mbps hız alanın 10 ms ise 100 Mbps alanın 3 ms falan mı oluyor sanıyonuz?
Ben böyle bir şey demedim? İnternet yavaşlamasına rağmen ping sorunu olmadığını belirttim ayrıca bu agresiflik nedir böyle, lütfen edebinizi düzeltin.

20 civarı maçım var. Gördüğüm herkes 20 ms aşağısı alıyordu. Sallamıyorum, kullandığınız her şeyi her konuda en iyiymiş gibi övmenize gerek yok. Kablonet şu an Türkiye'nin en iyisi bunu herkes biliyor lakin ping değerlerinin diğerlerinden bir tık fazla olmadığını inkar etmenin manası yok.

Buyur test sonucu zaten oyun sunucuları değişkenlik gösteriyor ama test olarak MS çok az bazen 3 veya 5'e düşüyor bu mu kötü paket loss asla yaşamadım anlık ping artması falan.

Dosya Ekleri

• 5.PNG
    5.PNG
    9,7 KB · Görüntüleme: 23
20 civarı maçım var. Gördüğüm herkes 20 MS aşağısı alıyordu. Sallamıyorum, kullandığınız her şeyi her konuda en iyiymiş gibi övmenize gerek yok. Kablonet şuan Türkiye'nin en iyisi bunu herkes biliyor lakin ping değerlerinin diğerlerinden bir tık fazla olmadığını inkar etmenin manası yok.

Ping sizce çok mu fazla?

Dosya Ekleri

• ping.png
    ping.png
    2,4 KB · Görüntüleme: 27
Ben böyle bir şey demedim? İnternet yavaşlamasına rağmen ping sorunu olmadığını belirttim ayrıca bu agresiflik nedir böyle, lütfen edebinizi düzeltin.

Hocam yanlış anladınız. Ben agresif değil, sadece öyle mi sanıyorsunuz dedim. Soru sordum. Sizin bu şekilde anlamanıza ne demeli?
Ping sizce çok mu fazla?

Sanmıyorum. Bakın, 1 ile 40 ms arası çok fark yok zaten. Yani burada 1 ms falan önemsiz. Kimse anlamaz 1 ms farkını veya 10 ms farkını.

Son düzenleyen: Moderatör:
Vodafone Net'in hiçbir artısı yok. Artıdan daha çok eksiye sahip.
Vodafone net eksileri:
-Anlık kopmalar.
-Ping değerinin yüksek olması. Ayrıca bir başka cihazdan bir işlem yapıldığı zaman ping değerleri 4 haneli sayıları bulabiliyor.
-1080P dizi izlemeyi bile zorlaştırabiliyor.
-Müşteri hizmetlerin de çalışan çoğu kişi beceriksiz. Sorun oluyor ve müşteri hizmetlerini arıyorum. Aramadan önce daha iyi olan internetim müşteri hizmetlerinin yaptığı işlemlerden sonra daha kötü hale geliyor.
Kısacası Vodafone net almayın. 10 güne kadar sözleşmemiz bitiyor ve kurtuluyorum.

Hocam ynalış anladınız ben agresif değil ben sadece öyle mi sanıyorsunuz dedim soru sordum sizin bu şekilde anlamanıza ne demeli?

Sanmıyorum bakın 1 ile 40 ms arası çok fark yok zaten yani burada 1 ms falan önemsiz KMS'e anlamaz 1 ms farkını veya 10 ms farkını.
Afedersiniz hocam insan bazen yanlış anlayabiliyor, insanlık hali :D

Geri
Yukarı