İstanbul'da yavaş internete nasıl bir çözüm bulunabilir?

Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,

İstanbul'un Tuzla ilçesi Akfırat mahallesinde ikamet ediyorum ve İstanbul'da yaşıyor olmama rağmen ADSL ve maksimum 24 Mbps internete mahkumum ve bu durum gerçekten canımı sıkmaya başladı. Sizlerin de bildiği gibi bahsettiğim bu hız günümüz için yetersiz. Bu durumdan nasıl kurtulabilirim?

Maalesef taşınacak imkanım yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bahsettiğiniz başvuruyu nasıl yapabilirim?
İnternet servis sağlayıcılarının sitelerinden yapılıyor. Fakat yeterli bir talep olması lazım faaliyete geçmeleri için. Karar alındıktan sonra da en az 1 yıl sürer altyapının çekilip portların hazırlanması. O yüzden kısa vaadede çözüm üretmez size.

İnternet servis sağlayıcılarının sitelerinden yapılıyor. Fakat yeterli bir talep olması lazım faaliyete geçmeleri için. Karar alındıktan sonra da en az 1 yıl sürer altyapının çekilip portların hazırlanması. O yüzden kısa vaadede çözüm üretmez size.
Taşınmayacaksa sonunda düzgün internete kavuşabilir en azından.

Ayrıca Kablonet'ten baktım muhtemelen adresinizde 50 Mbps VDSL vardır. Siz de kontrol edin.

İnternet limiter kullanmayı deneyebilirsiniz.
Rica etsem programın amacından bahseder misiniz.
VDSL vardır ama port yoktur tahminim. Turk Telekom ile iletişime geçersen port açtırma şansın olabilir.
Türknet ve Türk Telekom'un sitelerinden sorguladığımda ADSL hizmetinden yararlanabileceğim yazıyor buna dayanarak yazdım ben de emin değilim.
Türk Telekom'un sitesinde bahsettiğiniz gibi bir sayfa bulamadım açıkcası.
Ayrıca Kablonet'ten baktım muhtemelen adresinizde 50 Mbps VDSL vardır. Siz de kontrol edin.
Ettim fakat maalesef 'BİNANIZDA16 Mbps VDSL ALTYAPISI BULUNMAKTADIR.'

Rica etsem programın amacından bahseder misiniz.

Türknet ve Türk Telekom'un sitelerinden sorguladığımda ADSL hizmetinden yararlanabileceğim yazıyor buna dayanarak yazdım ben de emin değilim.

Türk Telekom'un sitesinde bahsettiğiniz gibi bir sayfa bulamadım açıkcası.

Hemen ediyorum.
İsmindeki gibi cihazların internet kullanımını sınırlıyor böylece interneti cihazlarınıza bölüştürmenizi sağlıyor diyebiliriz.

Yeni konular

Geri
Yukarı