İstanbul Erkek lisesi yüzdelik dilimi ne olur?

Dervishico

Yoctopat
Daha fazla  
4 Temmuz'da açıklanacak olmasına karşın, İstanbul erkek ve Galatasaray'ın taban puanlarını ve yüzdelik dilimlerini tahmin edebilir mi aranızdan biri? İstanbul Erkek'in geçme ihtimali var mı Galatasaray'ı?
İkisine de tutarsa, seçme konusunda da tavsiye verirseniz sevinirim.
Sadece bir tane fen bilimleri yanlışım var 🙁
İki liseden biri tutar diye umuyorum...

Son düzenleyen: Moderatör:
1656667663976.png

2017'den itibaren Galatasaray lisesinin yüzdelik dilimleri, taş çatlasın en fazla 0.10'a kadar düşer diye tahmin ediyorum. Yüzdelik dilimin kaç?

Ben 2 sene önce girmiştim sınava 2 matematik 1 din yanlışım vardı. Cağaloğlu Anadoluyu kazandım şu an da orada okuyorum. İstanbul Erkek'in Galatasarayı geçebileceğini sanmıyorum pek. İki okulu da gezmiş oradan arkadaşları olan biri olarak diyebilirim ki Galatasaray lisesinin olanakları çok fazla. Ciddi anlamda okul da çok iyi. Ama tabiki de fransızca bir okul. İstanbul Erkek de illa ki güzel bir lise ama ben senin yerinde olsaydım tek yanlışım olsa Kabataş'a girmeyi düşünürdüm. Hatta kendi senemde 1 din yanlışı yapmasaydım Kabataş'a girebiliyordum.

Eki Görüntüle 1437396

2017'den itibaren Galatasaray lisesinin yüzdelik dilimleri, taş çatlasın en fazla 0.10'a kadar düşer diye tahmin ediyorum. Yüzdelik dilimin kaç?
Pek yardımcı olduğunu söyleyememem, geçen senelerin puanlarından ziyade tahmini bir puan lazım. Yüzdelik dilimin 0.3. Teşekkür ederim
Ben 2 sene önce girmiştim sınava 2 matematik 1 din yanlışım vardı. Cağaloğlu Anadoluyu kazandım şu an da orada okuyorum. İstanbul Erkek'in Galatasarayı geçebileceğini sanmıyorum pek. İki okulu da gezmiş oradan arkadaşları olan biri olarak diyebilirim ki Galatasaray lisesinin olanakları çok fazla. Ciddi anlamda okul da çok iyi. Ama tabiki de fransızca bir okul. İstanbul Erkek de illa ki güzel bir lise ama ben senin yerinde olsaydım tek yanlışım olsa Kabataş'a girmeyi düşünürdüm. Hatta kendi senemde 1 din yanlışı yapmasaydım Kabataş'a girebiliyordum.
Galatasaray'ın imkanları daha fazla olabilir ama ben İstanbul Erkeğı tercih edeceğimi düşünüyorum
Geçer derken, duyduğuma göre üniversite başarısı daha yüksekmiş ancak bu devirde doğru bilgi zor orası ayrı, hem populeritesi yükselmiş gibi bu aralar.
Kabataş neden peki? Pek araştırmadan soruyorum ancak onun başarısı Galatasaray ve İstanbul Erkek ile aşık atabilir mi? Yoksa sadece konumundan ötürü mü? Teşekkür ederim ☺

geçen senelerin puanlarından ziyade tahmini bir puan lazım.
0.3'lük yüzdelik dilime girmişsin ama önemli olanın yüzdelik dilim olduğunu bilmiyorsun. Her neyse daha da mesaj yazmayacağım zaten. İnşallah girersin demek düşer bana da.

Pek yardımcı olduğunu söyleyememem, geçen senelerin puanlarından ziyade tahmini bir puan lazım. Yüzdelik dilimin 0.3. Teşekkür ederim

Galatasaray'ın imkanları daha fazla olabilir ama ben İstanbul Erkeğı tercih edeceğimi düşünüyorum
Geçer derken, duyduğuma göre üniversite başarısı daha yüksekmiş ancak bu devirde doğru bilgi zor orası ayrı, hem populeritesi yükselmiş gibi bu aralar.
Kabataş neden peki? Pek araştırmadan soruyorum ancak onun başarısı Galatasaray ve İstanbul Erkek ile aşık atabilir mi? Yoksa sadece konumundan ötürü mü? Teşekkür ederim ☺
Okulun genel olarak başarısı da konumu dışında iyi ben mesela şu anda okuduğum Cağaloğluna gelmeden önce bu okulu hiç beğenmiyordum ama sonra çok eğlenerek 2 sene geçirdim yani emin ol hangisine girersen gir bir şekilde insan mutlu oluyor. Bundan dolayı bence hangisine girsem diye pek düşünme çünkü çok da doğru değil.

Galatasaray’ın IEL’i ya da IEL’in Galatasaray’ı geçme durumu olacağını düşünmüyorum. İkisinin de daha iyi ve daha zayıf olduğu yönler var. IEL’de ağırlık sayısalcılar, buraya gelenlerin çoğusunun sayısal yönü çok daha güçlü oluyor. GS’de ise anladığım kadarıyla sosyal anlamda daha güçlü, münazara kulüpleri, girişimcilik vb. ile. IEL’de de MUN Münazara(Almanca ve İngilizce münazara) var fakat anladığım kadarıyla GS’de daha ön planda. Bunun dışında IEL sosyal aktivite yönüyle de çok aktif. Okulun son 3 haftası Sportfest, Kultürfest gibi etkinlikler oluyor.
Bunun dışında IEL ile eğer Almanya’ya gitmek istersen Abitur belgesi alıp oradaki bir üniversitede okuyabilirsin. İstemezsen de C1 Almanca dil diploması alıp yine 2 yabancı dil bilgin ile Türkiye’deki bir üniversitede devam edebilirsin.
Galatasaray’ı orada okuyan biri aydınlatırsa daha güzel olur.

İstanbul Erkeğin mezunlarının çok yüksek bir kısmı geçen sene Almanya'ya gitti. Aynı zamanda bu sene kontenjan da düşürdü. Bu sene neredeyse 200 fulleyenin olmasını da hesaba katarsak bence taban puanı 500 olacaktır. (Diye düşünüyorum)

Geri
Yukarı