İstanbul depremi ne kadar şiddetli olur?

En az 7 ve herhalde 7-8 civarında olur. Umarım daha düşük olur ama...

Giriş katta yepyeni 4 katlı geniş bir binada otursam da içim hem kendim hem de diğer bütün İstanbul'lular için rahat değil. Önleminizi ertelemeden alın arkadaşlar.

Birçok profesörden dinledim ve link de attım keşke bir baksaydın, ayrıca sen kim oluyorsun da fikrini belirtiyorsun bu konuda ilmin ve ihtisasın nedir?
Konuyla ilgili uzman kişilerin görüşleri önemli bu kişilere zıt, tamamen sallama fikriniz kimsenin umurunda değil.
Bizzat üniversite için evimde kalan, kendisi için canımı dahi verebileceğim neredeyse öz abim statüsünde olan kuzenim İTÜ Jeofizik Mühendisliği bölümü 4. sınıf öğrencisi. Bakınız diye belirttiğim bölümde ülkemizde tanınan Jeofizik Mühendisleri var. Kendileri ile yapmış oldukları sohbetlerin bir kısmını, edindiği bilgilerin bir kısmını bana da anlatıyor. Bilgilerimin kaynağı hem bunlar hemde birçok Sismologun yorumları.
Birçok profesörden dinledim ve link de attım keşke bir baksaydın, ayrıca sen kim oluyorsun da fikrini belirtiyorsun bu konuda ilmin ve ihtisasın nedir?
Konuyla ilgili uzman kişilerin görüşleri önemli bu kişilere zıt, tamamen sallama fikriniz kimsenin umurunda değil.
Ayrıca görüşlerim birçok uzman kişiye zıt değil. Uzmanların büyük çoğunluğu 7.2-7.6 arası bir deprem bekliyor. İBB bile planını 7.5 ve 1 dakikalık bir depreme göre yapıyor. Ayrıca İstanbul Depremi Gölcük Depremine nazaran daha etkili olacak. Kırılmamış fayın uzunluğu yaklaşık 30-35 Kilometre daha fazla ve kırılması beklenen iki fay var. Biri Adalar diğeri ise Kumburgaz. Ona bakacak olursan İstanbul Depremi en az 100 sene daha olmayacak diyen uzmanlar var.
Umarım tek kaynağınız bu değildir.

Son düzenleme:
Bizzat üniversite için evimde kalan, kendisi için canımı dahi verebileceğim neredeyse öz abim statüsünde olan kuzenim İTÜ Jeofizik Mühendisliği bölümü 4. sınıf öğrencisi. Bakınız diye belirttiğim bölümde ülkemizde tanınan Jeofizik Mühendisleri var. Kendileri ile yapmış oldukları sohbetlerin bir kısmını, edindiği bilgilerin bir kısmını bana da anlatıyor. Bilgilerimin kaynağı hem bunlar hem de birçok Sismologun yorumları.

Kuzenin ile ilişkin bizi hiç alakadar etmez! Başkasının ağzıyla konuşma.
Konuyla ilgili uzmanların görüşü belli yok şöyle düşünüyorlar böyle yapıyorlar demenin manası yok.

Gerçekten komik bir soru olmuş. Geçen senelerde 5.4'lük deprem oldu. Saniyeler sürdü. O deprem 1 dakika sallasaydı, yüzlerce bina dümdüz olurdu. Ben Zeytinburnu'nda oturuyorum. Ve hiçbir umudum yok. Göz göre göre insanlar ölecek. BU DURUMA SADECE AHAHHAHAHAHAHAH DİYORUM. Çünkü insanlar bu durumu bile bile göz yumuyorlar ve yasal olarak haklarını aramıyorlar..

Gerçekten komik bir soru olmuş. Geçen senelerde 5.4'lük deprem oldu. Saniyeler sürdü. O deprem 1 dakika sallasaydı, yüzlerce bina dümdüz olurdu. Ben Zeytinburnu'nda oturuyorum. Ve hiçbir umudum yok. Göz göre göre insanlar ölecek. BU DURUMA SADECE AHAHHAHAHAHAHAH DİYORUM. Çünkü insanlar bu durumu bile bile göz yumuyorlar ve yasal olarak haklarını aramıyorlar.

Hatta bir tane caminin minaresi uçmuştu yola.

gerçekten komik bir soru olmuş. Geçen senelerde 5.4'lük deprem oldu. Saniyeler sürdü. O deprem 1 dakika sallasaydı, yüzlerce bina dümdüz olurdu. Ben zeytinburnu'nda oturuyorum. Ve hiçbir umudum yok. Göz göre göre insanlar ölecek. Bu duruma sadece ahahhahahahahah diyorum. Çünkü insanlar bu durumu bile bile göz yumuyorlar ve yasal olarak haklarını aramıyorlar.

Sorunun nesi komik?

Sorunun nesi komik?
Komik çünkü bunu bilimsel olarak açıklandığı kaynaklar var. Minimum 5 şiddet ve 1 dakika süren deprem istanbulun sonu olur.
Ben döviz alıyorum sürekli. Çünkü deprem olduktan sonra çok ihtiyacımız olacak :)

Kuzenin ile ilişkin bizi hiç alakadar etmez! Başkasının ağzıyla konuşma.
Konuyla ilgili uzmanların görüşü belli yok şöyle düşünüyorlar böyle yapıyorlar demenin manası yok.
Ulan bir tane uzmandan haber atmışsın. Çıkmış 570 yılda bir büyük deprem olur diyor. Şimdi ki 6.8 diyor. Kaç tane uzman senin attığın uzman gibi düşünüyor? Birçok uzman en az 7.2 diyor. Senin gibi kırığın tekini bulmuşsun, laga luga yapıyorsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı