İstanbul, Avrupalıların gözde şehri oldu

New York menşeli Travel and Leisure dergisinde İstanbul, "Dünyanın En iyi Ödülleri" kısmında birinci olarak seçildi. İstanbul 91.32 puanla birinci oldu.

İstanbul valisi Ali Yerlikaya'nın konu hakkındaki açıklaması:

İstanbul, güzel olmasının yanı sıra yaşayan tarih diyebiliriz. Her türlü şey orada, tarihi de çok çok eskiye dayanıyor. Yunanlıların da geldiğinde ağlayarak gittiği bir şehir diyebiliriz. İstanbul gibi güzel bir yere ülkemiz sahip. Elimizdeki kıymetli şehrin kıymetini bilmemiz lazım.

FilterKill

Hectopat
Yer
Leyton, Londra, İngiltere
@FilterKill, Yunanlılar için de çok önemli bir şehir. Yunanlılar'ın giderken ağlayarak gittiği bir şehir.

Hiçbir zaman tamamen terk etmediler. Fatih barışçıl bir şekilde yaşattı onları orada. Halen daha Rum mahalleleri var İstanbul'da. Gittikleri tam olarak söylenemez ama gidenlerin ağladığı doğrudur :)

KS
KS
L

Little Cat

Kilopat
Makaleler
269
Yer
Mezarlık
@FilterKill, hocam tarih bilgimin çok iyi olduğu söylenemez. Ancak Osmanlı zaten bu yüzden kaybetti, Rusya'yı tamamen haritadan silecek gücümüz varken silmediler. Bir kadın uğruna o zamanın Osmanlı padişahı kimse artık hatırlamıyorum, Baltacı Mehmet Paşa olması lazım. Haritadan silmediğini biliyorum. Yanlışsam düzeltilirsiniz.

FilterKill

Hectopat
Yer
Leyton, Londra, İngiltere
@FilterKill, hocam tarih bilgimin çok iyi olduğu söylenemez. Ancak Osmanlı zaten bu yüzden kaybetti, Rusya'yı tamamen haritadan silecek gücümüz varken silmediler. Bir kadın uğruna o zamanın Osmanlı padişahı kimse artık hatırlamıyorum, silmediğini biliyorum. Yanlışsam düzeltilirsiniz.

Benim de tarih bilgim hiç iyi değildir ama bizzat kendim orada yaşadığım ve gördüğüm için söylüyorum :) Avusturya kralı sırf karşılarına çıkmadı diye Avusturya'yı almaktan vazgeçen bir imparatorluktan bahsediyoruz. Ne deseniz doğrudur.

Yeni konular

Yukarı