İstanbul içi sistem toplayacak dükkan önerisi

Hocam daha öncesinde bu tarz işlerle ilgilenen yerlerde zaman geçirmiş biri olarak diyeyim. Yapılan işlemler zor olmasa da alınan ücret bir hayli fazla oluyor. Ayrıca konu elektronik ve bilgisayar donanımıysa güvenmenizi tavsiye etmem. Ortalık dolandırıcı ve üçkağıtçı kaynıyor.

Zaten götürecegim yerde yapılırken başında olacagım yapacagı şey sadece kabloları düzgün takıp düzenlemek bende orada olacagım yaparken zaten he tüm parçalarımı biliyorum zaten.

Hocam daha öncesinde bu tarz işlerle ilgilenen yerlerde zaman geçirmiş biri olarak diyeyim. Yapılan işlemler zor olmasa da alınan ücret bir hayli fazla oluyor. Ayrıca konu elektronik ve bilgisayar donanımıysa güvenmenizi tavsiye etmem. Ortalık dolandırıcı ve üçkağıtçı kaynıyor.

Ben 0 bilgi ile YouTube'dan yıllarca videolar izleye izleye öğrendim bilmediğim zamanlar elim parçalara gidemiyordu çok korkuyordum bir şey olur diye fakat böyle öğrenemeyeceğimi anladım ve korkularımın üzerine gittim, SSD almıştım vatandan çok uyguna gelmişti fakat onu bile takmayı bilmediğim için (ki şu an düşününce 1 dakika işlem SATA güç bağlantısını ve veri bağlantısını yapıyorsun anakarta o kadar) bilgisayarcı benden aldığım SSD'nin yarı fiyatında para istediğini hatırlıyorum o parayla 240GB değil de 480GB alırdım ah işte ah her neyse artık biliyorum en azından. bu da dün gece topladığım bilgisayarım işlemci halen kargoda bir o kaldı. bilgisayarcı kesinlikle parçalarınıza özenmez, parasına bakar.

Dosya Ekleri

• 3FE62DC5-A639-45E5-9C8F-BBE90A9BEC97.jpeg
    3FE62DC5-A639-45E5-9C8F-BBE90A9BEC97.jpeg
    82,3 KB · Görüntüleme: 25
  • 9CAD1F65-4474-4A25-AEF3-03D54C361079.jpeg
    9CAD1F65-4474-4A25-AEF3-03D54C361079.jpeg
    99,4 KB · Görüntüleme: 22
Ben 0 bilgi ile YouTube'dan yıllarca videolar izleye izleye öğrendim bilmediğim zamanlar elim parçalara gidemiyordu çok korkuyordum bir şey olur diye fakat böyle öğrenemeyeceğimi anladım ve korkularımın üzerine gittim, SSD almıştım vatandan çok uyguna gelmişti fakat onu bile takmayı bilmediğim için (ki şu an düşününce 1 dakika işlem SATA güç bağlantısını ve veri bağlantısını yapıyorsun anakarta o kadar) bilgisayarcı benden aldığım SSD'nin yarı fiyatında para istediğini hatırlıyorum o parayla 240GB değil de 480GB alırdım ah işte ah her neyse artık biliyorum en azından. bu da dün gece topladığım bilgisayarım işlemci halen kargoda bir o kaldı. bilgisayarcı kesinlikle parçalarınıza özenmez, parasına bakar.
Hayırlı uğurlu olsun, güle güle kullanın. Hevesle topladığınız ilk bilgisayarınızsa zaten çok ayrı bir olayı var.

Hayırlı uğurlu olsun, güle güle kullanın. Hevesle topladığınız ilk bilgisayarınızsa zaten çok ayrı bir olayı var.

Yine bu kasaya toplamıştım ilk kez bu 2. kez oluyor işlemci değiştiğimden anakartıda değişmek gerekiyor ve bu 2 parçayı söktüğünüzde otomatikman PC'yi tekrardan toplamanız gerekiyor bu yüzden 2. toplayışım diyebiliriz teşekkür ediyorum. i3-8100 işlemcim vardı şimdi i5-12400F yolda umarım değecek bir performans artışı olurda bu kadar uğraş boşuna gitmez. Öğrenciyiz anca tek tek değiştirmeye çalışıyoruz 😊 bu arada bu sisteme bu kasa demiş olabilirsiniz demeyin çünkü kasa fetişim var içi toros olsa da dışı Ferrari olsun diyenlerdenim :)))

Pompanın alt kısmındaki etiketi çıkardığından emin misin dostum.

Evet eminim.

