İstanbul'da nasıl yaşıyorsunuz?

• Konuyu başlatan SAR9X
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 67
  • Görüntüleme 3B
Gaziantep'te yaşayan birisi olarak bana da orası korkunç gözüküyor.
Gittim metroya bir indim cüzdanı tutarak ilerledim orada kim kime dumduma bildiğin çamaşır makinesine sığmayacağı halde sıkıştırılmış elbiseler gibi en sonunda makine bozuluyor ama idare ediyorsun. Çok saçma bir yer, birde kendilerini gelişmiş diye avutuyorlar. Nüfusun %80'i dağdan inmiş kekoların üremesiyle oluşmuş. Sahil yolunda köpek gezdirmeyi medeniyet sanan ters eğitimsiz halktan ne beklersin işte bu kadar oluyor.

İstanbul'un neresi ileride? doğuda bile crop ile geziyorlar. Fiber altyapı, basınçlı su, elektrikler yer altında, asfalt aynı asfalt, fiber altyapı var. Sen ileri kısım olarak ne söylüyorsun tam olarak? konser olarak + var başka bir şey yok. Belli ki siz evden dışarı çıkmamışsınız yada hiç televizyon izlemiyor ve Twitter kullanmıyorsunuz.

Crop giymek ilerilik mi oluyor? Ayrıca doğuya çok kez gittim ve çöl gibiydi, ayrıca internet hızları rezalet.

İstanbul'un neresi ileride? doğuda bile crop ile geziyorlar. Fiber altyapı, basınçlı su, elektrikler yer altında, asfalt aynı asfalt, fiber altyapı var. Sen ileri kısım olarak ne söylüyorsun tam olarak? konser olarak + var başka bir şey yok. Belli ki siz evden dışarı çıkmamışsınız yada hiç televizyon izlemiyor ve Twitter kullanmıyorsunuz.
Katılıyorum ama ileri ya da geri olmakla cropu nasıl bağladın ben anlamadım.

Crop giymek ilerilik mi oluyor? Ayrıca doğuya çok kez gittim ve çöl gibiydi, ayrıca internet hızları rezalet.
Doğu dediğin neresi tam olarak? çöl yok burada coğrafya dersini baştan al. Şırnağa gidersen tabi beğenmezsin, küçük bir şehirle zibilyon insanın yaşadığı İstanbul ile kıyaslamayacaksın orada boş yer yok ki arazi olsun. Crop ilerilik olmuyor ama başka ileri bir şey göremedim zibilyon tane gergin insanın yaşadığı her gün birilerinin vurulduğu gotham olma yolunda giden berbat şehirde ne ileride onu bulmaya çalışıyorum.

Katılıyorum ama ileri ya da geri olmakla cropu nasıl bağladın ben anlamadım.
Bağlayacak başka bir şey bulamadım acaba doğuda giyim kuşamdan mı bahsediyor diye düşündüm. Doğu deyince insanlar bütün şehirleri Hakkari ve Şırnak gibi sanıyor, Doğu Anadolu'nun, Güney doğu ile alakası yok ama göç ile bizim buraların da ırzına geçtiler 10 tane doğuyorlar o başka mesele. 20 sene önce Kürt yoktu şuan Türkler azınlık doğuda çünkü biz 2 çocuğa bakamayız onlar sosyal yardım PTT kapılarında bekler 15 tane doğar, 2 kadın alırlar.

Her gün birileri vuruluyor, bıçaklanıyor kavga gürültü, trafik, uyuşturucu fazlalığı, pahalılık, kabalık derken pisliğin için orası geldim koşa koşa memlekete gittiğimi hatırlıyorum.

Doğma büyüme İstanbulluyum. Yaklaşık 4 sene önce bizde bu şehirden bıktık ve Bursa'ya taşındık. Şimdi kafamız rahat. :D

Doğu dediğin neresi tam olarak? çöl yok burada coğrafya dersini baştan al. Şırnağa gidersen tabi beğenmezsin, küçük bir şehirle zibilyon insanın yaşadığı İstanbul ile kıyaslamayacaksın orada boş yer yok ki arazi olsun. Crop ilerilik olmuyor ama başka ileri bir şey göremedim zibilyon tane gergin insanın yaşadığı her gün birilerinin vurulduğu gotham olma yolunda giden berbat şehirde ne ileride onu bulmaya çalışıyorum.

Bağlayacak başka bir şey bulamadım acaba doğuda giyim kuşamdan mı bahsediyor diye düşündüm. Doğu deyince insanlar bütün şehirleri Hakkari ve Şırnak gibi sanıyor, Doğu Anadolu'nun, Güney doğu ile alakası yok ama göç ile bizim buraların da ırzına geçtiler 10 tane doğuyorlar o başka mesele.
Senle aynı Türkiye'de mi yaşıyoruz anlamadım ki. Ankara gibi yerler çöl değil de ne?

Her gün birileri vuruluyor, bıçaklanıyor kavga gürültü, trafik, uyuşturucu fazlalığı, pahalılık, kabalık derken pisliğin için orası geldim koşa koşa memlekete gittiğimi hatırlıyorum.
Hmm, İstanbul için bunları diyorsanız. Adana'ya hiç gelmeyin derim. Her şehrin kirli yerleri vardır.

Hocam hangi şehre gittiniz bilmiyorum ama çoğu şehri hiç fena değil.Daha önce Erzurum,Iğdır ve Kars'ta yaşamış biri olarak söylüyorum.Gayet de güzel şehirlerdi.İnternet hızı konusunda fiber yoktu ama VDSL ile de gayet iyi hızlar alınabiliyor.
Özellikle Erzurum çok güzel bir il.Memleketim olan Kars'ta öyle.

Geri
Yukarı