İstanbul'da nasıl yaşıyorsunuz?

• Konuyu başlatan SAR9X
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 67
  • Görüntüleme 3B
Haber kanalları yalnızca bu olayları gösterdiği için bu şekilde düşünmen normal. Yanlış değilsin ancak o kadar da fazla yaşanmıyor bu tür olaylar. Ülkenin, hatta dünyanın her yerinde oluyor bu tür olaylar. Büyükçekmece/Beylikdüzü İstanbul'un en yaşanılabilir sakin bölgelerindendir bana göre.

Hocam ben Kars'ın ilçesinde yaşıyorum fiber var :D
Ama maalesef olduğum cadde de yok :(
Ama VDSL ile 86 Mbps alabiliyorum şu an
Bende 1 sene öncesine kadar yaşıyordum .Bizim orada fiber yoktu(merkez şehitler mahallesi).

Iğdır şuan komple altyapı olarak yenilendi elektrik, basınçlı su, fiber FTTH, kanalizasyon her gün kazı var bütün yolları kazıp yeniden yapıyorlar, millet bahçesi, yürüyüş yolları ve yeni imar planları ile gelişme arz ediyor. İş olarak gidip geldiğimiz yerler kalıyorum geziyorum biliyorum işlek cadde 1 tane zaten. 3 kapısı var ama kapalı, ticaret yok ona rağmen iyi gelişiyor. Ova ve mikroklima iklim olması sebebiyle yıldız sayılabilen şehir. Erzurum altyapı olarak çok gelişmiş bir şehir, İstanbul'dan daha iyi görüyorum sadece soğuk ama yazında serin oluyor. Kars tarihi olan gelişen sınır şehirlerimizden birisi, Kars ve Iğdır'da yerli nüfus kalmadı sayılır herkes batıya göç etti malum istihdam sıkıntısı var. Doğuda Erzurum, Kars ve Iğdır dışında azalsa da Türk nüfusu olan şehir kalmadı zaten, Türk olmayınca servise biniyorsun konuştuklarını bile anlamıyorsun p manada söylüyorum yaşam konusunu etkiliyor.
Ben bi 5-6 sene öncesine kadar Iğdır'da yaşıyordum.O zamanlar bu dediklerinizi yeni yeni yapmaya başlamışlardı.Şimdi bayağı gelişmiş.Özellikle vali yolu daha da güzel olmuş.

Bende 1 sene öncesine kadar yaşıyordum .Bizim orada fiber yoktu(merkez şehitler mahallesi).

Ben bi 5-6 sene öncesine kadar Iğdır'da yaşıyordum.O zamanlar bu dediklerinizi yeni yeni yapmaya başlamışlardı.Şimdi bayağı gelişmiş.Özellikle vali yolu daha da güzel olmuş.
Kendine çapına göre iş görür derece yapılı şuan. Antalya ile gelip buraları kıyaslarsan tabi olmaz ama İstanbul'da yaşamaktan bin kat daha iyi. Hayırlısı diyelim.

Her gün birileri vuruluyor, bıçaklanıyor kavga gürültü, trafik, uyuşturucu fazlalığı, pahalılık, kabalık derken pisliğin için orası geldim koşa koşa memlekete gittiğimi hatırlıyorum.

Her gün 2 vesait okula gidip geliyorum her otobüse bindiğimde farklı kavga farklı olay. Egzoz kokusu. İnsanların garip bakışları. Daracık sokaklar. Geçmek bilmeyen günler. Doğa özlemi. Daha sayayım mı?

Her gün 2 vesait okula gidip geliyorum her otobüse bindiğimde farklı kavga farklı olay. Egzoz kokusu. İnsanların garip bakışları. Daracık sokaklar. Geçmek bilmeyen günler. Doğa özlemi. Daha sayayım mı?

Askerde yanımda leş gibi ter kokan biri vardı bizim yaşadığımız yerle dalga geçiyor. Kartal mı yoksa pendik mi ne orada yaşıyordu. Ulan gideyim ne göreyim her yer eski apartman rampa yokuş insan yürüyemiyor bile. Maltepe geliyor aklıma :D dolmuşla metroya giderken bildiğin rafting yapıyorsun rampa yokuş şaka gibi trajikomik millet normal karşılıyor ben şok tabii bir de ovada yaşıyorum dümdüz şehir alışmak çok zor.

Gökyüzü gözükmüyor. Anadolu'su, Avrupa'sı hepten insanlık dışı bir yer. Ben arabayla 40 dk gidiyorum yemyeşil kayısı bahçeleri yanında dereler nehirler yemyeşil doğada alabalık sefası sürüyorum. Lüx daire kirası 3000 TL, en lüx semtte ev fiyatları 3+1 150 M.2 fiyatı 1.250.000 TL bandında ve kapalı otopark, çocuk park alanı her şeyi var. Orada yaşaman için ya işsiz kalmışsındır ya da orada doğmuş bir zenginsindir yalıda ya da boğaza bakan yerde oturuyor, zengin bölgelerden çıkmıyorsundur.

Son düzenleyen: Moderatör:
İstanbul paran varsa o kadar güzel ki ama paran olacak. İşçi emekçi kesimden olmayacaksın. Sırf akşam yemeğini boğazın farklı bir yerinde yiyeyim desen 1 ay sıkılmadan gezersin.

Geri
Yukarı