Ben 0 bilgi ile YouTube'dan yıllarca videolar izleye izleye öğrendim bilmediğim zamanlar elim parçalara gidemiyordu çok korkuyordum bir şey olur diye fakat böyle öğrenemeyeceğimi anladım ve korkularımın üzerine gittim, SSD almıştım vatandan çok uyguna gelmişti fakat onu bile takmayı bilmediğim için (ki şu an düşününce 1 dakika işlem SATA güç bağlantısını ve veri bağlantısını yapıyorsun anakarta o kadar) bilgisayarcı benden aldığım SSD'nin yarı fiyatında para istediğini hatırlıyorum o parayla 240GB değil de 480GB alırdım ah işte ah her neyse artık biliyorum en azından. Bu da dün gece topladığım bilgisayarım işlemci halen kargoda bir o kaldı. Bilgisayarcı kesinlikle parçalarınıza özenmez, parasına bakar.

Dediginize katılıyorum zaten daha önce birçok defa kasa topladım söktüm o yandan korkum yok fakat bu sıvı sogutma cok farklı saçma sapan kabloları var YouTube'da adamakıllı bir videosu yok o yüzden sıkıntı zaten yoksa coktan yapmıştım :)

Forumda özel iletişim adresi yasak, pompanın kablosunu bağladığınız yeri soruyorum.

Kırmızı ile isaretlediklerim kablolar fotoğrafı çektiğim yere giriyor
Mavi ile işaretlediklerimse diğer yere giriyor mavi ile isaretledigim kablolardan bir tanesi boşta / bu arada işlemcim bir hafta evvel 100 dereceleri görüyordu macun değiştirdim falan 85'e düştü normalde hiçbir şey yoktu bostayken 12 13 derece çalışıyordu şu an 40 derece çalışıyor.

Forumda özel iletişim adresi yasak, pompanın kablosunu bağladığınız yeri soruyorum.

Simdi stock sogutucuyu taktım işlemci Valorant'ta 96 dereceleri gördü sıkıntı büyük bakalım işlemciyi söküp garantiye götürecegim.

Dosya Ekleri

• IMG_20230331_084057.jpg
    IMG_20230331_084057.jpg
    169,9 KB · Görüntüleme: 18
  • IMG_20230331_084039.jpg
    IMG_20230331_084039.jpg
    107,9 KB · Görüntüleme: 11
  • IMG_20230331_084013.jpg
    IMG_20230331_084013.jpg
    125,4 KB · Görüntüleme: 16
  • IMG_20230331_084003.jpg
    IMG_20230331_084003.jpg
    104,3 KB · Görüntüleme: 14
Son düzenleme:
Kırmızı ile isaretlediklerim kablolar fotoğrafı çektiğim yere giriyor
Mavi ile işaretlediklerimse diğer yere giriyor mavi ile isaretledigim kablolardan bir tanesi boşta / bu arada işlemcim bir hafta evvel 100 dereceleri görüyordu macun değiştirdim falan 85'e düştü normalde hiçbir şey yoktu bostayken 12 13 derece çalışıyordu şu an 40 derece çalışıyor.

Simdi stock sogutucuyu taktım işlemci Valorant'ta 96 dereceleri gördü sıkıntı büyük bakalım işlemciyi söküp garantiye götürecegim.
sıkıntı çok büyük ihtimalle thermal macunda hocam kaliteli bir macunla test etmenizi öneririm geçmiş olsun şimdiden garanti çok büyük bir ihtimalle sorunsuz diye geri gönderecektir.

Sıkıntı çok büyük ihtimalle thermal macunda hocam kaliteli bir macunla test etmenizi öneririm geçmiş olsun şimdiden garanti çok büyük bir ihtimalle sorunsuz diye geri gönderecektir.

Cooler Master'ın MasterGel'ini sürdüm yine fayda etmedi GameGaraj teknik ekibi ile görüştüm bana dedigi cevap sıvı sogutmayı başka firmadan almıssınız sıvı sogutma bozuk olabilir anlatıyorum stock sogutucuyu taktım 100 dereceye geliyor işlemci diyorum adam bana diyor ki Intel'in sitesinde de yazıyor 100 dereceye kadar bulabilecegi diyor lan zaten ben de biliyorum her işlemci 100 derece gelir zaten ama olagan dışı durumlarda gelir LoL oynarken 100 derece olmaz Valorant oynarken 100 derece olmaz diyorum adam bana hala aynı lafları söylüyor tarafınızca gönderin ürünü diyor ama ekipler tarafından bir kusur bulunmaz ise geri gönderilir diyor saçmalıgın daniskası.

Yeni konular

Geri
Yukarı