İstanbul'da nasıl yaşıyorsunuz?

oscorp

Hectopat
Adana'nın dışına doğru küçük denilebilecek bir ilçede oturuyorum. Buralarda yapılacak hiçbir şey yok. En basitinden adam akıllı bir PC tamircisi bile yok. Anakarta soket değişimi yapılacak desen boş boş bakarlar. Aradığın çoğu şeyi bulamazsın, anlamazlar. İkinci el satış konusunda adam akıllı bir tane bile ilan bulamazsın. Sosyalliğe hiç girmiyorum bile. Ortak zevkiniz, hobiniz olan insan bulmak çok zor. Forumda bizim buradan teknoloji konuşacak adam arasam bir elin parmağını geçmez. İstanbul'dan bir yığın adam vardır ama.

İstanbul'da yaşamaya gelelim. Ben orada yaşasam nimetlerinden yararlanmak zorundaymış gibi hissederdim. Çünkü her konuda seçenekleri geniş olan bir şehirde bir yere çakılı bitki gibi yaşamak koyardı. Burada en azından seçenek olmadığı için bir bahanen oluyor. Mesela sosyallik konusunda istediğin her kafadan insan bulabilirsin. Tabii bu aynı zamanda bir dezavantaj. Her kafadan insan olduğu kadar her çeşit tehlikeli insan da var. Büyüklükten kaynaklanan mesafeler, pahalılık gibi sıkıntılar da var. Oturduğu semt dışında İstanbul'u hiç bilmeyen insanlar olduğunu da biliyorum. Siz ne durumdasınız?

Bu da bonus sorum olsun. Çoğu internet sitesinin merkezi İstanbul olduğu için kargolar gün içinde geliyor mu? :D

Gelmiyor :D ama birkaç günde gelir.
Hocam zamanında mükemmel bir ev almıştık 400.000'e lüks bir siteden şimdi milyonlar ediyor. Siz de böyle fırsatlar bulursanız yapıştırın

İstanbul bahçeşehir'de yaşıyorum. İstanbul'un çoğu ilçesine kıyasla rahat ve huzurlu olduğunu düşünüyorum. Ama İstanbul çok garip bir şehir aslında. Hemen hemen her tür insan var.(Yobazından abazasına, abazasından efendisine, efendisinden serserisine). Aslında İstanbul'da yaşarken huzurlu veya rahat olmanız genelde bulunduğunuz ilçeye bağlı. Örneğin Çatalca, Tekirdağ tarafları biraz daha sakin ve yeşilken. Esenyurt, avcılar gibi bölgeler kalabalık, gürültülü ve genel olarak çevresine saygı duymayan insanlarla dolu.(Yanlış anlamayın herkes için geçerli değil, belli bir kesim için söylüyorum bunları.) İstanbul kısaca böyle bir yer aslında. Bazen beton yığınlarının arasındasınız; bazen sakin ve yemyeşil doğada. Bazen bitmek bilmeyen trafiğin içindesiniz; bazen de bomboş yollarda. Kısacası İstanbul hemen hemen herkes için farklı şeyler hissettiren bir şehir.

İstanbul sıkıntı kardeşim. Gebze tarafı daha güzel. Ortam, Her imkan var ama çok ses var. Kargaşa özellikle pazartesi sabahı.

Ben Malatyalıyım ve Malatya'da oturuyorum. Burada öyle çok fazla gece hayatı yok deniliyor ama gece hayatını ne yapacaksın ki sanki bu forumdaki herkes her gece kulüplere gidiyor. Bence Malatya çok güzel bir yer ve suyuna kadar her şeyi temiz. İllaha ki İstanbul'da yaşanılacak diye bir şey yok o yüzden. Burası ayrıca Bilgisayarcı vb. dükkanlarla dolu.

Çok olaylı ve kalabalık bir mekan olduğunu düşünüyorum. Ben de 90.000 nüfuslu bir ilçede yaşıyorum, senin dediğin kadar geri kalmış değil ama.

Biz İstanbul’da oturuyorduk, 14 sene sonra babamlar fabrikamızı Sakarya’ya taşıdı. Aslen Sakaryalıyız ama İstanbul'dan sonra bir boşluk oldu ama Sakarya daha güzel bana kalırsa.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı