ISS'lerin fiber altyapıları kendilerine mi özel yoksa tamamen açık mı?

Yanlış bilmiyorsam saha dolabından sonra telekoma devrediyorlar.
Senin oraya döşedikleri kablolar sokağa yetecek kadar fiberdir.

Dediğim gibi baştan sona altyapı yapmak her firmanın harcı değildir.
Saha dolabı da vodafone'un kendisine ait. Türk.net'in tam olarak kendi altyapısı yok ama vodafone'da durum farklı olması lazım. Ha yine de vodafone'un kendi altyapısı olsa bile çok da şaşalı bir performansı yok verdiği hizmetin. Superonline ya da farklı bir ISS altyapısı denemek isterdim.

Saha dolabı da Vodafone'un kendisine ait. Türk.net'in tam olarak kendi altyapısı yok ama Vodafone'da durum farklı olması lazım. Ha yine de Vodafone'un kendi altyapısı olsa bile çok da şaşalı bir performansı yok verdiği hizmetin. Superonline'ya da farklı bir ISS altyapısı denemek isterdim.

Aslında esas altyapı denilen şey insan bacağı kalınlığında fiber kablolar.
Bizim gördüümüz buz dağının görünen kısmı.

Vodafone'a ya da başka bir ISS'ye ait saha dolabı hiç görmedim ben.
Superonline site yerleşim bölgelerine altyapı getiriyor.

Mahalli yerleşim yerlerinde yine Telekom'dan kiralama yapıyor.

Aslında esas altyapı denilen şey insan bacağı kalınlığında fiber kablolar.
Bizim gördüümüz buz dağının görünen kısmı.

Vodafone'a ya da başka bir ISS'ye ait saha dolabı hiç görmedim ben.
Superonline site yerleşim bölgelerine altyapı getiriyor.

Mahalli yerleşim yerlerinde yine Telekom'dan kiralama yapıyor.
Benim bulunduğum apartmanın karşısında vodafone'un kendi koyduğu saha dolabı var üstünde de yazıyor olması lazım hatta. Hatta yol üzerinde kapakları da mevcut ama saha dolabının üzerinde ne yazdığına dikkatli bakmadım.

Yanlış bilmiyorsam saha dolabından sonra telekoma devrediyorlar.
Senin oraya döşedikleri kablolar sokağa yetecek kadar fiberdir.

Dediğim gibi baştan sona altyapı yapmak her firmanın harcı değildir.

Saha dolabından eve kadar kendimiz fiber döşetemiyor muyuz acaba? Bilginiz var mı?

Saha dolabından eve kadar kendimiz fiber döşetemiyor muyuz acaba? Bilginiz var mı?
ISS'nin bulunduğun mahalle için ihaleyi alıp her apartman için ayrı ayrı çalışma yapması lazım, bizde Vodafone fiberi bu şekilde çekmişti apartmana kadar. Bana sorarsan VDSL ile doğrudan fiber arasında pek fark göremedim, VDSL üzerinden 100 mbps alabiliyorsan yine benzer performansı alırsın.

Geri
Yukarı