İstanbul Sözleşmesi nedir, ne değildir?

Yasayla olacak iş değil bu ilk okul çağlarından itibaren eğitim verilmesi gerek. Kadın erkek şiddet ile ilgili hem dini hem hukuksal olarak aynı zamanda ailelere de verilmesi gerek. İdam cezası da versen cahil düşüncesiz insanlar olduğu sürece ne kadın ne erkek cinayetleri bitmez.
Tabii. Eğitim şart. Fakat yasa en azından biraz da olsa caydırıcılık katıyordu. Bir kaç olayda da işe yaradı.

Neyse okudum ve yine hiçbir şey anlamadım. Sözleşme dediğiniz şey bundan ibaretse neden kaldırılıyor? Bunda kötü hiçbir şey yok ki? Bir de sanırım bazı tarikatlar kaldırılmasına sevinmiş. Onu da anlamadım. Neden seviniyorlar ki? Bence bize anlatmadıgınız baska seyler var ya da siz de tam anlamamıssınız. Yoksa çok saçma yani. Neden kaldırılsın ki böyle bir şey?

Neyse okudum ve yine hiçbir şey anlamadım. Sözleşme dediğiniz şey bundan ibaretse neden kaldırılıyor? Bunda kötü hiçbir şey yok ki? Bir de sanırım bazı tarikatlar kaldırılmasına sevinmiş. Onu da anlamadım. Neden seviniyorlar ki? Bence bize anlatmadıgınız baska seyler var ya da siz de tam anlamamıssınız. Yoksa çok saçma yani. Neden kaldırılsın ki böyle bir şey?
Aynı düşünüyorum, insanları koruyan bir sözleşme niye kaldırılsın ki? Amaç ne olabilir?

Sözleşmede kötü bir şey yok. Olayı anlamayan bazı gericiler "Cinsel yönelim ifadesini" ve "Kadının beyanı esastır" ifadesini esas alarak karşı çıkıyor. Okumak isterseniz tam halini bırakıyorum.

Geri
Yukarı