İstanbul/Pendik/Çamçeşme Mah. GigaFiber çalışması var mı?

Geçen hafta itibari ile TurkNet binadan binaya GigaFiber için kablo çekmeye başladı. Kablolar çekildikten sonraki süreç nasıl işler, ne kadar sürer bilmiyorum ama başlanması bile büyük bir gelişme.

Üniversiteyi İstanbul'da okumaktan vazgeçtikten sonra bu haberi alamam üzücü oldu :D
Bizim evimiz düzey sokakta şu anda hangi sokakta kablo döşüyorlar?
En fazla 1-2 aya aktif olur gibi kablolar çekilmeye başlandıysa binalara.

Son düzenleme:
Üniversiteyi İstanbul'da okumaktan vazgeçtikten sonra bu haberi alamam üzücü oldu :D
Bizim evimiz düzey sokakta şu anda hangi sokakta kablo döşüyorlar?
En fazla 1-2 aya aktif olur gibi kablolar çekilmeye başlandıysa binalara.

Geçen hafta yemeksitesi tarafından başlamışlar yukarı doğru. Bugün misakımilli caddesi üzerindeki Patbon İnternet Cafe'den yukarı doğru çıkıyordu iki tane görevli yanlarında 3 makara kablo ile. Binadan binaya kroşe ile tutturarak, tabelaların arkasına sokarak sıra ile ilerliyorlar. Sizin sokağa girip girmediklerini bilmiyorum.

Kurtköy'e de gelin :) Bulunduğum sitede hem Türk Telekom 1000 Mbps hem de Superonline 1000 Mbps destekli fiber var. TurkNet gelirse, geldiği gibi geçerim TurkNet'e :)

Cennette yaşamak nasıl bir duygu?

Yani şimdi 1000 Mbps kullandığım için rahat konuşuyorum tabii ama şöyle bir şey var ki 1000 Mbps kullanmak ile 100 Mbps kullanmanın Online oyun oynarken çok farkı yok. Sadece indirme yaparken işe yarıyor. Hatta çoğu sunucu 1000 Mbps trafiğe izin vermediği için en fazla 400-500 Mbps çekebiliyorum.

Konuyu sonradan gören arkadaşlar için güncellemiş olayım 2 hafta kadar önce mail aldım sokağımda Gigafiber çalışma başladığıyla ilgili. Düzey sok.

Yeni konular

Geri
Yukarı