İstanbul Depreme Ne Kadar Hazırlıklı?

• Konuyu başlatan Roux
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 63
  • Görüntüleme 5B
Tüm uzmanlar psikolojimi alt üst etti. Yok deprem geliyor 7-8 şiddetinde. Yok yıkıcı olacak. Yok alt üst edecek tsunami vurucak. Ya Japonya'da onca deprem oluyor zemin yarılıyor ama binalar sapa sağlam ayakta ama İstanbul 5,8 de şebeke ve çatlakları ile kendini belli etti. Biz bu depreme ne kadar hazırlıklıyız? Deprem çalışmaları neden olmuyor?

Hazırlıklı değiliz, binalar sağlam değil zaten deprem hattındayız.

İstanbul'daki depremi es geçelim, dâhâ geçen sene yaşanan selde ne olduğunu gördük, doğa ile kimse dost olamaz, deprem olduğunda ise çeyrek altın ile pet şişe su almaya hazırlanın.

Para akışının ve nüfus dağılımının da diğer şehirlere yönlendirilmesi gerekiyor yoksa beton yeriz, saygılar.

İstanbul'daki depremi es geçelim, dâhâ geçen sene yaşanan selde ne olduğunu gördük, doğa ile kimse dost olamaz, deprem olduğunda ise çeyrek altın ile pet şişe su almaya hazırlanın.

Para akışının ve nüfus dağılımının da diğer şehirlere yönlendirilmesi gerekiyor yoksa beton yeriz, saygılar.
Valla deprem olduğu zaman her hal de borsa da aldığım hisseler dip yapacak. Neyse cana geleceğine mal'a gelsin.
Silivri faylara daha yakın değil mi? Gerçi Silivri'de ki çoğu ev müstakil evlerden oluşuyor.
Ben araştırdığım da karadeniz kıyısına daha yakın olanlar daha az risk oluşturacak diyorlar dı.
Gerçi silivri de çok dış.

Valla deprem olduğu zaman her hal de borsa da aldığım hisseler dip yapacak. Neyse cana geleceğine mal'a gelsin.

Ben araştırdığım da karadeniz kıyısına daha yakın olanlar daha az risk oluşturacak diyorlar dı.
Elbette düşer borsa, sonuçta ekonomi de şiddetli bir darbe yiyecek ve toparlanılması on yıllar sürecek.

Pardon yanlış oldu beykoz sarıyer şile çatalca tarafları en az risk oluşturan.
Kuzey taraflar.

Geri
Yukarı