İstanbul depremi geliyor mu?

Bak bizim şu an bina kentsele giricek. 'Oha çok uygun' dedikleri fiyat 500 bin TL küsür. Bunca insan o maddiyata veremiyor. Veremediği için yenilemiyor. Bizde 46 dair ve 2 blok var. Müteahhit'in yatıracağı paranın haddi hesabı yok. Kaldıracağı paranın haddi hesabı yok. Olan vatandaşa oluyor. Zaten sistem bozuk.. Ödeyemezsen,deprem de ölümü bekle diyorlar üstü kapalı. Alt yapı sistemi bozuk asılcası. Anormal bir durum. 52 senelik bina da oturuyorum. Bir şey olursa tahminimden daha üstü olur.
Bizimki 2000 sonrası bari. O konuda mutluyum. Ama bölge olarak İstanbul'da yaşamasam da çok kötü etkilenebilecek yerlerden birindeyim.

Bizimki 2000 sonrası bari. O konuda mutluyum. Ama bölge olarak İstanbul'da yaşamasam da çok kötü etkilenebilecek yerlerden birindeyim.
İşte.. Mesela yani. Allah korusun,daha ne diyim bilmiyorum. Yine seçtiler,yine başımıza geldi. Yine gelir gibime geliyor. 52 sene olmuş,adamlar 2023 de kentsel düşünüyor. Hesabını sen yap.

İşte.. Mesela yani. Allah korusun,daha ne diyim bilmiyorum. Yine seçtiler,yine başımıza geldi. Yine gelir gibime geliyor. 52 sene olmuş,adamlar 2023 de kentsel düşünüyor. Hesabını sen yap.
Aslında mantığa bakar mısın. Malum partili olmayanlar genelde zengin olmuyor. Zengin olmayınca bina eski oluyor. Bina eski olursa neredeyse herkes depremden etkileniyor ve ülkede kalanlar sığınmacılar ve bildiklerin.

Aslında mantığa bakar mısın. Malum partili olmayanlar genelde zengin olmuyor. Zengin olmayınca bina eski oluyor. Bina eski olursa neredeyse herkes depremden etkileniyor ve ülkede kalanlar sığınmacılar ve bildiklerin.
Ya Allah şahidim olsun,biz mahalle de oturmuyoruz. Bizim istanbul pendiğin en büyük caddesidir. En ucuz ev şu an 4-5 milyon TL. Gözümle cadde de,torbacı gördüm. Suriyeli çeke çeke gidiyor. Burada harcarlar onu ama ilk defa gördüm böyle bir şey. Akıl alacak gibi değil. Bu işlem böyledir zaten,kral daima ezer. Halkta düşük IQ'sa,boyanır gözleri. Amaç buydu
Benim bir sözüm var : İki taraf aslında hep şükretti. Kimisi denizi için aldığı yat ile kimisi eliyle tuttuğu kuru ekmek ile.

Bilimsel araştırmalara ve uzmanlara göre beklenen büyük İstanbul depremi bir gerçek ve olacak. Yani; evet, geliyor ama tam olarak ne zaman olacağını bilmek mümkün değil.

Geri
Yukarı