İstanbul'da berber fiyatları ne kadar?

Makaleler
1
Merhabalar, tıraş olacağım İstanbul'da yaşıyorum. En son saç-sakal 60 lira vermiştim şimdi sadece yanları aldıracağım. Ne kadar tutar tahminen? Merak ettim.

Not: En son 3 ay önce tıraş olmuştum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Saç sakal 50 küsür falan ama gittiğin yere göre de değişir. Nişantaşı'nda ünlü bir yere gidersen 400'e de çıkamayabilirsin.

Sadece saç da yine 40 falan tutar ortalama, daha düşük de olabilir.

Berbere hiç gidesim gelmiyor. Zaten sosyal fobik adamım, berber yanındakilerle sohbet falan ediyor ben konuya yabancı kalınca bir garip hissediyorum. Benim de mi sohbete dahil olmam gerekiyor, yoksa hayalet gibi sessiz sessiz oturmam mı normal olan; bunun karmaşasını yaşıyorum berber koltuğunda.

Eskiden en azından ucuzdu, şimdi pahalı da oldu. 35-40₺ vardır kesin şu an. En mantıklısı bir tane makine alıp evde kendin kesmek. Ben makasla kesmiştim, bir kaç gün sonra çok iyi 3 numara oldu. Tabi şekilli bir saç yapılacaksa berbere gitmek şart.

Bizim buradaki berberde saç sakal olsun ne olursa olsun 30 TL.
Dur tahmin edeyim, şekil vermiyorlar sadece 3 numara ve muadilleri şeklinde kesip, kafana bir şampuan tanesi bırakıp hafifçe ovaladıktan sonra yıkayarak eve gönderiyorlar ?

Ben 25 TL'ye saç sakal kestiriyorum, adam beni tanıyor diye az alıyor. Yanımda birinden 50 TL aldı saç sakal için.

Yeni konular

Geri
Yukarı