İstanbul'da nasıl yaşıyorsunuz?

• Konuyu başlatan SAR9X
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 67
  • Görüntüleme 3B

Dosya Ekleri

• 1664903288860.png
    1664903288860.png
    352,4 KB · Görüntüleme: 59
Doğu dediğin neresi tam olarak? Çöl yok burada coğrafya dersini baştan al. Şırnağa gidersen tabii beğenmezsin, küçük bir şehirle zibilyon insanın yaşadığı İstanbul ile kıyaslamayacaksın orada boş yer yok ki arazi olsun. Crop ilerilik olmuyor ama başka ileri bir şey göremedim zibilyon tane gergin insanın yaşadığı her gün birilerinin vurulduğu Gotham olma yolunda giden berbat şehirde ne ileride onu bulmaya çalışıyorum.

Nerede yaşadığına bağlı, biz eminönü taraflarında yaşıyoruz ve kimsenin cinayetle öldüğünü görmedim şimdiye kadar. Sen şimdi Gaziosmanpaşa veya Kanarya gibi yerlere gidersen uğraşırlar seninle.

Hocam hangi şehre gittiniz bilmiyorum ama çoğu şehri hiç fena değil.Daha önce Erzurum,Iğdır ve Kars'ta yaşamış biri olarak söylüyorum.Gayet de güzel şehirlerdi.İnternet hızı konusunda fiber yoktu ama VDSL ile de gayet iyi hızlar alınabiliyor.
Özellikle Erzurum çok güzel bir il.Memleketim olan Kars'ta öyle.
Iğdır şuan komple altyapı olarak yenilendi elektrik, basınçlı su, fiber FTTH, kanalizasyon her gün kazı var bütün yolları kazıp yeniden yapıyorlar, millet bahçesi, yürüyüş yolları ve yeni imar planları ile gelişme arz ediyor. İş olarak gidip geldiğimiz yerler kalıyorum geziyorum biliyorum işlek cadde 1 tane zaten. 3 kapısı var ama kapalı, ticaret yok ona rağmen iyi gelişiyor. Ova ve mikroklima iklim olması sebebiyle yıldız sayılabilen şehir. Erzurum altyapı olarak çok gelişmiş bir şehir, İstanbul'dan daha iyi görüyorum sadece soğuk ama yazında serin oluyor. Kars tarihi olan gelişen sınır şehirlerimizden birisi, Kars ve Iğdır'da yerli nüfus kalmadı sayılır herkes batıya göç etti malum istihdam sıkıntısı var. Doğuda Erzurum, Kars ve Iğdır dışında azalsa da Türk nüfusu olan şehir kalmadı zaten, Türk olmayınca servise biniyorsun konuştuklarını bile anlamıyorsun p manada söylüyorum yaşam konusunu etkiliyor.

Nerede yaşadığına bağlı, biz eminönü taraflarında yaşıyoruz ve kimsenin cinayetle öldüğünü görmedim şimdiye kadar. Sen şimdi Gaziosmanpaşa veya Kanarya gibi yerlere gidersen uğraşırlar seninle.
Bir şehirde gidilmeyecek yer diye bir şey olamaz, savunduğun tez seni bile çürüttü. Bir mahalleden çıkmayacaksan neye yaşıyorsun orada. Trajikomik. Koskoca şehir her semtinde pislik var sadece Üsküdar zengin tarafında az.

Bir şehirde gidilmeyecek yer diye bir şey olamaz, savunduğun tez seni bile çürüttü. Bir mahalleden çıkmayacaksan neye yaşıyorsun orada. Trajikomik. Koskoca şehir her semtinde pislik var sadece Üsküdar zengin tarafında az.

Gaziosmanpaşa tehlikeli diye koskoca 569 yıllık İstanbul çöp mü oldu yani?

Gaziosmanpaşa tehlikeli diye koskoca 569 yıllık İstanbul çöp mü oldu yani?
Koskoca İstanbul, tarihe şahitlik yapmış dünyanın merkezi şehri murdar ettiler başka diyecek söz yok artık çöpten ibaret. Askerde bir eleman vardı doğudaki illeri küçümsüyor inekler geçiyor diyordu, İstanbul'da yaşayanlar o şehri nasıl beyinlerine kazıyorlarsa İstanbul dışında her yerde inekler geziyor şehir yok sanıyorlar suyunda farklı bir madde var galiba, Kartal, Pendik, Şişli her yeri beton ve zırvalık yığını görmesek neyse. :D

Geri
Yukarı