İstanbul'da Xbox gamepad tamircisi önerisi

erdemst17

Megapat
Makaleler
1
Yer
Asylum
Neredeyse 1.5 yıldır Xbox 8.nesil Gamepad'de RT tuşu gıcırdaması yaşıyorum ve hemen hemen 1 yıl önce Sosyal'de de konu açmıştım. Konu linki. Bu bana kalırsa maksimum 20TL'lik bu sorunu çözmek için 3 tane "Xbox teknik servis" diye kendilerini lanse eden yerlere gittim fakat yapmayan mı dersin, 250TL tutabilir diyen mi dersin, ne derseniz. Xbox kolunu 1 yıldır yaptıramadım. Ayrıca hem başka bir kolum da olduğundan hem de ara sıra bu ses gittiğinden öylece kaldı. Bu aralar gerçekten sinir oldum ve artık kafayı yiyeceğimden İstanbul'un en ucunda olsa bile gidip yaptıracağım fakat bana gerçekten adının hakkını veren bir "Xbox gamepad teknik servis"i lazım. Bu arada "Kadıköy'de var birkaç tane." tarzı yerine "xxxxx servisi iyidir." diye isim belirtirseniz sevinirim. İyi Sosyaller.

Hocam redditte bunu buldum:

"All you have to do is to fully press the trigger so you can see it's base: that's where the squeaky springs are. Use just a bit of some sort of lubricant oil there, press it a few times and that's it. No need to open the controller (as I tried to do)."

İsterseniz bir deneyin.

@DashMatters

Böyle çözümleri çok gördüm fakat yağlarla uğraşıp riske girmek istemiyorum açıkçası. Direkt olarak tırnağı değiştirmek daha mantıklı geliyor fakat yer bulamıyorum. En sonunda ucuza bir yerden trigger tuşları sipariş edip adamlara gözümün önünde yaptırttıracağım galiba.

Trigger yayları normalde sudan ucuz. Elimde olmadığı için 20 liraya konsolcuların olduğu caddede bulmuştum ben öyle bir yerden temin edebilirsiniz internette pek yok. Kendiniz de bir video eşliğinde yapabilirsiniz aslında kolay bir işlem hele xboxta. Bu devirde kimse 100 liranın altına elini sürmez bence.

@DashMatters

Böyle çözümleri çok gördüm fakat yağlarla uğraşıp riske girmek istemiyorum açıkçası. Direkt olarak tırnağı değiştirmek daha mantıklı geliyor fakat yer bulamıyorum. En sonunda ucuza bir yerden trigger tuşları sipariş edip adamlara gözümün önünde yaptırttıracağım galiba.
Kontak sprey kullansan nasıl olur?

Geri
Yukarı