İstanbul İzmir Arası Otoyol Açıldı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İstanbul ile İzmir arasındaki 8 saatlik yolu 3.5 saate indiren otoyol açıldı. Bugüne kadar 7.000.000.000$ (7 milyara Dolar) harcama yapılan ve harcamaya ek 2.500.000.0000₺ (2.5 milyar TL) idare tarafından kamulaştırma işlemleri için harcandı. Bütçeyi projeyi yapıp işletecek şirket tarafından karşılandı.

İşin en güze tarafı tabii ki ücretleri. Öyle bedavaya hizmet yok. Yolun ücretleri:
  • 1. sınıf araçlar: 256,3 TL
  • 2. sınıf araçlar: 410 TL
  • 3. sınıf araçlar: 486,9 TL
  • 4. sınıf araçlar: 645,8 TL
  • 5. sınıf araçlar: 815 TL
1. sınıf arabalar için sadece gidiş dönüş parası 512₺. Kamyonlara ise gidiş dönüş yol ücreti 1291₺. Bunun yakıtı da ayrı para. Bu fiyatlara bakarsak pek işe yarayacağını söyleyemeyiz. Uçakla giderseniz daha ucuza gidiyorsunuz. Hem paranız cebinizde kalır. Resmen dalga geçer gibi fiyatlar. Fakirler geçemesin diye yapılmış olabilir :)

A Haber'de ücretten bahsetmemişlerdi o yüzden bu konunun gerçekliğine pek inanmıyorum.
Hahaha. Şu an baktım gerçekten yazmamışlar. Büyük tasarruf yeğenim, öyle demeyin :)
Nasıl 3.5 saate indiriyor bu yol İstanbul-İzmir arasını. Benim bildiğim İzmir-Balıkesir arası 3 saat sürüyor.
O kadar detaylı bilemiyorum. Yazılana göre eskiden 8 saat sürerken şimdi 3.5 saat sürüyormuş. O konuda bilgim yok.

Domates uçağa koyuluyor zaten. Bu adam gelmeden yapılmış yol bile yoktu. Nasıl bir yaratiksiniz anlamıyorum. CHP CHP diyorsunuz uçak fabrikası kapatan AKP. Silah üretecek mühendislerin olduğu devirde başta yine AKP var. Allah Allah.
Yerli tank, helikopter, İHA yapanlar CHP. Yapmak için projeleri olan kişilerin olduğu devirde başta AKP.
Biz projeye bir şey demedik ki, ücret hakkında konuşuyorduk

@wibbly Tabii ki cebe indiriliyor para. O kadar çok pahalı ama 15 yıldır yaptığı yolu, köprüyü, yerli üretim araçları 80 yilda yapan olmadı. Hepsi cebe indiriyor ama en azından bu adam bir şeyler yapıyor. Basa gelmeden önce metroyu torunum göremez diyenler gördü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yap, işlet ve devret model'inin bize zararı çok. Şimdi o yoldan geçen sayısı yeterli olmayacak. Gene o yolu kullanmayan halka vergi olarak yük bindirilecek. Bunlar ile övünen varsa kusura bakmasın. Bu model ile yapılan her şeye karşıyım.

@wibbly tabii ki cebe indiriliyor para. O kadar çok pahalı ama 15 yıldır yaptığı yolu, köprüyü, yerli üretim araçları 80 yilda yapan olmadı. Hepsi cebe indiriyor ama en azından bu adam bir şeyler yapıyor. Basa gelmeden önce metroyu torunum göremez diyenler gördü.

Ulan dünyaların vergisini alıyor tabi yapacak.

@Lautzen bu gelmeden yol yoktu etrafta. En azından yol yapıyor. Bundan önce içecek su bile yoktu. Siz gençler eskiyi bilmezsiniz. Bunu gördüğünüz için hep böyle hatta bu adamı kötü sanıyorsunuz.

Tutturmuşlar yol yaptı yol yaptı git yolu kemir :) .

Son düzenleyen: Moderatör:
@Lautzen bu gelmeden yol yoktu etrafta. En azından yol yapıyor. Bundan önce içecek su bile yoktu. Siz gençler eskiyi bilmezsiniz. Bunu gördüğünüz için hep böyle hatta bu adamı kötü sanıyorsunuz.
Oha ciddi misin? Yol yaptı diyenler hala yaşıyor mu ya :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı